Kaçi bën thirrje për eliminimin fizik të Ramës

September 24, 2016 11:59

Kaçi bën thirrje për eliminimin fizik të Ramës

Kur ishte deputet i PS-së, ai bënte thirrje për t’u çarë kafkat demokratëve.

Por, Kaç Islami, apo siç njihet si zv.kryeministri në hije, tashmë deputet demokrat, tani kërkon eliminimin e Ramës.

Dhe nuk bëhet fjalë vetëm për eliminimin politik, por edhe atë fizik.

“Mos ngatërroni Al Kaponen e Çikagos me Al Kaponen e Tiranës… Shteti amerikan e eliminoi Al Kaponen e Çikagos se ishte shtet i pastër dhe serioz, i vendosur për të luftuar krimin.

Al Kapone i Tiranës ka kapur shtetin dhe e drejton atë, prandaj shteti aktual shqiptar s’e eliminon dot Al Kaponen e Tiranës. Kjo është arsyeja që rasti i Tiranës është shumë më i vështirë sesa i Çikagos. Zgjidhja: fillimisht duhet prerë lidhja e Al Kapones me shtetin dhe duhet larguar Al Kapone nga drejtimi i shtetit.

Pastaj në fazën e dytë do të veprohej si në SHBA…Kjo do të ndodhë me siguri është vetëm çështje kohe….”, shkruan Islami.

Një komentues i thotë: “Kaço, ça pate, nuk e ke bërë vrapin sot…

Ndërsa një tjetër i sugjeron që pas Fizikës, politikës, të filloj të merret me skenarë filmash, do ishte njësh, sipas tij.

September 24, 2016 11:59
Komento

14 Komente

 1. vlora.al September 24, 12:33

  O Kaco ,te jap pak te drejte qe duhet zhdukur nga qeverisja ,po jo ta kerkoje nje qelbesire si ty

  Reply to this comment
  • Raimond vlonjati September 25, 01:18

   Ore po te gjithe ju e kexoni se prapthi kete postimin e Kacit

   Al Kapone nuk u vra . Lexoni ne Wikipedia
   Al Kapone u arestua , beri burgun , pastaj u lirua se ishte semure dhe vdiq ne shpine e tij

   Dhe Kaci aty kur flet qe :.. Pasi te lere pushtetin te veprohet si ne ShBA … ‘ dmth do te thote qe te arestohet dhe ta fusin ne burg Al Kaponen e Tiranes . Nuk thote te eliminohet fizikisht

   Ndaj mos i ngaterroni gjerat kot , se tregoni injorance

   Reply to this comment
 2. Alken September 24, 13:55

  C’eshte ky idiot? Goja e lige e mendja e Sali Berishes.Kaci ti duhet te largohesh nga skena politike .Funderrine tradhetare.

  Reply to this comment
 3. Korabi September 24, 17:26

  Tani kete Kaçin se kam honepsur ndonje here, as me PS as me PD, por ai nuk flet per eleminim fizik por per arrestim. Al Kapone nuk u vra nga shteti amerikan por u arrestua.

  Reply to this comment
 4. PO.PO September 24, 18:07

  KACI ZI ,GJETI VERTET VETEN NE PD ,KU JANE GRUMBULLUAR TE GJITHA FUNDERRINAT KRIMINALE TE KETIJ VENDI . KJO ESHTE EDHE ARSYEJA SE PERSE U LARGUA AI NGA PS_ja
  SEPSE , DERRAT MUND , DHE DUHET TE JETOJNE VETEM ME DERRAT !

  Reply to this comment
 5. Alidije September 24, 18:51

  Te urrej pambarimisht.Kaci,je funderine.Ramen e do 70 perqind e shqiperise.Kush pyet per ty.

  Reply to this comment
 6. enverdjali September 24, 19:08

  O kaç duhet te veshesh kepuce me te larta pasi aty ku je ti nuk te vijne mire valet duhet edhe nja tre cantim qe te kapesh valet o Kaç Mallakastra qe vetem spiuna ka prodhuar si krahine tere historine e saj.

  Reply to this comment
 7. Rajmondi September 24, 20:11

  O Kac a e njeh vehten kush je.Ne qofte se te vendos Luli ne listat e 2017,PD-ja ta shikoje me dylbi qeverisjen e vendit.

  Reply to this comment
 8. visari September 24, 20:12

  ky Kac idioti, bythlwpirwsi i partive pwr njw cike pushtet, i menderosur kokw e kwmbw e bie vetwm erw fekale, si ka sy e faqe qw ben aludime per Alkapone. A ka alkapone me te madh se ky sharlatan qe nga thyres kafkash u kthye ne servilin me te peshtire te PD e Berishes.

  Reply to this comment
 9. hajdar islami September 24, 20:21

  o Kaci. A di me rrujt koce.Poqese nuk di shko pyet Edi Paloken ose Saliun se te mesojne ato dhe beje detyren mire ,por kujdes mos ja pret se i duhet per gruan tende.

  Reply to this comment
 10. I ri September 24, 20:42

  O Kaç,,,!
  O i ziu ti si je bërë,,,,,,
  Bëj ca hapa përpara ,nga aty ku je në SH.Q.U.P,,
  Vazhdo zhytu në Lanë,,,për aty je bërë, atë meriton,.Një njeti md 7 surrate pa pikë merite e vlere.Komplet një qelbësirë për në Lanë, një qelbëdirë më pak edhe për zyrat shqupit.

  Reply to this comment
 11. mireli n September 24, 21:46

  O Enverdjali ! Mos u ngut he burre.Ne kete rast ju ngaterroni miellin me himet.Mallakastriotet i njehe mire historia,punetore ,trima ,bujar e te beses.Jam i sigurt qe ke degjur per RRAPO Hekalin,H.Fratarin.Ne luften e Vlores ne 1920 me dhjetra Mallakastriote moren pjese denjesisht ne lufte kundra Italianeve.Kurse ne luften NCL krahina e Mallakastres u dogje dy here nga pushtuesit italo-gjermane. Mallakastra i dha atdheut 300 deshmore.Te identifikosh nje Krahine te lavdishme si Mallakastra me nji liliput e palaco si K.Islami me se paku eshte idiotizem dhe urrejtje o Enverdjali.Per sot e mbyllim se nuk ja vlene te shkruash me shume.

  Reply to this comment
 12. Mikonjani September 25, 01:38

  Kac I zi je sa nje kembe e Rames ne gjatesi dhe nga mendja kurre se arin pse na prishe terezin o megafon me Salin.

  Reply to this comment
 13. Labi September 25, 08:57

  O njeri i ndyre,i pa fytyre,servil,kurve,te shk..d.en Sali Banditi si te doje dhe kur te doje,ke ngrene tere jeten djersen e popullit te ndershem pa e merituar,je i pa afte,ke thurur gjithmone intriga kunder atyre qe punojne me shpirt per kete vend se bashku me shoket e tu si Ben BUBULUSHI etj.Kujt agjenture i sherben o faqezi!Pse more zot e ke mallkuar kete popull,dhe sju ndane felliqesira te tilla tere jeten!Pse more qelbesire turperon krahinen e Mallakastres,qe eshte e lidhur me shume ngjarje qe Ate e bejne KRENARE!.Pse e kini kaq frike EDI RAMEN?!KU FLE LEPURI?!Pse nuk doni qe te forcohet SHTETI?!Pse nuk doni rregull e ligj?!JU do perfundoni shume shpejt ne koshin e pleherave.SHqiperia e shkateruar nga Sali Banditi me gjithe ju do te ringrihet shume shpejt,dhe ju kellirat do jepni llogari per ato qe kini mare dhe si kini merituar.PARTIA SOCIALISTE DO TA BEJE VENDIN QE KUDO NJERZIT TE PUNOJNE E TE JETOJNE ME NDER SIC E MERITON.Atje ku ka rregull e ligj jeta shkon si ne vaj,o damblla,o kafshe e degjeneruar.Aty prane ke dhe Mustafa Nanon,edhe KY njelloj si ty,njeri puna mbare si ka thene etj.SHqiperia ka filluar dhe po ndryshon,dhe juve kjo po ju ben alergji,sepse Saliu ka investuar dhe po investon qe perseri ta shkaterroje!.Turp tu vije o edepsese.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*