“Ju kërkoj ndjesë për shfaqjen e opozitës, faturën e paguan Shqipëria”

December 18, 2017 13:54

“Ju kërkoj ndjesë për shfaqjen e opozitës, faturën e paguan Shqipëria”

 

Kryeministri Edi Rama u kërkoi falje të gjithë shqiptarëve dhe partnerëve ndërkombëtarë për shfaqjet e ditës së sotme gjatë zgjedhjes së kryeprokurores së përkohshme.

“Dua t’u kërkoj sot ndjesë të gjithë shqiptarëve pa dallim, por edhe partnerëve ndërkombëtarë për shfaqjen e sotme. Shfaqjen e sotme e dha opozita, por faturën e kësaj e merr përsëri e gjithë Shqipëria, e cila është më afër se kurrë çeljes së negociatave me BE-në dhe nuk i meriton as baltën as tymin një opozite që kruhet nga frika e Reformës në Drejtësi.”

Rama tha se kishte bërë sa mundur për ta sjellë opozitën në tryezën e dialogut dhe se nuk ishte zgjedhja e mazhorancës zgjedhja e kryeprokurores së re në mënyrë të njëanshme.

“Zgjedhja e kryeprokurores ishte një zgjedhje tërësisht legjitim. Jemi në një moment shumë të rëndësishëm në Shqipëri, presim çeljen e negociatave për anëtarësim, çdo shfaqje si kjo e sotmja është një pikë e humbur”, tha Rama.

Kryeministri ka falënderuar edhe ish-kryeprokurorin Adriatik Llalla.

Adriatik Llalla është i pari në 27 vjet që largohet nga detyra pa asnjë konflikt me shumicën në qeveri.

Maks Haxhia, Arben Rakipi, Dhori Sollaku, Ina rama u zgjodhën me miratimin e Sali e Berishës dhe të gjithë u masakruan publikisht, u shanë, fyen, baltosën nga po Sali Berisha dhe partia e tij, sepse u munduan të bëjnë detyrën duke respektuar kushtetutën dhe ligjin.

Adriatik Llallën dua ta falenderoj për detyrën. Reformën nuk e ndal dot as me baltë as me tym as me thirrje të dëshpëruar të protestave. Ka dy vjet që bëheni gazi i botës. Sot latë nam në sallën e Kuvendit”, tha kryeministri Rama.

December 18, 2017 13:54
Komento

33 Komente

 1. c December 18, 14:09

  Pikerisht ky eshte problemi… qe Rama falenderon LLallen per “detyren” qe ai ka kryer dhe qe me te ai nuk ka asnje “konflikt’ ….!!!

  Reply to this comment
 2. ELIOT December 18, 14:12

  RAMA TI KERJOJE NDJESE POPULLIT ….QE SPO BEN GJE KUNDER KORRUPSIONIT …SPO BEN GJE PER TE HAPUR VENDE PUNE …. PASTAJ TE KERKOJE NDJESE ….SEPSE E LA BERISHEN JASHTE …KUR NE CDO QEVERI DEMOKRATE …… DUHET TE ISHTE NE BURG …. PER KETE GJE KERKO NDJESE …JO PER ….

  Reply to this comment
 3. Thuaj JOOOOOOOOOOOO Tradhetise Atdheut December 18, 14:13

  Mjerishte i nderuar z.Kryeminister ,
  kjo retorike -hipokrite nga ana juaj ,i ka ardhur popullit shqiptare ne maje te hundes .
  Ju nuk ju zgjedhem ne shqiptaret ,me bo cunin e mir te lagjes , por ju besuam Shtetit Shqiptare ,dmth drejtimin e tij . Dhe cfar beni ju ? Ju s’beni ate qe ju eshte besuar per detyre faaaaaaaaaaaaaaree ,sepse nuk jeni te ndergjegjshem per detyren qe mbani ,sepse ju mungon pergjegjesia. Ja okay ,e pranuam faljen tende .Cfar zgjidh kjo nderkohe qe ju si qeverri i lejoni vet terren bandes antishqiptare ,qe (vetem per ju pushtat ,nuk duket e tille)nderkohe qe fjete ne dafina ,bere gallat parlamentare me bandat sa u knoqe per me shume se 4-vjet ,shijove humorin ne fb me komentusit e tu ,pra duke lene komplet jashte cdo vemendje ,veprimtarine kriminele te bandave pd lsi ,nuk menduat njiher te vepronit e ja kthenit Shtetit Shqiptare Institucionet e kapura nga banda antishqiptare e sali bashe metes ! c’eshte ajo gjuhe qe ti i pergjigjesh atij putane te udb-se malokut Mulo ne vend qe duhet te vesh menjiher ne vend Autoritetin prej Kryeministri para opinionit ,per Opinionin jo per vehten tende (…..) -S’dua te zgjatem . Pasiviteti juaj si pushtet ,po cone Shqiperine drejt nji katastrofe ,nderkoh qe Ju ,me shpuren e ministrave qe ju rrethojn e qe jane te deshtuar (shif marreveshjen me Varrezat Greke) ENDERRON EUROPEN
  kur ne ke asgje ne dore ne Shteine Tende ne Shqiperi !!! Nuk keni asgje nen kontroll ,gjithcka funxionon ne nji art anarshie sepse ju jeni te paafte per ti dale Zote vendit . Nuk jeni aty thjeshte si Edi Rama ,por perfaqsoni Kryeministrin e nji Shteti ,pprandaj edhe duhet te veproni me gjithe forcen e shtetit . Popullin e dehset sa ju pruri ne pushtet ,sot gjithcka e beni sipas interesave te dites ju vete !

  Reply to this comment
 4. anticensurë25642654 December 18, 14:18

  po mor po!!
  “Ju kërkoj ndjesë për shfaqjen e opozitës, faturën e paguan Shqipëria”
  kërko ndjesë për këta idiotët,po për vete përse nuk kërkon!!
  apo të mjafton “Qeveria vendos ndërtimin e varrezave të ushtarëve grekë”!!
  këtu kush e paguan faturën??
  ata të matit apo ata të vunoit??
  sepse mesa duket fatura do të jetë aq e maadhe sa nuk do të mjaftojë gjysma e shqipërisë për ta shlyer!!
  pthu qën i ndyrë!!!

  Reply to this comment
 5. Claus December 18, 14:32

  Si mund te kete me fytyre dhe te flase per ligje dhe kushtetute ky derdimen i korrruptuar deri ne palce dhe bandit-kryeminister?

  Po si mund te hedhe ne kosh te plehrave kushtetuten dhe te zgjedhe nje kukull mes tymit dhe kaosit te atij parlamenti qe eshte kthyer ne strofull drogmenesh dhe banditesh?

  Perse nuk doli sot dhe te mbante fjalime te gjata po rrinte si kaposh maje plehut dhe shikonte dhe veshtronte si guak mes atyre bluzave me luledielli qe nuk ishin vec provokim?

  Aq pak mend duhet te kishte ajo pukjane dhe te thoshte fare thjesht:

  Nuk mund te zgjidhem ne keto kushte, nuk mund te behem loder e Rames dhe aty mbaronte tere ajo skene skandali.

  Ishte zgjedhje e turpshme, sa per punen e saj ajo mori fund qe sot.

  Ja, ky ishte Vettingu i Rames qe nuk e kam besuar asnjehere.

  Reply to this comment
  • Celulari ta ul koken... December 19, 10:54

   E pse te mos kete fytyre (qofte dhe te deformuar) dikush qe s’i ndahet shpirti nga “libri i surratit”?

   Celulari viktimave ua ka deformuar jo vetem fytyrat, por ua ka ulur dhe kokat. I ke pare metrove se si i mbajne syte perdhe dhe perplasen koke me koke me njeri-tjetrin?

   Ky i yni do kete patur mesiguri ndonje perplasje te forte…

   Reply to this comment
  • Celulari ta ul koken... December 19, 10:58

   Ah kjo metroja e Parisit qe na i morri djemte ne qafe…

   Reply to this comment
 6. Lisi December 18, 14:53

  Nuk I komentoj dot halucinacionet e këtij palo k/ministri .
  Po ky , paska qenë fare legen more të mjerët socialistë .
  Me këtë do perfundoni më keq se me Nanon !
  Në djall vafshi , një bajgë paskeni qenë !

  Reply to this comment
 7. BEeeeeeeee BEeeeeeeeeee... December 18, 14:56

  Dhe kush konkretisht ja tha gjeneral Vinit se populli po pritka me kaq padurim çeljen e negociatave per anetaresim ne BE?

  Ja tha populli permes referendumit, ja thane shoket e partise, ata te ndermarrjes sh.p.k., apo kush ?

  C’ne gjithe kjo demagogji trushplarese?

  C’ne gjithe keto blegrima BEeeeeeeeeeee?

  Kryeprokurorja e sapozgjedhur, para permbushjes se pikesynimit (tekave) te njerit apo tjetrit politikan, ajo duhet te permbushe detyren qe i ngarkon kushtetuta dhe ligji, duke iu pergjigjur para se gjithave kerkesave imediate te qytetareve.

  Gjenerali e beri tashme perzgjedhjen e tij, dhe tani ben mire te distancohet komplet dhe ta lere te kryeje sa me e qete detyren, njelloj si gjithe kryeprokuroret e asaj bote ku ai (medemek) po kerkoka me kaq ngulm te integrohet.

  Reply to this comment
 8. Dhimbia e madhe popull. December 18, 14:58

  Shqetesim i drejte i komentuesve.Duet vene gishtin KOKES.Z kryeminister. Turp per ata si vepruan ne parlament e jashte tij..
  Dhimbia e madhe Popull.

  Reply to this comment
 9. Vëzhguesi F. December 18, 15:28

  Ore kryeminister!
  A e kupton se çfare thua me kete retorike hipokrite?! Qenke me kuptimin e plot fjales nje delenxhi dhe babaxar, qe per te ruajtur menderen tende dhe karriken qe mjerisht ta dha populli votues i majte, je gati qe t’i puthesh bythen dhe atyre qe te bene topin ne koke. Po njelloj veprove dhe me Viso Alazi Liken, “qytetarin dixhital ” qe informonte rregullisht Sali Berishoviçin. Madje ate dhe e shperbleve si vazhdues i denje i Gazidedes, duke e bere ambasador ne NATO!!
  Nuk ma do mendja se je nje kungull pa fare, por ama je nje kokerr frikacaku qe nuk e paske shokun. Si duket leva ne koke ka bere punen e saj.
  Falenderon ti terfyc me lekure vidhi, pikerisht ate qe duhet te futet ne burg i pari per mbulimin dhe marrjen ne mbrojtje te krimit dhe krimineleve.
  Apo mos ke ngrene diku nje luge me çorbe te prishur?! Natyrisht kjo e fundit do te jete, se ti nuk je shquar ndonjehere per tolerance, madje pas Flamur Nokes dhe Saliut ti vjen ne rradhe per fjalor banal dhe qendrim ekstremist.
  Turp te kesh dhe harram vota qe ke marr.
  Por ne nje stan me çakej dhe ujqer, nuk ka sesi te jete nje kafshe e hajrit.

  Reply to this comment
  • N.V. December 18, 17:34

   Pershendetje Miku im i mire dhe i cmuar!
   Kot inatosesh me Ramen.
   Une e kuptoj me shume si gjuhe protokollare falnderimin per Llallen. Te mos harrojme se jane mardhenie midis Kryeministrit dhe Kryeprokurorit qe iken…Eshte protokolli midis dy institucioneve te te njejtit shtet. Eshte nje falnderim , si te thuash , formal…
   Ndersa ajo qe thote Rama per Dhallen se eshte i pari Kryeprokuror qe largohet pa sanje Konflikt me shumicen, une e kuptoj indirekt si nje kritike per ate qe donte ti kish Kryeprokuroret ushtaret e tij…!
   Nuk duhet keqkuptuar.Edhe me Vishon jane mardhenie institucionale, ndryshe duhet te marrin shpatat dhe dyfeqet…!
   Njihet kjo lloj gjuhe ne mardheniet shteterore, brenda te njejtit shtet……!
   Te pershendes Miku im i vyer!

   Reply to this comment
   • Vëzhguesi F. December 18, 20:07

    Mirembrema i nderuar miku im!
    Faleminderit per vemendjen dhe natyrisht dhe per sugjerimin.
    Gjithesesi me lejo i nderuar te te them se per here te pare per fat te keq nuk mund te ndaj te njejtin mendim. Une e kuptoj dhe sjelljen diplomatike , madje edhe tolerancen dhe sigurisht nuk inatosem kot me Ramen. Kam plot argumente, qe perpos mjeshterise se pupulizmit qe ai perdor, te te them se per pjesen dermuese te problemeve politike ai nuk dallon shume nga politikanet e tjere te ketij vendi pa dallim krahesh politik.
    Madje nese do te me duhet t’i jap pak te drejte banditit numer dy ne politiken shqiptare, Lulzim hollandezit, me duhet te citoj dhe te pohoj se po edhe Edi Rama eshte pjese e shkolles se felliur politike te horrit serial killer Salli Ram Berishes. Natyrisht nuk eshte vrases Edi Rama dhe per hajdut si mjaft te tjere majtas dhe djathtas nuk mund te them se eshte, sepse nuk di te kete precedente te tilla si Saliu, Mehdiu, Meta Kryemadhi, Basha dhe plot te tjere qe i ndjekin nga pas.
    Por ne shkollen politike te Sali qenit , Edi Rama ka mesuar mire dhe po implementon metoden e demagogjise dhe hipokrizise per mbajtjen me çdo kusht te pushtetit , sjelljen vulgare ndaj me te dobteve, terheqjen deri ne kurriz thyerje ndaj vandaleve dhe peshkaqenerve te ktrimit, nihilizmin in extremis te tij ne veprime,personalizmin e sjelljeve, paraqitjes ekstravagante duke e konsideruar veten si pronar te karrikes se pushtetit dhe se fundmi nje frikacak i pashoq qe ju e quani diplomaci institucionale?! Diplomacia institucionale, apo mardheniet korrekte mes pushteteve te pavarura te nje shteti qe kerkon te ndertoje shtetin e se drejtes, zhvillohen gjate veprimtarise ne detyre dhe jo kur detyrohesh te dorzosh detyren per shkak te qendrimit te zgjatur antikushtetues, thjeshte dhe vetem per te krijuar sa me shume tym per te deformuar rrugen e vendosjes se drejtesise.
    Nuk ka pse perdor nota diplomacie me nje personazh qe edhe perfaqesuesi i SHBA-se, e quajti nje abuzivist me detyren kur i tha se nuk deshironte te ndeshkonte politikanet per paligjshmerine e veprimeve dhe korrupsionin e tyre. Çfare diplomacie ishte sjellja servile me ish drejtuesin e intelligjencies shqiptare qe ishte kthyer si paraardhesi i tij , nje ushtar lejfenist dhe rrobot te Sali Berishes, duke e perdorur si qytetar dixhital?! Dhe per kete sherbim te çmuar ndaj Saliut e shperbleu me postin e ambasadorit?!
    Nje sjellje dhe qendrim i tille nuk ka te beje aspak me diplomacine institucionale, por me nje frike te brendshme se mos i del ndonje e palare nga dosjet e Vishos. Une jam shume i qete ne konsideracionet ndaj sjelljes vulgare por dhe servile te politikanit Edi Rama dhe keto qe te thashe jane shume pak, sepse po t’i hedhesh nje sy jo vetem qeverise por dhe drejtuesve te institucioneve , mund te dallosh shume lehte ne krye te tyre ushtaret e bindur te tij, njelloj siç vepronte dhe kundershtari i tij joi ideologjik por i luftes per pushtet , Sali Berisha.

    Reply to this comment
 10. N.VJOSA December 18, 15:32

  I nderuari Kryeminister i Shqiperise,
  Mos u cudit aspak nga kjo sjellje e te ashtuquajtures Opozite, e cila ne fakt eshte Opozita me destruktive qe ka patur Shqiperia!…
  Qe te jem i sakte dhe Besnik me te Verteten,
  fajin nuk e ka Opozita si teresi, por Doktori yne i semure ,
  Mashtrus mitoman dhe Krimineli qe i ka bere dem Shqiperise me shume se cdo Kriminel tjeter, ne gjithe historine moderne te Shqiperise!
  Kjo eshte e Verteta ne driten e Diellit!…
  Gjithe lufta duhet bere per ti shkeputur ketij Banditi plak dhe te rrjedhur mbeshtetsit e tij Qorra!…
  Me sa duket, Monstra Sali Esat Toptani po e ndjen Termetin…!
  Por nje gje eshte e sigurte, edhe ti Edi Rama te mos jesh Kryeminister Sali Tano Karridi e ka llogarine me
  P O P U L L I N
  S H Q I P T A R,
  te cilin ky Monster nuk e llogarit dhe mendon se ,
  si nje
  G E N J E S H T A R
  P A T O L O G J I K,
  do ta mashtroje gjithe Jeten…!
  Por sot mua nuk me cuditi as Saliu as Nok C a r i…!
  Sot pashe Fytyren e vertete te Monika Kryemadhit !…
  Kur ben keshtu ne publik kjo Maskareshe, mendo se cfare Bishe eshte ne shtepi!..
  Po te ish gjalle e ndjera Plaka ime dhe ti shikonte sot skenat e Mones, do thoshe:
  – Uuuuuupuuuupuuupuu!…Po si mund ti thote vehtes grua dhe Nene kjo Zagare…KESAJ I KA PLASUR CIPA E BALLIT…!
  I nderuar lexues, une dua te heq nje paralele: krahasoni sjelljen dinjitoze te Lida Rames me Monen….
  Linda eshte nje grua dinjitoze, as fyen, as ngaterrohet ne punet e te shoqit, eshte nje grua per tu marre shembull, rrezaton miresjellje dhe urtesi…
  Ndersa Mona?
  Medet medet per Monen!
  Nje grua sharlatane!
  Mona eshte nje grua ordinere, primitive, telendare dhe e pacipe!…A mendohet te edukoje femije kjo e ashtuquajtur Nene…!?
  Sot kuptova edhe dicka tjeter.
  Nuk i ve shume faj Ilir Metes!
  Une kam Respekt per skrapallinjt, por me sa duket prapa veprimeve te Ilir Metes fshihet ndikimi i kesaj Debileje dhe Banditeje skandaloze!…
  Nuk thoshe kot Sokrati, Vigan i Lashtesise, Babai i Filozofise se vjeter dhe te re:
  NJE GRUA E MIRE E BEN BURRIN TE LUMTUR….!
  NJE GRUA E KEQE E BEN BURRIN FILOZOF…!
  Mos u deshpero i nderuar Kryeminister, ti ke me vehte Shtetet e Bashkuara, Europen e Bashkuar, ku te priten dhe te vleresuan Kokat me te medha te politikes Boterore!
  Ti ke me vete shumicen e shqiptareve, te cilet do te mbeshtesin edhe me shume!…
  ————–
  Per anticensuren, me te cilin shpesh kemi ndare mendime.
  Pse e fyen Kryeministrin?
  Sa per mardheniet me greket, mua me dukesh shume dritshkurter. Edhe Enver Hoxha ne kohen e tij kur ngrinte per 3 ore Gjysem Milioni shqiptare te veshur ushtare dhe me paime e arkat e municioneve,
  me gojen e gjeneralve te tij me te mire dhe te sprovuar, me gojen e Mehmet Shehut Legjendar ju thoshe grekve monarkofashiste:
  uleni bishtin se per 24 ore e pi Kafen ne Athine….duke dalluar greket Patriot nga korbat greke…! Edhe ai gjithnje grekve u ka shtrire D o r e n
  e MIQESIS!…
  Lufta italo-greke eshte nje realitet Historik, greket u vrane ne token shqiptare dhe ne luften antifashiste.Nuk u be nami se ne token tone te prehen eshtrat e ushtareve greke!…Eshte tjeter gje kur prapa kesaj kerkese fshihen qellime te tjera…Por varreza jane, dhe te mos harrojme se ne Greqi jane mbi gjysem Milion shqiptare qe punoje e jetojne!
  Me greket na intereson fqinjesia e mire dhe jo armiqsia!
  Ne se nuk e di une po te postoj nje deklarate dinjitoze te Rames drejtuar grekve, eshte fjalim i mbajtur ne Parlament!
  Por dhe kompromise do behen me greket,..Kompromise qe jane dhe ne interesin tone!…
  Asnje interes nuk kemi ne shqiptaret nga mardheniet jo miqesore me greket dhe anasjelltas…!

  Reply to this comment
  • Maje shofer... December 18, 15:54

   Mos ja shaj greket Net çomit or ti, se osht dhe turni trete sot.

   Taksi, taksi…

   Reply to this comment
   • N. December 18, 17:41

    Nuk jam Cam, or ti qe kerkon Taksi…
    Po dhe po te isha Cam, do isha i nderuar, ashtu sic jam Lab 24 Karat, krenar do isha edhe po te kisha lindur ne Mirtovice APO ne Konispol.
    Me vjen keq, por Taksi kam punuar si pune te dyte dhe kam nja dy vjet qe jam Elektron i lire dhe jetoj i lumtur.Mos i qaj hallin Kalorsit…

    Reply to this comment
    • Taksi nach Paris... December 19, 10:09

     Dhe kush te pyeti ne se je “lab24kar.at”, apo se te cfare rangu e ke patur punen e taksixhiut? Sa shpejt u zbertheve mar shoku me rroba doku?

     Tani merr lapsin dhe mbaj nja dy shenime…

     Thelbi i kunjit ishte dicka tjeter, dhe nese do ta dish sagllam, ai kishte te bente me tentativen tende per te sulmuar tjetrin personalisht. E sulmove i pari, prandaj dhe e morre hakun ashtu sic e meriton. Se c’mendon dhe c’shkruan tjetri eshte puna e tij, apo jo? Ti ne qoftese kerkon te japesh mendimin tend, urno e shkruj, por mos u mundo te influencosh te tjeret me nderhyrjen tende, shpesh here (e theksoj) kontraproduktive.

     Pse ta them kete?

     E do shkurt e prere, apo ne forme leksioni ?

     Nse e do troc, sepse ke marre persiper te besh rolin e kameleonit kurrizthyerit. Qendrimi yt prej “kameleoni miop” eshte komplet i papranueshem dhe bie era perc.

     Nese pergjigjen e do ne forme leksioni, ate e ke marre tashme prej “mikut tend te mire dhe te cmuar”, qe per cudine tone, na jeni shfaqur sot njekohesisht, edhe pse i keni “shekuj” qe i keni munguar forumit. Rastesi, apo… dashuri me shikim te pare? 😉

     Reply to this comment
  • anticensurë25642654 December 18, 17:05

   o net
   përse më detyron të të lëshoj ndonjëëëë
   po tregohem unë dritë shkurtër apo rama dhe ti bashkë me të??
   harrove mor senil se çke shkruar deri dje!?deri në atë kohë kur ndanim me të vërtetë mendime të njejta??harrove se dy varrezat e gërkut i quajte tradhëti??harrove se dhe rama i quante në të njëjtën mënyrë,jo aq direkt sa ti??
   metamorfoza tënde dhe e ndonjë tjetri nuk ju ka këthyer nga vemje në flutura,por ju ka këthyer në ligavecë bythëlëpirës!!
   mos përmënd kohën kur gërkut sia mbante!ata me të vërtetë i shtrinë dorën e paqes,por në dorën tjetër kishin koburen or senil euforik!!
   plasi sytë dhe lexo rrjedhën e kërkesave të gërkut që ti mo ma bën vëlla tashti!!
   “Sa janë ushtarët grekë të rënë në Shqipëri sipas qeverisë së 1985-s”
   përse ne pranojmë kërkesa të tilla dhe si kundërkërkesë mjaftohemi me apostile,pra me lëshime qindarkash!!përse ai “fqinji i mirë”nuk lëshon asnjë lloj gjëje,që është e drejta jonë??
   neto
   çfar do të thuash nesër kur ti jepet deti,po nga ky dashi tënd??e kam fjalën për atë det për të cilin çfarë nuk the ti,unë bile dhe ky bastardi i matit!!
   net nëse ti e ke shitur vjosën me kohë,ke blerë taksinë në vjenë!?
   unë se bëj dot,or senil!!
   kujto ato që ke thënë dhe mos më çaj hajdarin!
   njerëz të pistë!!

   Reply to this comment
   • N.V. December 18, 18:14

    anticensure,
    une nuk te fyej, por te thashe vetem se je dritshkurter, dmth qe i shikon gjerat ngushte.
    Tani si e ke punen?
    Do qe te kthehem edhe une dhe te fyej?!…
    Kritika ime ka qene per cvarrimet e shqiptareve dhe demtimin e varrezave ne Permet, ne Kosine nga qeveria e Sali Psikos.
    Ketu fjala eshte per ushtaret e Luftes se dyte boterore italo-greke dhe per nje kompromis e marrveshje per zgjidhjen e problemeve te ndersjellta.
    Jane dy pale “kepuce” te ndryshme…
    Ti ke mendimin tend dhe une mendimin tim, apo duhet te mendoj edhe une si ty?!
    Mos e dhent Zoti!
    Ku i ke mesuar keto fjalet “seil”, mos na caj hajdarin, vemje, bythlepires, pis…
    Ty te mungon kultura elementare e komunikimit…Keto fjalet e pista thuaja ndonje shokut tend rrugac dhe mos fol me zverk…Paske deshire te madhe te besh sherre!…

    Reply to this comment
    • anticensurë25642654 December 19, 10:21

     uau-“por te thashe vetem se je dritshkurter, dmth qe i shikon gjerat ngushte.”-këtë nuk ma morri mëndja!!
     të kërkoj falje bile në gjunjë për këtë keq kuptim!!
     more me të vërtet kujton se të kam shkruar në atë mënyrë vetëm për “dritshkurtësi”??
     deri dje të kam quajtur euforik,por që sot po të them se qënke dhe i trashë!
     mos i bëj lesh e koqe gjërat!!nëse saliu,gërku në të vërtetë,morri eshtra shqiptarësh,përse kujton se e bëri??
     sepse nuk kishte të tijët!!
     dhe italianë e gjermanë e kanë bërë zhvarrimin e ushtarëve të tyre,por nuk janë futur nëpër varrezat e shqiptarëve!!sepse atyre ju interesonin njerzit e tyre dhe jo kocka çfardo!
     ku kujton mor debil ka për ti gjetur ky dashi tënd eshtrat e gërkut??
     ndryshe nga të vrarët e tjerë të L2B gërku nuk kërkon ushtarët e tij,eshtrat e tyre,ai kërkon të vendosë gurë sinori për pertendimet e nesërme!
     sistemi për të cilin ti ke shkruar si gazekaruc,i njëjtë me këta të sotmit,kishte të këqija,por nuk ta hante hakun(vetë e thua se iu shtrinë dorën e paqes gërkëve të mutit)ta ka llogaritur fare mirë se sa grekë kanë rënë në luftë!!nuk kishte asnjë interes ta zvogleonte SEPSE,nuk pranoi ti varroste në shqipëri!!
     dhe mos më shkruaj si ndonjë vajzë “tussie”e tetvjeçares.”Keto fjalet e pista thuaja ndonje shokut tend rrugac dhe mos fol me zverk…Paske deshire te madhe te besh sherre!…”,nuk janë sharje,aspak.janë shprehje e dufit për metamorfozën që ke pësuar!!
     flet sa plas për bashkpuntorët e nazifashizmit dhe sot bëhesh i njëjtë me ta!!
     gjuha të është ngjitur pas bythës së dashit të kopesë sa pamjen ta pengojnë mullaqet e tij!
     ps:nuk ma merr mëndja të jetë Vëzhguesi F ai që ka shkruar dhe ti e ke replikuar!!
     këta të ditës janë bërë aq të ndyrë sa vështirë ti marrësh për të saktë!!

     Reply to this comment
 11. Kris 1 December 18, 15:51

  Kerkon ndjese per shokun e vet Sali dhe jo per punet e tij.

  Reply to this comment
 12. orli December 18, 16:18

  Te falenderosh adriatik dhallen eshte njelloj qe te thuash muti eshte i mire e nuk bie ere!megjithese nuk e honeps spartak ngjelen tani po i jap te drejte qe si sala,luli e meta edhe rama e ka frike reformen por ben sikur….perfundimisht te gjithe politikaret shqipetar jane nje mut i ndare pergjysem….

  Reply to this comment
 13. Liu December 18, 16:35

  Harrove veten ti djal bushtre? Harrove si ndeze flake dyqane e makina?! Ju nje fytyre keni . Hajdute .

  Reply to this comment
 14. Liu December 18, 16:35

  Harrove veten ti djal bushtre? Harrove si ndeze flake dyqane e makina?! Ju nje fytyre keni . Hajdute .

  Reply to this comment
 15. qytetari qe i shkoi jeta duke pritur vezen e Rames December 18, 17:00

  I respektoj dhuntite e vecanta te Rames,si politikan dhe kryeminister.
  Por me duhet te pohoj, se ka momente,kur votuesi shqiptar ndjen nje neveri te skajeshme per te.kur ai adreson,ne drejtim te bandes sali meta,apo perfaqesues te vecante te saj,sic eshte rasti i sotem,qe falenderon llalllen,qe pefaqesonte majen e atij institucioni,per te cilin shqiptaret kishin urrejtjen me te skajeshme.
  Rama ne keto momente,shndrrohet,ne nje palaco dy surretesh te neveriteshem.

  Reply to this comment
  • anticensurë25642654 December 19, 12:24

   “qe pefaqesonte majen e atij institucioni,per te cilin shqiptaret kishin urrejtjen me te skajeshme.”
   mos u mërzit or lali erdhi koha të provosh më në fund vezën e ramës!!
   do të jetë më e qelvur se ajo e berishës!!
   mos u mërzit,pak durim dhe pisllëkun do ta shijosh!!
   të fortë bile!!

