“Jo pazare me drejtësinë”, Meta: Yuri Kim nuk e ka me mua, nuk merrem me lojëra

May 22, 2020 13:20

“Jo pazare me drejtësinë”, Meta: Yuri Kim nuk e ka me mua, nuk merrem me lojëra

Deklaratat e ambasadores së SHBA, Yuri Kim të mos bëhen pazare dhe lojëra me drejtësinë dhe zgjedhoren, Meta tha se nuk i komenton por nuk beson se i drejtohen atij.

Ai tha se ka zhvilluar takime me ambasadoren Kim më shumë se me çdo ambasador tjetër dhe kanë vlerësimet më të mira. Meta tha se nuk merret me lojëra dhe drafti me 14 pika i është dorëzuar dhe Yuri Kim me kërkesë të saj.

“Nuk marr përsipër të komentoj qëndrimet e ambasadores Yuri Kim, por të jesh i sigurt se vetëm për Ilir Metën nuk mund ta kishte. Unë kam vlerësimet më të mira për të dhe e kam takuar më shumë se çdo ambasador të tjerë, por asnjëherë nuk kam lajmëruar mediat. Përpiqem të jem sa më korrekt dhe të mos keqpërdor imazhin. Mbani mend ju të kem ndërhyrë ndonjëherë unë për zgjedhjet në Amerikë, jo unë nuk merrem me këto lojëra. Me kërkesë të saj ia kam dorëzuar këtë draft dhe ambasadores së SHBA”, tha Meta.

o.j/dita

May 22, 2020 13:20
Komento

6 Komente

 1. h May 22, 13:49

  Me ty e ka i korruptuar.
  Por ti ben sikur nuk kupton.

  Reply to this comment
 2. me ty e ka gjithe Bota o shkerdhata e Cepanit se kalove gjithe Kufijt e KRIMIALITETIT NE PUSHTET May 22, 14:01

  I PARI PRESIDENT NE BOTE

  PER SHKERDHATLLIQET QE I KA BO SHTETIT TE VET!

  BOTA O LUJT VENIT -ME KTE SURRAT SHKERDHATE

  DHE KA VENDOSUR TA BOJ MUT E KTHEJE NE ORIGJINE

  Reply to this comment
 3. alphade May 22, 14:57

  Komenti…!

  Reply to this comment
 4. Milan May 22, 15:09

  Po po me ty e ka o bir kurve

  Reply to this comment
 5. Alban Dega May 22, 16:41

  KUVENDI 1 SALIKJA 3…APO ORVAJTJE PER GRUSHT SHTETI NEN TAVOLINE !?

  – Ilir Meta shpall platformen e Byrose Politike te partise “ Keshilli Politik per Drejtesine” shqiptare

  – Levizje e re politike apo “ Skuadron Vdekjeje” per ekzekutimin e Reformen ne Drejtesi e Vetingun !

  – Ilir Meta ne pranga per tentative per grusht shteti

  – Cfare pret Kuvendi dhe SPAK-u !?

  – Nga Alban Dega, Nju Jork

  Kryemafiozi i Ballkanit Ilir Meta, alias Like Floriri heq edhe masken e fundit te varrmihesit perserites te Shqiperise !
  Kuvendi 1 Meta 2 + Avokatja politike “ Popullit “ te pazarlleqeve politike Rama- Basha te 17 majit 2017, pra Kuvendi 1 Meta Berisha 3 eshte tentative per grusht te mirefillte shteti dhe permbysje te rendit kushtetues dhe varrosja e Republikes Parlamentare, eshte kthimi i Shqiperise ne nje Republike Presidenciale, pra ne nje dinasti te ilir Metes dhe Avokates se Popullit , Avokates se Saleh e Argita Berishes.
  Nese drejtesia shqiptare rivihet nen shkopin e dirigjentit politik te SaLikes dhe te politikes se SaLikekracise a kujtdo qofte ky do te ishte guri i varrit jo vetem i Reformes me Drejtesi dhe Vetingut por edhe i demokracise dhe vete Shqiperise !
  Ja pse ambasadorja e aleatit kryesor strategjik dhe mikut me te madh te shqiptareve ne kohet me te veshtira to be or not to be, SHBA-se dha alarmin dhe kushtrimin per vrasjen e Reformes me Drejtesi dhe Vetingut qe ne djep nga pazaret e felliqta te politikes antishqiptare te politikaneve me antishqiptare me historine e Shqiperise !
  Ilir Meta eshte politikani me i degjeneruar dhe me i korruptuar ne keto 107 vjet te shtetit shqiptar.
  14 pikat i komplotit te tij antikushtetues jane 14 plumba ne zemren e Kushtetutes dhe Drejtesise shqiptare vetem e vetem per te shpetuar kokat e Bandes se Gangstereve” dhe “ Mafias qe ka dale krejt jashte kontrollit “!
  14 pikat e “ Keshillit Politik per Drejtesine” shqiptare jane 14 plumbat e levizjes politike qe ai lancoi dje e sot qe automatikisht e shkarkojne ate nga posti i Presidentit per shkelje dhe dhunim flagrant te Kushtetues, cka jo Komisioni i Venecias po as Komisioni i Zotit vet nuk mund ta shpetoje nga shkarkimi dhe as nga burgu vetem e vetem per kete akt pa llogaritur nje mal me krime e korrupsion te hapur me ze e me figuren e tij faqe mbare shqiptareve kudo qe jemi dhe faqe mbare Botes!
  Ilir Meta e Sali Berisha jane jo vetem turpi por edhe fatkeqesia me e madhe e shqiptareve, e mbare Shqiperise dhe kombit shqiptar !
  Shqiptare vigjilente, syceltesi perballe ketyre perbindeshave, ketyre kucedrave te pangime me gjak e me djersen shqiptareve dhe pasurite e tyre e te Shqiperise !
  Cfare pret SPAK-u !?
  Cfare pret Kuvendi i Shqiperise !?

  Reply to this comment
 6. Adih May 22, 18:34

  O Mete ,leri lodrat ,se ai vemja jote Vasili ,bashke me Gjiknurin e me Bylykbashin ,qe te tre keta po sabotojne reformen zgjedhore .Perendimoret ,por edhe populli kerkon ,do , e ka inters per sistem kombetar MAXHORITAR me LISTA te hapura ,lerini fintet enveriste .Thuai Monikes ti fryje ne vesh atij vemjes Vasili te veproje ,ose ndryshe ????

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim