“Juntë ushtarake”, Rama ka një përgjigje për presidentin Meta

March 23, 2019 14:56

“Juntë ushtarake”, Rama ka një përgjigje për presidentin Meta

Kryeministri Edi Rama komentoi sot nga Kongresi i Partisë Socialiste edhe deklaratat e presidentit Meta pak ditë më parë, ku u shpreh i gatshëm të japë dorëheqjen, për të shmangur instalimin e një junte ushtarake.

Rama theksoi se Shqipëria është dhe do mbetet vend anëtar i NATO-s, ndaj presidenti i vendit duhet të jetë i qetë dhe të mos ketë merakun e instalimit të juntës ushtarake.

Zoti President, rri i qetë, sepse jemi e do të mbetemi vend i NATO-s. Nëse s’më beson mua, ti beson Pandin dhe sa të kemi Pandin, ky vend nuk del nga NATO. Në fund të ditës, fundi politik i Lulit dhe Monikës, nuk duhet të jetë problemi im dhe yni, dhe mos i shko më në mend ato gjëra se na hutove”, ka thënë Rama.

o.j/dita

March 23, 2019 14:56
Komento

8 Komente

 1. zhaku i pamposhtur (g tema celulë filogreke ) March 23, 15:09

  Këtë president ti na e solle mo edo. .është normale që po fjete me qentë do gdhihesh me pleshta. .

  Reply to this comment
 2. Oh sa kom qesh March 23, 15:45

  E pranojme qe kokekatrori Like Blloku do t’ja fusi vetes me nje plumb ne koke si Salvador Alende, por pa helmete, se nuk ka helmete qe te nxjej ata koke-katror.
  Gruaja e Alendes nuk shkoj tek Pinaceti, sic ka bere Monika e Ilir Alendes. ha ha ha ha.

  Reply to this comment
 3. kaloresi i urdherit te leshtelikes force e pare March 23, 17:55

  po vehtes mund tia heqi kur te doje.arme ka dhe i lejohet ti mbaje.kujt i plas per te?nje hajdut me pak.nje grabites i korruptuar,qe kerkon te shmange gjykimin,sekuestrimin,qe nuk do te dorezoje floririn e vjedhur.per nje gje preokupohem:-do shpallet zi kombetare per nje hajdut te permasave te medha.

  Reply to this comment
 4. Lisi March 23, 18:41

  “ sa të kemi Pandin , ky vend s’del nga NATO …”
  kështu thotë Edvini !
  Tallet me NATO-n , tallet me Pandin , tallet me Metën , tallet me shqipëtarët , me kë tallet ky karagjoz politik ?!
  Nga ç’nevojtore i nxjerr këta prijësa , o Shqipëri , e mjera Shqipëri ?!

  Reply to this comment
 5. Babale March 23, 19:34

  Mire e ka Edi qe tallet me “Lisat”!

  Reply to this comment
 6. MH March 24, 01:02

  Likja bani Buuuuuuu.Me Junten ushtarake!

  Kjo shprehje tregon qe ky hajvan nuk marre veshte as ka haberr cfare don me than shtet.Shqiperia per dreq nuk ka as ushtri se e shkrumoqi Berisha me te birin dhe e coi per lesh.Ushtrin.Ia bane gadi Serbakve ta pushtojne me shoqata gjuetaresh.

  Reply to this comment
 7. Mali March 24, 10:10

  Te flasesh per junte ushtarake eshte cmenduri. Konteksti politik i Grushtit te shtetit ne Kili eshte krejt i ndryshem nga ai i sotem. Allende shtetezoj gjithshka. Investimet e huaja u penalizuan. Reformat nuk dhane asnje rezultat. Ishte lufta e ftohte dhe Allende ishte proRus. Grushti i shtetit u mbeshtet edhe nga sherbimet amerikane ne kontrast me ate qe ndodh ne shqiperi Amerikanet po mbeshtesin reformen ne drejtesi dhe ngritjen e SPAK dhe BKH. Lxojeni me mire historune dhe mos beni marrezira. Zoti President ne rast se do te kish kaq ndergjegje duhet ta vrasi ndergjegja per 21 janarin.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*