Kadeli: Nuk kthehem në PS pa ikur Edi Rama

Redaksia Online August 8, 2013 09:23

Kadeli: Nuk kthehem në PS pa ikur Edi Rama

Ish-socialisti Gjovalin Kadeli, i cili tashmë do të përfaqësojë në Parlamentin e ri demokratët e Lezhës thotë se nuk kthehet më në PS pa ikur kryetari Rama. Në një intervistë në Ora Neës, Kadeli thotë se ndihet i vlerësuar në PD.

“Unë ndihem i vlerësuar në Partinë Demokratike. Në politikë është e vështirë, asnjëherë s’duhet të thuash kurrë. Por mund ta them me gojën plot kjo s’mund të ndodhë, të paktën për sa kohë atë parti e drejton Edi Rama. Në politikë ka marrëveshje, që pavarësisht nivelit të përfaqësimit, ka një farë burrërie, një farë kontrate, gjë që Rama nuk e njeh, nuk e ka njohur, kemi rastin Ndoka, Ngjela, Zogaj, që janë në rrugë për shkak të mungesës së zbatimit të një kontrate nga zoti Rama. Pavarësisht se ai sot është kryeministër i vendit, do jetë në shtator, në planin e marrëveshjeve nuk është shquar ndonjëherë si një njeri që e mban fjalën dhe jam i sigurt se kjo do t’i kushtojë. Por tani siç thotë populli i ka ngecur sharra në gozhdë, pas pasi e ka bërë këtë kontratë është i detyruar t’i rrijë se ndryshe do ketë pasoja. Zoti Meta është ai që do ta vërë në binarë zotin Rama, t’i japë një mësim të mirë lidhur me zbatimin e marrëveshjeve dhe kontratave”, tha ai.

Kadeli thotë së Sali Berisha do të bëjë një opozitë të fortë, duke mbuluar në Parlament mungesën e kryetarit të PD.

“Opozita nuk bëhet në Tëitter apo FB, por bëhet siç di ta bëjë Sali Berisha. Nëse do ishte ai në vend të Ramës në opozitën socialiste, pushteti ishte dorëzuar brenda 24 orësh. Është njeri ambicioz, këmbëngulës, jam i bindur se zoti Berisha do jetë një opozitar që i bën mirë dhe vendit, që do frenojë dhe një revansh të mundshëm të zotit Rama që me ato lloj servilësh që ka në qeveri do mundohet të kalojë dhe limitin e një kryeministri të ardhshëm. Jam i sigurt se zoti Berisha do jetë opozitar vërtet i fortë siç ka karakterin e tij. Mirë do ishte që kryetari i opozitës të ishte në Parlament. Por jam i bindur se këtë do ta mbulojë më së miri kryetari i grupit parlamentar, për të cilin nuk them dot emra sepse është diçka që ngelet mes lidershipit të PD. Një fenomen të tillë e kam kaluar me zotin Rama, që shpikte metoda të reja në komunikim me deputetët, duke realizuar takime çdo të enjte, që i quanin me shaka takimi i grave të lira”, përfundoi ai.

Redaksia Online August 8, 2013 09:23
Komento

19 Komente

 1. Shushica August 8, 09:47

  Kadeli ka qene nje njeri i Sali Berishes qe heret. Le ti sherbeje me besnikeri se nuk i duhet PS. Sa per ate qe ai mund te kthehet ne PS vetem mbasi te iki Edi Rama, tregon se ne realitet ai eshte nje injorant dhe asgje tjeter. Polici ngelet polic. U be deputet me marifetet e fatos Nanos qe i sherbente po ashtu marrveshjes qe ai kishte me Berishen. Pra thjeshte fare, PS nuk ka nevoje per spiune. PS ka nje liste te gjate me te rinj qe i sollen edhe fitoren fenomenale. Spiunet e kane vendin ne koshin e plehrave se bashku me Saliun frymezuesin dhe inspiruesin e modelit me te keq te shqiptareve.

  Reply to this comment
  • zefi August 18, 11:16

   Ky Kadeli ka qene dhe eshte vetem nje DORDOLEC i veshur polic!!!
   Berisha e mori vetem per te bere DIVERSION NE PS,por na hengri M…..!!!
   O Ka-del apo KA-shkon!!!
   A nuk e ke kuptuar,qe je vetem nje LOLO e asgje me shume???
   Po te ishe trim nuk futeshe ne listen e PD-se por kandidoje si i pavarur per te treguar veten se sa te do populli!!!
   JE NJE BAJGE!KAQ!!!

