“Ka sajuar kërcënimin për t’u bërë “hero”!

September 25, 2016 09:33

“Ka sajuar kërcënimin për t’u bërë “hero”!

Ish-kryetari i Shërbimit Informativ të Shtetit, Fatos Klosi ka hedhur dyshime mbi kërcënimin e Prokurorit të Përgjithshëm Adriatik Llalla.

Në një intervistë për gazetën ‘Shqiptarja.com’, Klosi thotë se nuk beson që kjo gjë të jetë e vërtetë, edhe pse se kryeprokurori ka dërguar familjen në një shtet të BE me ndihmën e ambasadës respektove në Tiranë.

Ish-kreu i SHISH, shton senuk e vendos dorën në zjarr mbi këtë dyshim të tij për kërcënimin ndaj kreut të Prokurorisë.

“ Më vjen keq nëse ka ndodhur. Nuk jam i sigurt. Por, prokurori u kujtua shumë vonë. Tani që po i vjen radha për të ikur, u kujtua që ka qenë i rrezikuar, për t’u bërë hero. Unë nuk e di se çfarë gjëje të vështirë ka bërë ai njeri gjatë detyrës së tij që të kërcënohej. Unë nuk e vë dorën në zjarr. Por nuk besoj të jetë kërcënuar pasi nuk ka bërë asgjë.

Nuk ka bërë ndonjë hetim të madh, që ka çuar në prishje interesash të mëdha, që guxojnë pastaj ta kërcënojnë.

Gjithsesi, qofsha i gabuar. Ndërsa paralajmërimet e herëpashershme të tij për arrestime VIP më duket njëlloj si revolucionet e Berishës.

Nëse do të jetë i vërtetë kërcënimi, më vjen keq, por nuk besoj të jetë e vërtetë. Është një tentativë për heroizëm. Për t’u bërë heto tani në fund”, thotë ndër të tjera ish-kreu i SHISH Fatos Klosi.

September 25, 2016 09:33
Komento

13 Komente

 1. Partizan Cene September 25, 09:44

  Jo vetem per tu bere “hero” , por edhe per te justifikuar apatine e tij dhe mos veprimin , per te luftuar korrupsionin ne vend . Ky prokuror , ishte nje deshtim total !

  Reply to this comment
 2. as September 25, 09:48

  Dhalla, dhalle mbetet, nuk mund te behet djath

  Reply to this comment
 3. korçari September 25, 10:33

  ky “fshatar” i zgjedhur nga Like floriri me aprovim te Salehut dhe Rames ka qene dhe eshte mbrojtesi kryesor i mafies dhe korrupsionit ne Shqiperi.Ka 5 vjet qe do te beje arretime dhe asgje dhe si per çudi tani kercenohet ?Nje inskenim fshataresk qe nuk e ha askush ,ky palo k/prokuror duhet te jape doreheqjen sa me shpejt per te miren e popullit te vet sigurisht po te jete dakord LIKE FLORIRI

  Reply to this comment
 4. Fatos Nano September 25, 11:53

  Gazeta merret me hamendesi te ish shefit te shikut. Çfar gazetarie? Hamendesi, thashetheme, paragjykime.
  Ku mbetet fakti, objektiviteti?

  Reply to this comment
 5. E po kjo pune! September 25, 11:59

  skandal dhe llogjika ta thote jo se eshte kercenuar se nuk e beson kush por se sa lehte krijohen alibira nga ata ne pozita per te bere heroin!!!! urgjentisht te thirret ne komisionin parlamentar te ligjeve dhe te hetohet si, qysh, kush etj etj dhe te dalin lakrat ne shesh te ketij palo burri dhe kulisat qe fsheh dhe te merret i pandehur nese rezulton se ka gisht vete.

  Reply to this comment
 6. kris 1 September 25, 12:49

  ti jepet strehim politik ne Amerike si Luan Hoxhes.

  Reply to this comment
 7. titiku September 25, 13:34

  Per te justifikuar pasurine e tij, edhe ate ne Gjerman!

