Juventus triumfon mbi Interin dhe kryeson Serie A

October 6, 2019 23:27

Juventus triumfon mbi Interin dhe kryeson Serie A

Ndeshja Inter Juventus, ka përfunduar me rezultatin 1-2.

Juventus ka arritur të triumfojë mbi Interin në ndeshjen kryesore të javës së 7-të dhe ka marrë kryesimin e Serie A.

Sfida u hap që në minutën e 4 pas golit të argjentinasit Dybala, për Juventusin..

Lautaro barazon në minutën e 18, pasi arrin të shënojë me një 11-metërsh.

Kur ndeshja dukej se po shkonte drejt barazimit, është Higuain ai që shënon golin e fitores për miqtë në minutën e 80..

Juventus momentalisht ka 19-pikë, ndërsa Inter 18.

e.ll./dita

October 6, 2019 23:27
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim