Çfarë duelesh në çerekfinale!

March 16, 2018 12:25

Çfarë duelesh në çerekfinale!

Përcaktohen 4 çiftet çerekfinaliste të UEFA Champions League nga shorti i hedhur në Nyon Zvicrës.

Duelet e “zjarrta”, apo siç mund të konsiderohen ndryshe finalet e parakohshme ishin të pashmangshme, pasi të 8 të kualifikuara vinin nga ligat më të forta në Europë, La Liga, Premier League, Seria A dhe Bundesliga.

Duart e smbasadorit të UEFA Champions League, Andrey Shenvçenko ishin me fat për Bayernin e Mynihut, që do të ketë përballë Sevillan, por edhe për Barcelonën që do të sfidohet nga Roma.

Finalja e sezonit të kaluar, Juventus–Real Madrid do të përsëritet në çerekfinale, ndërsa nuk u shmang dot derbi anglez, Liverpool–Manchester City.

Barcelona – Roma

Sevilla – Bayern i Mynihut

Juventus – Real Madrid

Liverpool – Manchester City

a.s/dita

 

March 16, 2018 12:25
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*