Juventus, Allegri karikon bardhezinjtë: Kërkoj më shumë në Europë

December 26, 2014 15:32

Juventus, Allegri karikon bardhezinjtë: Kërkoj më shumë në Europë

Massimiliano Allegri nuk i bën më përshtypje suksesi në Itali. Edhe pse s’ka fituar ende asnjë trofe me bardhezinjtë, teksa më të fundit në dispozicion – Superkupën – e humbën kundrejt Napolit, ambiciet e teknikut të ri të “Zonjës së vjetër” janë përtej kufijve kombëtarë.

“Është gjëja më e drejtë të kesh për objektiv fitimin e titullit në Serie A, të synosh Superkupën dhe Kupën e Italisë, por besoj se hapi më i madh duhet bërë në Europë, pavarësisht nga forca e kundërshtarëve si Real Madrid, Bayern Munchen, Chelsea e Barcelona – të cilët mund të konsiderohen edhe si 4 ekipet më të mira të këtij viti – ndaj dhe duhet të jemi të ndërgjegjshëm për forcën tonë e që mund të ecim ende përpara. Është diçka shumë e cunguar të mendosh se kemi një Juventus që kënaqet vetëm duke mbërritur në 1/8-at e finaleve të Championsit dhe që fiton kampionatin italian”, thotë Allegri.

Në intervistën për Krishtlindje në “Sky”, trajneri i bardhezinjve flet edhe për merkaton. Janari është shumë pranë dhe zërat për blerje të reja të kampionëve në fuqi të Italisë janë bërë edhe më këmbëngulës.

“Klubi e di mirë se çfarë duhet të përmirësojë, nuk është e lehtë të gjenden lojtarët e duhur në janar, por sa për të përmendur një, do të thoja se na nevojitet një mbrojtës. Montoya? Është një mbrojtës anësor shumë i mirë dhe teknik, luan te Barcelona, por janë edhe disa lojtarë të tjerë nën vëzhgim. Do të shohim nëse do të marrim një anësor apo një mbrojtës qendre”.

December 26, 2014 15:32
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*