FOTO / Basha, Selamit: Kam folur me Nuland për qëndrimet tona

June 7, 2016 11:14

FOTO / Basha, Selamit: Kam folur me Nuland për qëndrimet tona

Kreu i PD Lulzim Basha ka patur disa replika me deputetin Eduard Selami ne mbledhjen urgjente te grupit parlamentar pas deshtimit te takimit te djeshem me Ramen.

Selami e ka pyetur Bashën nëse ky pozicion i PD-së, i çon në përplasje me ndërkombëtarët dhe Basha ka thene qe per kete ai ka folur me heret me Viktoria Nuland.

“Ne i kemi sqaruar ndërkombëtarët se jemi për një draft bazuar në rekomandimet e Venecias dhe që mbron drejtësinë nga kapja politike. Jemi sqaruar me Viktoria Nuland për këtë qëndrim,” tha Basha.

Ne korrik 2014 znj.Nuland, ndihmes-sekretarja amerikane e Shtetit per Ceshtjet Europiane dhe Euro-Aziatike, erdhi per nje vizite zyrtare ne Tirane pas protestave të shumta të opozitës ndaj ambasadorit amerikan, Aleksandër Arvizu, shoqëruar me kërcënime nga ish- kryeministri Sali Berisha.

Fotot e meposhtme jane bere pikerisht gjate kesaj vizite, kur Basha ishte ende kryetar i Bashkise se Tiranes.

Afria mes dy zyrtareve shkaktoi një lloj ilariteti ate kohe tek fotoreporteret e pranishem.

nuland 5nuland 2nuland 4nuland 3nuland 7

June 7, 2016 11:14
Komento

22 Komente

 1. Londra July 12, 20:57

  Vari trpin pune plerashe ,

  Reply to this comment
  • red July 13, 01:49

   zonja amerikane ky zotnia ka vjedh dhe i ka ikur gjyqit me procedure.
   Si dhe ka qen minister diten e vrasjes se 4 protestuesve

   Mbajeni pak veten. Pfffff

   Reply to this comment
  • xhek July 13, 01:52

   Sa katundar esht ky Basha
   Me kto floket e lepira si me puder geishash dhe ket koken katrore komike

   As kostumi 10 mije euro nuk i beka derman

   Reply to this comment
  • Ladi July 13, 19:26

   Ju jeni te kompleksar, perfundimisht. Pa shprese. Po cfare ka ketu per lajm?? Kjo eshte nje menyre te takuari per te treguar kortezi dhe respekt, se ne fund te fundit, ajo eshte femer dhe i behet qejfi ashtu. Kaq. Ata jane takuar dhe me pare, o njerez. Takohen si dy miq qe njihen qe me pare dhe qe i kane lene njeri-tjetrit pershtypje te mire.

   Reply to this comment
 2. Alma Mile July 13, 00:22

  Bravo Lulke Basha, kete forme paske gjetur, te dashurohesh me keto cupkat amerikane, per te dale mbi Doktorin 🙂

  Reply to this comment
 3. edison July 13, 00:34

  hahahah gati e puthi ne buze Basha kete: pollsdb.com/Basha-gati-e-puthen-ne-buze-sekretaren

  Reply to this comment
 4. latifond July 13, 03:33

  Dashuri me shikim te pare!.Keshtu pozoi edhe me Dhora Bakojanis ky,fluturuan 400km katror det.Ishte me i lire Pollo kuqo me teze Doris Pack.

  Reply to this comment
 5. alfade July 13, 04:59

  Naiviteti shqiptar ! Nje puthje ne faqe ne perendim eshte norme miresjellje ndaj gruas !
  Ndersa per ne shqipot ”plasi peshku” , ”u zu mire miqesia” O tempora, o mores !

  Reply to this comment
 6. Meteh July 13, 07:39

  Ej,keshtu puthin Amerikanë/et,mandej te fusin gihtin ne bythe kur thyen ligjet,dhunon dmokracine,bie ne kundershtim me ta.Ajo puthje miqesore tregoi se po te ishte Berisha nuk do ishte bere,pra ishte si parathenie per malokun kokegdhe te Viçidolit.Rendesi ka qe amerikanja i cilesoi gjyqtaret,politikanet e PIST njollosin demokracine,kaq mjafton qe RAMA duhet te veproi me shpejtesi per reformimin e drejtesise…

  Reply to this comment
 7. Nikolaj July 13, 07:53

  Mos harroni se kjo puthje èshtè si puthja Siçiljane.

  Reply to this comment
 8. Demoni July 13, 07:56

  Kjo puthje tregon se qendrimet e vocrrakut Arvizou ishin qenndrime personale te tij se ja, zyrtarja e larte amerikane, tregon me shume se kushdo qendrimin amerikan. Pranojeni, Basha eshte treguar mjeshter, kurse Victoria Nuland ka treguar se nuk ndikohet fare nga ish-Arvizou i vogel.

  Reply to this comment
 9. altin July 13, 08:01

  Basha mos Argita……SB…

  Reply to this comment
 10. selmani July 13, 08:09

  E derguara e radhes pasi te tjeret u bene bajat s’mund te fshehin dashurine per ata qe i kane sherbetoret e tyre ne netet e erreta!Nuk di kur ka takuar Nishanin ka hyre Saliu nga dera e pasme?Rrofte miqesia Shqiptaro-Kineze!

  Reply to this comment
 11. rripi i strazimirit July 13, 08:13

  mos e puth se i vjen era 21 janar

  Reply to this comment
 12. CAJA E VAKUT TE TABAKEVE July 13, 08:39

  Kjo çifute ruse, enderruese e botes nen thundrat amerikane (programi i hartuar nga saj Kagan, ish agjent i CIA-s ne Honduras), erdhi tek ne per te siguruar Lulzim Bashen se asgje nuk do ti ndodhe per krimin e tij ne dhurimin e detit shqiptar grekeve.

  Quhej Nudelman fillimisht gjyshi i saj para se t’ja mbathte nga Rusia, per te fshire te kaluaren (kush e di çfare poshtersishe kane bere ndaj ruseve) e transformuan mbiemrin ne Nuland, duke u stabilizuar ne token amerikane.

  E martuar me Robert Kagan, nje tjeter çifut i shperngulur nga Athina, ku edhe ka lindur ne shtatorin e 1958-tes, kane pjelle per te mos i lene mangut kesaj bote dy çifutka te te njejtes race , lufte nxitesish, promovues te supremacise ebreo-amerikane, mbrojtes te perjeteshem te ekstremisteve te djathte ultra ortodokse te Likud-it te izraelianeve.

  E veshur me pushtet qe ne kohen e Bush-it Jr., vazhdon te shfrytezoje potencen e saj edhe nen presidencen e Obama-s. Nuk e duan Arvizun (nje tjeter breke-dhjere) sepse teper i afruar me ediramistet e çepranistet, andaj edhe detyruan Kerr-in te deklaroje “se nuk ka ne Shqiperi ambasador”!

  Duket si groteske, por eshte pikerisht keshtu, sugjerimi i dhene nga antishqiptari i te gjtha kohrave, serbo-malazezi Elez Biberaj, ne funksionin e tij “te ri” te konsulentit, te mbeshtese pushtin Lulzim Basha, ne implementimin e strategjise te filluar nga qelbesirat podgoriçano-serbe Ramiz Alia e Sali Ram Shiqere Berisha, per ta zhbere kete vend.

  “Me pa tjeter” Edi Rama duhet ti pergjigjet me ndeshkimin ligjor te tradhetarit e hajdutit Lulzim Basha, ndryshe do beje realitet anatemen e Gruevskit “nuk do jesh edhe per shume kryeminister”, e bashke me te edhe rrenimin perfundimtar te Shqiperise, te shqiptareve e te endrres se tyre per tu bashkuar me BE-ne e “fuck BE”-se te Nudelman-es

  Reply to this comment
 13. Kakzozi July 13, 09:38

  Futii zorren luli vocerr

  Reply to this comment
 14. kafkethyeresi July 13, 11:51

  hajde luli,keputi nje loqe,se eshte me e mire se Esmeralda mulaj.

  Reply to this comment
 15. civaci July 13, 12:05

  e civi per zoten,hallall lulush!

  Reply to this comment
 16. Reval July 13, 13:52

  Dy lesbiket

  Reply to this comment
 17. Naimi July 13, 15:34

  Sa do jete merzitur dhe Leks Arvizou kur e ka pare kete takim, dhe nga inati kur te iki perfundimisht do marre nje pale shkalle dyshe dhe do puthe Ramen.

  Reply to this comment
 18. Arber Iliri June 8, 01:19

  Ky eshte bere mashtrues si Saliu njesoj.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*