   Reply to this comment
 2. Mimoza Bocari August 8, 10:00

  Te kritikosh Edin eshte e drejta jote o Xhovalin, por te shkosh me Saliun dhe te lavderosh ate eshte turp dhe mekate per ata qe te kane zgjedhur. A nuk ishe ti qe u fute ne Greve te urise kundra Saliut dhe pive 22 dite uje e nuk u dorezove sepse doje qe Saliu te hapte kutite? Rama ska mbajtur fjalen dhe per kete ti u bashkoke me kriminelet e popullit tend, me ate qe te vodhi voten dhe po na tregon se ndjehesh i vleresuar? Gjynah qe vetem kaq spaske mesuar ne ato vjet politike qe ke bere ne Shqiperi, qe Sala vlereson vetem korruptet dhe hajdutet, qe i sherbejne.
  E mor Zot Gjovalin, ne keto kohera njihet njeriu, mendohu qe vleresimin me te madh ti e ke marre kur populli yt te ka zgjedhur deputet, perfaqesues te tij. Kthehu mbrapsh burre nga rruga e Saliut dhe mos e demtoni me kete popull se e keni bere muhabetin mut fare. Tradhetia eshte poshtersi.

  Reply to this comment
 3. Mimoza Bocari August 8, 10:08

  Por ti e ke thene kaq bukur, “Polika eshte e veshtire asnjehere nuk duhet te thuash kurre.” Kjo te shkruhet si epitaf i politikaneve qe jane si ti.

  Reply to this comment
 4. likja August 8, 10:09

  ky eshte thjesht nje ZABIT polic i pagdhendur,po ci plas PS-se per ty more laro ti ne PS ishe i infiltruari i serbit sali,nuk ka nevoje ps-ja per llumra si ty or kardel..

  Reply to this comment
 5. vladimir mezini August 8, 10:15

  po aman he burre kthehu se ne mezi po te presim ik mor se sahan lepires je ky je ti.

  Reply to this comment
 6. hamdi August 8, 11:12

  Kohe e humbur per kete partaik pa parti. As vete nuk duhet t’i besoje keto qe thote, por duhet ta kete nga servilizmi ose padituria e tij. Sherbetor i mire mund te behet, dhe eshte, por partiak me i deale kurre…

  Reply to this comment
 7. Labinot Fusha August 8, 12:10

  Komentet e teperta per kete tip nuk vlejne,pasi te gjitha jane thene sakte.Shushica,mos ja rrit vleren se nuk eshte “Polic” pasi nuk eshte nga ata qe kane treguar se per kete vend e popull mund te japin edhe jeten sic ka ndodhur.Keta jane vetem pjelle pazaresh,sahanlepires dhe asgje me shume.Respekte per te gjithe.

  Reply to this comment
 8. lulezo lulezaime lulezo August 8, 12:30

  Po kush e can trapin per ty mor pall qe deri dje aderoje ne rradhet e ps dhe per interesat e tua te ngushta kalove me partine e te korruptuarve natyrisht keshtu do te perfundoje sepse vetem aty vidhet e behen te gjitha pelivanlleqet “(qe qajne hallet,problemet,shqetesimet e popullit”)por me mire qe u largove se per kete mendje qe paske dote kishe infektuar ndoshta edhe ndonje element te lekunder brenda ps shko o rrot dhe bej ndonje plan me kac sumen e sali jarin naten e mire femi te dashur te fala nga luli.

  Reply to this comment
 9. ILIRET August 8, 12:39

  Shikoni se cfare budalliku thote Kadeli:
  – Opozita bëhet siç di ta bëjë Sali Berisha. Nëse do ishte ai në vend të Ramës në opozitën socialiste, pushteti ishte dorëzuar brenda 24
  orësh.
  E ka fjalen per pushtetin e Berishes, qe duhet te ishte rrezuar per 24 ore.
  Po pse? Ishte pushtet kriminal dhe si i tille meritonte te rrezohej per 24 ore.
  A e kupton cfare thua more Kadel. Po si u bashkove me nje kriminel. Apo edhe ti vdes per pushtet, le te jete ai qe ta jep edhe kriminel.
  Te pakten Edi Ramen, per kriminel nuk mund ta akuzosh. Keshtu nje oferte te Edi Rames, nuk do ta refuzoje?
  Ne te lencin ata te PD, sepse po behen gati te te bejne presion per ta lene mandatin dhe ta mare nje PD-ist i vertete. Me mire keshtu. Mire ta bejne.

  Reply to this comment
 10. Lirim August 8, 13:30

  Shoku Kadeli,
  Si eshte e mundur qe nga nje deputet socialist shume i vendosur e besnik, brenda pak oresh te transformohesh ne nje demokrat te vendosur dhe te hysh ne aleance me armikun tend, shokun Berisha?! Cfare ne te vertet je ti? Socialist apo demokrat, apo thjeshte interesazhi? Jeni ju, ky lloj politikanes zhgaravane, qe e shkaterruat Shqiperine.

  Reply to this comment
 11. tomsojeri August 8, 16:27

  O Edi boi noi propozim ktij trapit e vec kur tja mbathi andej e te hudhet prap kendej se qeka fare ciplasur ! Jepi ndonje “karamele ” qe tja qisesh bojen fare e ta marim me domate

  Reply to this comment
 12. teuta August 9, 11:55

  Dhelpra u zgjate u zgjate dhe nuk e arriti dote bistakun e rrushit,iku me bishte ne shale dhe tha :eshte i pa pjekur.
  E kujt i kercet ore kaqol, se ku shkon ti?Ne fakt ti ke shkuar ne origjinen tuaj ,te kryetari i fisit sipas kanunit te Leke dukagjinit

  Reply to this comment
 13. Kombi ilirshqiptar, August 11, 13:32

  Po kujt i plasi mo trap se nuk kdhehesh ti.ti ke pjerdhur nga mend mo pler o hafie e saliut.

  Reply to this comment
 14. mira August 11, 14:14

  Bjeri pak rrotull e rrotull o burre se do na pushoje zemra , si i thua keto lajme pa na pergatitur fare.

  Reply to this comment
 15. Pellumb zaimi August 13, 23:58

  Hajde meri vesh keta lloj njerzish qe nuk kane asnje lloj ideal? Shkon djathtas pastaj kerkon te kthehet majtas “…por po iku edi rama”,pastaj prape djathtas “…por po iku luli”. Njerez pa taban qe fatkeqesisht dolen me shumice keto 20 e ca vite pluriburrecësh. Prandaj shqiperia nuk ka pare hajer. Ka shume burra me minimumi dy flamure si ky kadeli qe turbullirat i nxjerin vazhdimisht ne krye. Me duket fatkeqesi e madhe kur evidentoj se sistemi i filtrimit te shqiptaréve eshte teper difektoz. Me kete sistem kadelet do t’i kemi perhere ne krye dhe kjo eshté nje e keqe e madhe…?

  Reply to this comment
 16. mere, lere. August 14, 09:44

  -Nuk ndjehet mungesa jote,rri aty ku e gjen veten

  Reply to this comment
 17. Gramoz August 15, 17:42

  PO Pse o sharlatan kujt ju be vone per ty ,kush je ti qe ve keto kushte dhe cila eshte domosdoshmeria qe partia socialiste duhet te te kete ty /////njeres si ty i duhen berish antishqiptarit jo edi rames ,ju kini vajtur atje ku meritoni ne ate cete hajdutesh qe prvec parase ju nuk njhni asgje tjeter ju jeni balta e politikes ti je njeriu me i zi ne politiken e vendit pa na venke dhe kushte turiri juaj ..ti je jashteqitje e edi rames ..ti bere mire qe ike .sepse u la nje hale batakcinj si ju mblidhen atje ku meritojne atje ku ka hedhur renje antishqiptaria atje ku qeshin qener e zagare me ju ,, ti xhuveli kaci ju jeni stera e keti vendi ,,ju jeni nga ata njeres qe i futni turinjte ne c,do govate per te ngrene qofte dhe te pegerat [ te dhjerat ]tuaja iket nga nje grupim i catuar kur shkelen normat parimore,kur ka shkelje te interesave kombetare ,po jo se ty turi nuk tu dha e drejta per tu zgjedhur ,,ju jeni aveturiere ju jeni arogante ,,ju jeni marerialiste ju jeni hajdute ,qe pasuroheni sa me shume ,,dhe nuk doni ta dini fare se njerezit nuk kane as buke per te ngrene ,,larg nga rugace si ju

  Reply to this comment
 18. roy August 18, 10:57

  o kadelo po kujt i plas k,,, kthehesh ti apo jo tek ps, nuk kane vend pleherat si puna jote ne ps

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*