Juncker: Nuk dua rikthim të luftës…

April 17, 2018 11:44

Juncker: Nuk dua rikthim të luftës…

Presidenti i Komisionit Europian, Jean-Claude Juncker, është shprehur se integrimi i Ballkanit perëndimor është i rëndësishëm.

Në seancën plenare të BE-së ku po zhvillohet debat me presidentin francez Emmanuel Macron, ai u shpreh:

“Unë i njoh përpjekjet e Ballkanit Perëndimor për t’u bërë pjesë e Bashkimit Europian dhe nuk dua rikthim të luftës në Ballkanin Perëndimor.”

Eurodeputët duket se e kanë përshëndetur këtë deklaratë të tij, e cila është shpërndarë menjëherë në Twitter nga shumë persona.

s.a/dita

 

April 17, 2018 11:44
Komento

1 Koment

  1. Janulles, me sqepar kokes.... April 17, 12:15

    As mos e rruj hic o Junker. Per sa kohe Shqiptaret ne te gjitha trevat, te qeverisen nga politikane bythshitur, nuk do te kete lufte.

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim