Kabo: Basha nuk ka diplomë. Po ia gjetët, unë kërkoj falje publike

March 9, 2018 09:50

Kabo: Basha nuk ka diplomë. Po ia gjetët, unë kërkoj falje publike

Filozofi dhe sociologu i njohur Përparim Kabo këtë të enjte në emisionin “Debati” i është kundërvënë kryetarit të PD, Lulzim Basha duke e quajtur atë mashtrues.

Sipas tij, Lulzim Basha ka mashtruar për arsimimin e tij, dhe këtë e tregon me shmangien që i bën trajtimit të zhvillimit ekonomik të Shqipërisë.

“Lul Basha për mendimin tim nuk është as politikan, as i ri. Është njeri i mbaruar. As mos mbani shpresë. Ai nuk ka asnjë ide nga ekonomia. E keni dëgjuar ndonjëherë të flasë për zhvillimin ekonomik të vendit?  Nuk e ka marrë diplomën akoma. Ka studiuar në Hollandë, por hyni në rrjet. Po e gjete diplomën e atij unë do vij të kërkoj falje publike.”

Kabo nuk ngurroi ta krahasonte Bashën me mjekun Hamdi Sulçe. Sipas tij, ky i fundit edhe pse kishte kryer studimet në Harward, kurrë nuk e deklaroi.

“Kishte mbaruar Harwardin për mjekësi dhe erdhi këtu, dhe emisionin “Nëna dhe fëmija” e filloi që në kohën e Zogut. Dhe këta mburren… Për çfarë mburren këta?”, është shprehur Kabo përballë gazetarit Roland Qafoku.

s.a/dita

 

March 9, 2018 09:50
Komento

22 Komente

 1. anticensurë25642654 March 9, 09:54

  kush ka nuk ka nevojë ta tragojë,kush nuk ka duhet të tregojë sikur ka!!
  por dhe prijsi i momentit nuk është se ja ka idenë e ekonomisë!!jo për gjë,por të mos e bëjmë dhe këtë më enver se enveri që i dinte të gjitha!!
  të paktën enveri kishte të tjerë që bëni punën dhe ai i përmblidhte në veprat e tij!ky të vetmen vepër që ka është libri i thashethemeve “mondane” me emrin “kurvani”!!a se harrova,ka dh e”piktura”,me të cilat ka arritur një sukses të jashtëzakonshëm!pavarsisht se ka hapur disa ekspozita korruptive,në kryeqytete të ndryshme pas zgjedhjes si K/ministër i shqipërisë,ai nuk ka mundur të shesë as sa një fëmijë i tetvjeçares!!

  Reply to this comment
  • ??? March 9, 10:08

   Ah, sikur cdo Katunaro-Shqiptar te shikonte nga vetja me pare dhe pastaj te kritikonte te tjeret, sot do ishim shume me te zhvilluar!

   Reply to this comment
   • tirana March 9, 10:15

    katnar perparim kabo??
    eshte ajka e qytetarise
    katnar eshte ai qe mashtron veten dhe te tjeret

    Reply to this comment
    • ??? March 9, 11:13

     Nuk e kisha me Perparimin, por me anticensurë25642654 qe ja fut si pela kalit.

     Reply to this comment
     • anticensurë25642654 March 9, 12:01

      dhe unë kujtova se ti ja kishe futur vetëm gabim vëndit të komnetit!!
      shkëlqyeshëm!!
      atëherë do të thotë se ti e ke parë veten??
      prandaj kritikon të tjerët??
      prandaj je kaq i zhvilluar??
      o tu bëftë xhaxhi ty!!
      vazhdo,shpirti fli dhe pak se rritesh!!
      merre në gojë,biberonin dhe vazhdo gjumin!!mos e prish rrehatin!!
      buçi,buçi!!
      të të këndojë një ninullë,apo të zë vet??

  • I tillë je , sa herë që hap gojën March 9, 21:43

   Ore palaço , a e lexove shkrimin , apo vetëm di të pjerdhësh nga goja ?! Pse i shmangesh problemit dhe na dërdëllis këtu ? Vetëm kaq , do të mjaftonte e tepronte për të kuptuar se me çfar idjotësh kemi të bejmë !

   Reply to this comment
 2. Gani USA March 9, 10:04

  une e kam dyshuar gjithmone
  eshte kaq i varfer ne fjalor
  tamam fjalor kamarieri

  Reply to this comment
 3. Diploma e Plepave te Durresit! eshte baza e inteligjences se PD March 9, 10:38

  E gjithe PD eshte pa diplome, triko leshi !

  Reply to this comment
 4. lyl karandashi pa diplome ! March 9, 10:41

  MUNDET ME KEN EDHE KESHTU
  SI THOOT KABO !

  POR S’DUHET MOHUAR AJO AFTESI E BASHES

  AI ESHTE NJI PUTANE PROFESIONISTE

  QE KA PAS NJI KARI ERE JO TE VOGEL

  E KA FILLI NE HALLOND ME ZEZAKE

  NE SHKRETETIRE NE NJI CADER E PALLOJ

  GADDAFI ME DJALIN E TIJ TE MADHE

  PASTAJ NE GRUP POEDESTA

  TASHME KA GJET VERTET ATE QE JA NGOP

  VERREN , MUZHIKUN RUS

  E SHPRESOJME QE TJA SHQYEJ FARE

  PEDERIT ISLAMIK SEPSE NUK KA LEN

  POSHTERSI E NAM TE KEQ PA I QIT

  SHQIPERISE NEPER BOTE KY PUTANE

  Reply to this comment
 5. Kabo nuk Gabon. March 9, 10:42

  Eshte shume e qarte sentence “Basha nuk ka Diplome !” Jo vetem kaq ! Basha nuk di Tabelen e Shumezimit !

  Reply to this comment
 6. alphade March 9, 11:28

  More Kabo,lere Bashen qe tash per tash eshte e keqja
  me e vogel se s’ka gje dore,celsat e kashtesh ?! Dhe nuk
  do arrije deri ne K/minister, harroje !
  Por fol per ish- K/ prokurorin e Pergjithshem,Adriatik Lla-
  lla, qe pas 5 vjetesh ne pushtet,qe i beri gjemen ketij ven-
  di dhe eshte pa dipllome. Ketij c’ka me i bo ?! Kush e coi
  kete anslfabet deri ne kolltukun e K/prokurorit te Pergjth-
  shem ??? Dihet kush e coi ? Sali Vicidoli,per t’i sherbyer
  atij si marionete.! Pra, ” Shpata e Demokleut” duhet te fi-
  lloje pikerisht nga mostra e Vicidolit,shkaktari i gjithe fat-
  keqesive te shqiotareve pergjate ketyre 27 vjeteve.

  Reply to this comment
 7. intelektuali March 9, 11:36

  Njesoj si:

  PEDERASTI ENVER HOXHA

  Njesoj si:

  KARAGJOZI EDI RAMA

  prandaj:

  Ketu pyetja eshte thelbesore:

  PSE SHQYPTARET ZGJEDHIN GJITHNJE PER BOSA BYTHARE DHE DALLKAUKE LAKMITARE?

  This is a Question!

  Reply to this comment
 8. alfons March 9, 11:49

  “anticensure 777″nje person akuzon bashen se nuk ka dipllome por genjen pra Z KABO DHE THOTE MBAJ PERGJESI PUBLIKE PER KETE AKUZE.Ti 25642654 FUTESH NEPER THEKRA JO KURVANI ENVERI DI GJE PER DIPLLOMEN E LULIT MO GERNETE? KJO ESHT TEMA NE SE KE GJE PER KURBANIN O TITISTET E ENVERIT KUR TE JETE TEMA FUTJA SI E KE OREKSIN

  Reply to this comment
  • anticensurë25642654 March 9, 17:03

   më fal profesor fonsi që ngatërrova mësimin!!
   unë kujtoja se ky xhaxhi fliste për njohuritë e lulit në ekonomi,prandaj e krahasova me ramën!!sepse të ty njëri më mut se tjetri janë!!
   bile dhe kur e krahasova me enverin!?
   nuk bëra gjë tjetër veçse thashë se rama përpiqet ta imitojë,por nuk e arrin dot!ai kishte 100 herë më shum tru se palloshi!!ishte pak ters nga koka,kur i fiksohej diçka,por tru kishte më shumë se palloshi!!
   sa për kurvanin!?
   lëre mos e pëzje!!do ta përdorim në jetë të jetëve si një libër me vlera të lartaaaaaaa!!
   përse ja vlen??
   aaah për të fshirë mender bythën!!
   ja vlen ta blesh!!të leverdis më shumë se sa të blesh letër të lirë higjenike!!

   Reply to this comment
 9. alphade March 9, 13:09

  Shenim : Z. Kabo, tani po degjoj nje interviste te Bashes,
  kryetarit te PD qe po i jep Blendi Fevziut dhe kam arritur
  ne konkluzionin se ju gaboni kur thoni se :”Basha nuk ka
  dipllome……” ,!! Une e “refuzoj” kete . Basha ka dipllome,
  qe quhet: “Diplloma e Mashtrimit” dhe “Dipllomen e Ge-
  njeshtres”, bile ne keto dy kategori dipllomash ka edhe dy
  “Master” ! Tash besoj se bindesh per dipllomat e Lulit,ka-
  ragjoz…..!

  Reply to this comment
 10. !!!!! March 9, 13:27

  I nderuar PR. Kabo .Besoj se nuk eshte problem diplloma, se ka plot deputete ,me diplloma te blera tek Kristali ,ku nuk i dine as edhe adresn ku ndodhet ky Kristal . Rast flagrant eshte dhe depueti FATE VELAJ ,ka blere dipllome ,dhe gjate ketyre viteve ka mare rroge nen stop ne Austri .Jane njekohesisht dhe budallenje ,dhe ne, presim hajer prej tyre ?? ,ku Rama e di ,personalisht ,por? . I nderuar PR ,ne popullin na shqeteson vetem nje gje . Keta si PS ,.LSI ,dhe PD nuk jane kundershtare politike me njera tjetren ..Shqiperia i nderuar PR, do filloje maloren, vetem kur Partite me njera tjetren te jene vertete kundershtare ne politike ,plus edhe kur te zbatohet kushtetuta ,posacerisht per pronat ..Nderime dhe faleminderit zoti i nderuar PR Kabo.

  Reply to this comment
 11. Zzzzzz March 9, 16:30

  E PARA TE DALI LIGJI QE TE GJITHE ATA QE KANE MBARUAR NE SHKOLLA PRIVATE TE MOS PUNOJNE NE SHTET POR KY TIPI BASHA KA IK NE HOLLAND 18 VJEC KUR SE KISHTE MBARUAR AS GJIMNAZIN ME PAS U KAP ME DROGE DHE DOLI ME EMER KOSAVARI SI MINOREN …DHERDHI E PUNOI NE KOSOVE ZOTI E DI SE KUSH E SOLLI ???! KUR E BERI SHK E LARTE LLOGARIE I BENI VETE…???

  Reply to this comment
 12. XXZ March 9, 16:38

  EDHE LALI ERI KA TE NJEJTEN DIPLOME SI BASHA ….!!!!

  Reply to this comment
  • intelektuali March 9, 22:31

   Lalit Eri i Edvinit eshte shume me keq se Basha Dallkauku,

   sepse:

   Basha te pakten ka ndjekur nje Universitet famoz per avokateri nderkombetare ne Hollande dhe nuk e ka mbaruar sic tregojne bathet, njesoj si Enveri ne France do vite me pare,

   nderkohe:

   Qe Lali Eri i Edvinit qe di vetem te mbjelle peme sikur te mos kishte pune tjeter ne postin qe ka, ky rufjan demagogjik nuk ka mbaruar as Universitetin per Fiskulture me te humbur ne SHBA qe nuk permendet ne asnje reviste akademike te Botes.

   Reply to this comment
 13. MH March 9, 18:17

  Basha ka diplomen kur sherbente ne Kosove me vajzuken e vicidolistit.Atje mbrojti diplomen duke u rekrutuar ne sherbim te Shlivovices se Beogradit.Berisha zbaton direktivat e shlivovices se Beogradit dhe vendos ne krye te PD shpergajin skurliqin Basha.Koha vertetoi qe nuk ia thote kesaj pune,jo qe jo,po as gomarit nuk din ti japine uje,tue ngaterrue ujin e nxhet me te ftohtin.
  Kur punon si kamarier.Te rrehet mendja qe ky do jete me shkolle te larte.Kur e vendosin ne pune qe i perket nivelit te shkolles se larte.Me te ra ne kontakt me njerezit.Mileti thot,nuk ban per ma shume,vec per kamarier.

  Reply to this comment
 14. intelektuali March 9, 22:32

  Lali Eri i Edvinit eshte shume me keq se Basha Dallkauku,

  sepse:

  Basha te pakten ka ndjekur nje Universitet famoz per avokateri nderkombetare ne Hollande dhe nuk e ka mbaruar sic tregojne bathet, njesoj si Enveri ne France do vite me pare,

  nderkohe:

  Qe Lali Eri i Edvinit qe di vetem te mbjelle peme sikur te mos kishte pune tjeter ne postin qe ka, ky rufjan demagogjik nuk ka mbaruar as Universitetin per Fiskulture me te humbur ne SHBA qe nuk permendet ne asnje reviste akademike te Botes.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim