Jo vetëm përmbytje, por edhe tërmete

December 1, 2017 16:57

Jo vetëm përmbytje, por edhe tërmete

 

Shtatë tërmete janë regjistruar në vendin tonë përgjatë tri ditëve, përkatësisht më 28, 29 dhe 30 nëntor.

Ndërsa reshjet e shumta të shiut të shoqëruara me përmbytje kanë përfshirë vendin për më shumë se 24 orë, nga ana tjetër janë regjistruar edhe tërmete të vegjël.

Më i madhi i regjistruar është me magnitudë prej 3 ballësh i regjistruar mbrëmjen e shkuar rreth orës 18:01 minutë rreth 9 km në veriperëndim në Peshkopisë.

Dy tërmete të tjera janë regjistruar në Korçë dhe dy të tjerë në Kukës si dhe në Tiranë, sipas Institutit të Gjeoshkencave.

December 1, 2017 16:57
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*