  Reply to this comment
 8. Adih September 25, 14:09

  Ti shkohet verifikimi i keti kercenimi deri ne fund. E ti cirret maska ketij shejtan budallai ,fshatar nga gramshi ,ku ka luajtur kukamceftash ,kondra interesave te popullit shqiptar ,kondra drejtesise ,kondra viktimave te 21 Janarit,e sdua tju lodh se jane sa nje mal ,nga mafja shteterore , LSI PD e PS , e padiskutim , sherbetori besnik e bythelepiresi lepiresi i tyre:. Me falni per edukaten ,ky duhet te mbytet me shurren e vet……….. PS.. te kontrollohet me cfare lekesh e mbane familjen e tij ne gjermani .,Kerkojme transparence ,si nga shteti i jone e gjithashtu e pse jo nga ambasada Gjermane…

  Reply to this comment
 9. nuk ka tym pa zjarr September 25, 14:48

  Mandati i ketij tutkuni dhe i atij titkunit tjeter lishani do te jene mantatet me koti ne hostori.

  Reply to this comment
 10. vasili September 25, 15:23

  Cudi,pasi truri shqiptar vec naiv,nuk mund te jete,per te besuar kete sajim banal dhe kete veprim te trashe,qe ta kete,bere,nje mendje e kufizuar injoranti e eger fshatari si llalla.
  Jari si me mustaqe dhe pa mustaqe ´´presidenti´´,lul-capacul,llalla,apo cfare muti e quajne ate te shikut,te gjithe marioneta,qe levizin sipas gishtrinjeve te monstres se kulles mesjetare te Vicidolit.
  Qytetari shqiptar e ka ndjere per gjithe kohen,lidhjet midis bandes se Saliut dhe miliardave te droges se Lazaratit dhe me tej.
  Dhe Tahiri i Rames beri nje operacion te persosur,per te neutralizuar mbreterine e droges se Saliut.
  Por mbas kesaj aparati shteteror,u tkurr dhe nuk na paraqiti asgje nga keto lidhje kriminale.
  Vazhdoi banda e Saliut e pa shqetesuar nga pushteti me tritolin e pa fund,apo te rrahi investitoret e huaj.
  E kuptoj friken e Rames,po te ish nje qytetar i thjeshte nga bandat kriminale te saliut te ushqyera me parat e shtetit dhe favoret qe i bente sundimi i Saliut, firmave alter egove te tij ,per te investuar ato me vone ne veprime kriminale kundrejt pushtetit te ri.
  Por une nuk kuptoj dhe e denoj dhe me ngjall gjithmone neveri frika e Rames,si kryeminister ndaj bandes se Saliut dhe Metes(vetem lehjet e pafundme te Saliut ne kuvend jane te pa tolerueshme).
  Dhe turma e ´´gazetareve´´byth pambuk,qe vazhdojne te komentojne,nga karrigia vec lajmet qe jane bere publike,kur vendi yne i tej sakatuar dhe i shperfytyruar eshte nje miniere ari,per te kerkuar dhe per te gjetur ju lajmin te paret,me ne fund duhet te kuptoni qe jeni bere te neveritshem,duke furnizuar kafe-mejhanet e pafundme arnautistanase me zhurma boshe qe fillojne dhe mbeten aty brenda kavenese,duke vrare profesionin dhe personalitetin tuaj.
  Dikush mund te me thote dhe me te drejte:
  Por dhe ne jemi marioneta,ne duart e nje pronari katundar qivac te eger katundar,(kulmojne keto tek Panorama dhe klan).
  Ketyre do ti thosha ikni nje ore dhe me pare,nga keta ndyresira,nqse doni te shikoni femijen tuaj dhe veten tuaj ne sy.
  Nje zgjidhje, njeriu qe kerkon mund ta gjej gjithmone.

  Reply to this comment
 11. Arben September 25, 15:36

  KERCENIM ME ANE TE NJE SMS-JE.

  KAM PERSHTYPJEN SE JANE TE PERDITSHME NE PUNEN E PROKUROREVE, DUKET HAPUR QE ESHTE SEBEP PER DHALLEN TE LARGOHET NGA DETYRA SI “HERO”.

  KLOSI DUHET TI DIJE MIRE KETO PUNE, SEPSE KA HELMUAR 2 PARAARDHESIT E TIJ.

  Reply to this comment
 12. Arben September 25, 20:22

  KLOSI DUHET TA DIJE MIRE KETE PUNE, DUKE QENE SE KA HELMUAR 2 PARAARDHESIT E TIJ.

  Reply to this comment
 13. Bashkim September 26, 03:19

  Klosi kur shkruan shpall idiotesine e tij

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim