Kalendari 2017-2018 në Superiore, shkëndija mes pretendentëve që në javët e para

July 11, 2017 11:43

Kalendari 2017-2018 në Superiore, shkëndija mes pretendentëve që në javët e para

Sot është hedhur shorti i Kategorisë Superiore për edicionin e sezonit 2017-2018 dhe ajo që bie në sy është se përballjet e mëdha që vitet e fundit jemi mësuar ti shohim në ndeshjet e fundit të fazave, këtë herë do t’i kemi që në fillim.

Në kampionatin elitar të futbollit në vendin tonë përballjet e para që mund të cilësohen paraprakisht për titull janë Partizani-Kukësi në javën e dytë, në të tretën do të luhet dueli Skënderbeu-Partizani dhe në të katërtën është sfida mes Kukësit dhe Skënderbeut.

FAZA 1

Java 1

Partizani-Laçi

Kukësi-Kamza

Skënderbeu-Flamurtari

Lushnja-Vllaznia

Teuta-Luftëtari

Java 2

Laçi-Luftëtari

Vllaznia-Teuta

Flamurtari-Lushnja

Kamza-Skënderbeu

Partizani-Kukësi

Java 3

Kukësi-Laçi

Skënderbeu-Partizani

Lushnja-Kamza

Teuta-Flamurtari

Luftëtari-Vllaznia

Java 4

Laçi-Vllaznia

Flamurtari-Luftëtari

Kamza-Teuta

Partizani-Lushnja

Kukësi-Skënderbeu

Java 5

Skënderbeu-Laçi

Lushnja-Kukësi

Teuta-Partizani

Luftëtari-Kamza

Vllaznia-Flamurtari

Java 6

Laçi-Flamurtari

Kamza-Vllaznia

Partizani-Luftëtari

Kukësi-Teuta

Skënderbeu-Lushnja

Java 7

Lushnja-Laçi

Teuta-Skënderbeu

Luftëtari-Kukësi

Vllaznia-Partizani

Flamurtari-Kamza

Java 8

Laçi-Kamza

Partizani-Flamurtari

Kukësi-Vllaznia

Skënderbeu-Luftëtari

Lushnja-Teuta

Java 9

Teuta-Laçi

Luftëtari-Lushnja

Vllaznia-Skënderbeu

Flamurtari-Kukësi

Kamza-Partizani

July 11, 2017 11:43
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

MENDONI SE PËR TË ZGJIDHUR KRIZËN POLITIKE DUHET NJË MARRËVESHJE E RE RAMA-BASHA?