Gjykata e Posaçme lë në burg 6 të akuzuarit për rrëmbimin dhe vrasjen e Jan Prengës

February 21, 2020 19:32

Gjykata e Posaçme lë në burg 6 të akuzuarit për rrëmbimin dhe vrasjen e Jan Prengës

Gjykata e Posaçme e Shkallës së Parë për Korrupsionin dhe Krimin e organizuar ka rikonfirmuar sot masat e sigurisë për 6 personat e akuzuar për rrëmbimin dhe vrasjen e Jan Prengës.

Gjyqtarja Flora Hajredinaj ka vendosur që Bajram Hajri, Leonard Hajri, Olsi Turja, Elton hajri, Festim Bixhdili dhe Ardian Doçaj të qëndrojnë në burg.

Jan Prenga u rrëmbye më 17 janar në zonën Kamzës dhe humbi jetën nga torturat. Trupi i tij nuk është gjendur ende. Sipas hetimeve, rrëmbimi dhe vrasja e tij erdhën pas konflikteve për drogën mes grupit Hajri dhe vëllezërve të viktimës në Angli.

 

l.h/ dita

February 21, 2020 19:32
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim