Kadri Veseli zgjidhet kryetar i Kuvendit të Kosovës

September 7, 2017 14:35

Kadri Veseli zgjidhet kryetar i Kuvendit të Kosovës

Në seancën konstituive të mbajtur sot në Kosovë, Kadri Veseli është zgjedhur kryetar i Kuvendit me 62 vota pro.

Kandidatura e Veseli është propozuar nga Enver Hoxhaj dhe ka marrë mbështetjen e shumicës së deputetëve të Kuvendit.

Kandidatura e Kadri Veselit për postin e kryetarit të Kuvendit mori 62 pro dhe 52 kundër.

Ndërkohë, në këtë seancë janë zgjedhur edhe 3 nënkryetarët e Kuvendit: Xhavit Haliti, Aida Dërguti dhe Kujtim Shala.

September 7, 2017 14:35
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*