   Reply to this comment
 16. Aliu nga Selenic December 18, 17:12

  I nderuar Z.Nuk e dije se e kupton apo jo se toleranca nga an e juaj ndaj nje opozite te pa shpiret per kombin e vet nuk ka me asnje kuptim, madje eshte mjafte e rrezikshme.!
  Tolerance nuk behet me kriminel, pore tolerance behet me nje force politike e cila ka mirkuptim dhe ka sense kombetar. E jo tolerance me keta qe duane ta shkatrroje venmdin ashtu sice edhe e kan shkatrruar.
  Kjo Opozite ne se vazhdon ti jape perseri Gishti ajo do te perlaje tre trupin sice ka vepruar gjithnje ne keto 27 vjet.
  Ne se vazhdon te gabosh me leshime te tilla ather ose je bashkepuntore ne krime me Berishen, ose ke frige nga Berisha ose nuk ja don te miren Atedheut. .!
  Forca Edi Rama tashme.!

  Reply to this comment
 17. Adih December 18, 17:35

  Pse merziteni ne maksimum ,me gjithe se keni te drejte , o komentues te mesiperm .Pse sot e moret vesh ju PPSH .Kemi qe nga 45 e deri me sot qe e njohim ,ku na ka marre mbi te gjitha dinjitetin ,.Qe kur Rama ,i kthehu krahet ,4 te reneve ne 21 Janar , i premtoi , ku i injoroi dhe i tradhetoi duke vene METEN kryetar Shteti. Prandaj ??????Te fresket kemi ndertimin dhe lejimin e vorrezave te ushtareve greke ,me eshtra shqiptares ne realitet , se nuk ka toke greku ne greqi , ku me bindje , do ta shikoni kalin e Trojes, qe po na le ky Rama ne ne teritorin shqiptar .Brezat e ardhshem ,ketij do ja prishin varin ,por do na thone me te drejte edhe ne ,brezit tone te socem ,pse keni pasur aq frike ,ju o prinderit tane pa gjak .??Pse i jeni perhulur ketyre anti shqiptareve??
  Llalla duhet dhe to pergjigjet ,para ligjit ,,ketu do jemi ,per shkaterimin me koshjence ne drejtesine shqiptare ,ku ka shkelur ne menyren me brutale ligjin ,kurse ky pallosh indirekt e pranon ,une o popull ,vertete ma dhate komplet tepsine ,por do ta ha me te gjithe shoket e PPSH::Prandaj eshte me mire mos u nevrikosni ,o njerez te ndershem komentatore ,edhe kete e ka marre ne dore AMERIKA dhe BE ,natyrisht ,kurre mos e harroni edhe pa deshiren e Rames.Ku me besoni ,per nate te gjithe pa perjashtim do te mblidhen ne bodrumet e Kom Qendror .. ,obobo cna gjeti neve te mjereve ,

  Reply to this comment
  • Eri December 18, 19:31

   Ke harruar te marresh ilaçet vellajo, tek bodrumet e komitetit qendror i ka harruar jot’eme.

   Reply to this comment
 18. floriri i Bençes December 18, 17:43

  Eh mer milet, ju meritoni Sali Berishen edhe per 250 vjet te tjera, sepse jeni nje race injorante dhe idiote.

  Reply to this comment
  • anticensurë25642654 December 19, 11:53

   ty duhet të ta kenë vënë emrin flori,por në rritje e sipër ke ndryshuar!!
   ne jo vetëm meritojmë sali viçidollin por dhe ed matjanin,por dhe më keq se këta të na shtypin,prap do të ishte e drejtë!!
   duke përfshirë dhe ty,na ka mbytur budallallëku dhe çmënduria!!
   çfarë ndryshimi ka nga saliu ky more debil??
   ka blerë tërë rrethin e saliut!!bëri president dhe ambasadorë tërë njerzit e saliut!po ju jep gërkëve më shumë se saliu!maqedonëve po ashtu,sërbëve të njëjtën!
   përse përmënd emrin e saliut kur në fakt e kemi amoma në kurrriz!!saliu nuk ka ikur!!
   ka ndërruar vetëm gunën!
   or IDIOT!
   kjo nuk është vetëm për ty,por dhe për shumë si ti!!

   Reply to this comment
 19. Arber I December 18, 18:15

  Nuk ke pse kerkon ndjese, te kemi dhene votem absolute te pushtetit demokratik, kerkojme te perdoresh grushtin e hekurt te votes sone!

  Reply to this comment
 20. Adih December 18, 18:56

  J…

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*