Jo vetëm mësuesit, tani do verifikohen edhe psikologët e shkollave

December 17, 2014 11:50

Jo vetëm mësuesit, tani do verifikohen edhe psikologët e shkollave

Ministria e Arsimit ka nisur verifikimin e psikologëve në shkollët 9-vjeçare dhe të mesme.

Verifikimi do të synojë të zbardhë numrin e atyre personave që punojnë psikologë pa qenë të diplomuar si të tillë.

Kjo, duke qenë se dyshohet që një pjesë e tyre nuk janë të diplomuar në këtë fushë.

Nisma vjen pas asaj të verifikimit të mësuesve.

Vetëm pak kohë më parë, Ministria e Arsimit largoi 2000 mësues, të cilët nuk ishin të diplomuar për lëndët që jepnin mësim.

December 17, 2014 11:50
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*