SEANCA / Pohimi i çuditshëm i Patozit: Ka deputetë që janë gati të kërkojnë azil

September 10, 2015 12:15

SEANCA / Pohimi i çuditshëm i Patozit: Ka deputetë që janë gati të kërkojnë azil

Deputeti i Partisë Demokratike, Astrit Patozi gjatë fjalës së tij në Kuvend tha se për shkak të gjendjes së pa shpresë në vend edhe anëtarë të parlamentit janë gati të largohen nga vendi për të kërkuar azil.

“… këtë gjë janë gati ta bëjnë edhe deputetët… që të mos gëzoni kot unë nuk jam një prej tyre… Ata nuk kanë shpresë se prej kësaj salle mund të dalë ndonjë gjë e mirë… Në më pak se një vit janë të paktë 7 deputetët që kanë dorëzuar apo kanë lënë imunitetin. Është njëlloj sikur në Kongresin amerikan të kishte 30 kongresmenë të lidhur dhe me problem me ligjin”, tha Patozi.

September 10, 2015 12:15
Komento

13 Komente

 1. Pellumb Zaimi September 10, 12:57

  Ka kerkuar azil ne shtetin e djallit saliu and banda !

  Reply to this comment
  • Pilo Lala September 10, 18:34

   Kjo eshte e bukur.
   Deputetet e SHQUP te gjithe kerkojne azil, ti shpetojne Drejtesise.
   Ata kane shkelur ligjet cdo dite, prandaj presioni per arrestimin e Berishes duhet shtuar.
   Populli kerkon te shikoje ne burg Berishen, kucedren vajze dhe sy-peshkaqenin, qe silleshin si pronare te Shqiperise.

   Reply to this comment
   • Labi Vlore September 10, 18:47

    @Gazeta Dita.Perse habiteni??Kjo qe ka thene sot Patozi eshte shume e thjeshte.PD-ja ka menduar edhe kete strategji.Te dergoje disa deputete Kamikaze(mundesisht ne Gjermani) per te keruar azil Politik.Arsyeja perse e bejne??Per te ngritur tymnaje.

    Reply to this comment
 2. shkelzen September 10, 15:10

  O PATOZ SHqiperia nuk ka nevoje per 140 deputete,por per 40 deputete edhe jane shume ,se te gjithe sa jeni rrumpalla dhe asgje me teper nuk jeni.

  Reply to this comment
 3. Emigrant September 10, 16:16

  O Patoz nuk regullohet biografia Duke share qeverine bête cfar deshet me kohen kur drejtoje PD dhe nuk u degjove njehere te kritikoje at parti muti tani Ben rolin viktimes apo te ka hyre frika se mos te saj on Sala ndonje aksident si shku jot .

  Reply to this comment
 4. leshi September 10, 17:13

  gjith jeten legen

  Reply to this comment
 5. SHISHJA E RAKISE September 10, 17:30

  vetem shqupaxhinjte mundet more legen se keni grabit mjaft 8 vite hahahahaaha

  Reply to this comment
 6. Rambo September 10, 18:10

  Parlamenti eshte mire te mbyllet ne nuk kemi nevoje me per ligje.kemi100vjet dhe ka plot shume prej tyre jane kunder kushtetutes kot me i pagu gjithe keta deputet hajdut.

  Reply to this comment
 7. skifteri September 10, 19:42

  Perse te mos largohen nga shqiperia deputetet tane,pasi e shfrytzuan ne menyre te pameshirshme varferuan ne minimumin jetik sa me mbajtur shpirtin gjalle ,pasi e grabiten,vodhen,vrane ,masakruan popullin ,vodhen leket dhe I derguan arbarisht ne bankat jashte shtetit.si rasti I atij deputetit socialist ishe drejtor cezi Harasani pasi vodhi 2miljon dollar kerkoi azil ne SH.B.A ,edhe keta te tjeret te kerkojne azil.Prandaj nuk eshte Pohim I çuditshem,por TIPARI I POLITIKES SE SOTME TE DEPUTETVE GRABIQAR.##

  Reply to this comment
 8. i ri September 10, 19:53

  Sihariq,,,,,!
  E di mire titua se shoket e tij po i rendojne parlamentit,e me qe lulushi po i fryn fyellit te dekriminalizimit,rrethi po mbyllet nga te gjitha anet.Kriminelet i pafsha refugjate e emigrante ,qe te provojne se si del buka e gojes.Boll vodhet o pisa ,cdukuni nga syte kembet,plehra,,,,!

  Reply to this comment
 9. uu September 10, 22:11

  Patozit i ka shku ne mendje me ik vete

  gjithe halli eshte te ajo lista e shkrete em deputete qe te siguron 4 vjet parazitizem dhe jete qejfi

  Reply to this comment
 10. Lennard September 10, 22:43

  Ti mer Patoz je kokerr Legeni,pa mulle.Po te ishe burre kerkoje hesap per vrasjen e Olldashit, qe gjoja e kishe mik per koke.

  Reply to this comment
 11. Agim Cani September 11, 10:47

  …Olldashi…Patozo…!…Olldashi …te therret nga varri…pse e mbylle halen ne ate rast…

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*