Jozi kundër Lulit. Në darkë me Ilirin

August 24, 2014 09:52

Jozi kundër Lulit. Në darkë me Ilirin

Ish-kryeparlamentarja Jozefina Topalli, ka thyer urdhrin e Kryetarit Basha për bojkot të çdo aktiviteti të organizuar nga Parlamenti dhe Ilir Meta, edhe kur janë me të huaj.

Mësohet se Jozi ka qenë e pranishme në një darkë të shtruar nga kreu i Kuvendit, Ilir Meta për Kryetarin e Dhomës së Përfaqësuesve të Japonisë, Bunmei Ibuki.

Jozi nuk ka ngurruar të shkojë në darkë, dhe për më tepër ka respektuar ftesën dhe zijafetin e zhvilluar, i cili mësohet se ka qenë i hareshëm. Burime nga Kuvendi saktësuan se Jozi është thirrur si ish-kryetare, ndërkohë nuk sqarohet a kanë qenë të pranishëm ish kryetarët e Kuvendit, si Pëllumbi, Kaç Islami, Dokle, Gjinushi.

Aktiviteti është bojkotuar nga nënkryetari i kuvendit Edmond Spaho që i përket aq shumë Partisë Demokratike, sa nuk ja bën dysh fjalën Lulit.

August 24, 2014 09:52
Komento

4 Komente

 1. bobi August 24, 21:40

  Jozi e kudondodhura,vdes per nje cik vemendje

  Reply to this comment
 2. emi August 25, 06:07

  Ka shkue per inat te lulit,se baca sali nuk ja ban fjalen dysh ajo,po mjer ti moj zhelefine sa ka me te pi e zeza dhe ty po dole nga tufa,ku i dihet mund te pesosh fatin e kolit apo zemit,ndaj futu nd vathe se do te te caje ujku me 2 kembe e me hunde te gjate,kujdesssss

  Reply to this comment
 3. AA August 25, 15:46

  E ka pyet: “A te kujtohet mor Ilir, kur desh m’u hodhe siper, ne mes te parlamentit, disa vite me pare? Ishin kohe te bukura…”
  😉

  Reply to this comment
 4. makth-i August 25, 19:32

  -Po ti leme sofizmat,Jozi ka respektuar dhe justifikuar veten me kete vendim.Ajo ka vleresuar egzistencen e saj ne politike,gje qe s’ka te beje me kontradiktat partiake si parim por me cilivizimin.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*