Kalkulimet/Shqipëria 50% mundësi kualifikimi në fazën tjetër

June 20, 2016 15:54

Kalkulimet/Shqipëria 50% mundësi kualifikimi në fazën tjetër

Nga kombinimi i koeficientëve të basteve të kompanië Bet365 për ndeshjet e mbetura në grupet kualifikuese të Euro 2016-ës, rezulton se probabiliteti që Shqipëria të kualifikohet për në çerekfinale është rreth 50% (49.87%).

Që Shqipëria të kualifikohet duhet që të paktën në 2 grupe kualifikuese, ekipet e treta të kenë pikaverazh ose golaverazh më të ulët se Shqipëria. Dy grupet ku kjo gjë është me e mundshme janë Grupi D, ku Turqia nuk duhet të mundet nga Çekia, por as nuk duhet të fitojë me 2 gola diferencë, dhe Grupi E, ku nuk duhet të munden Italia dhe Belgjika, respektivisht nga Irlanda dhe Suedia.

Në tri grupet e tjera, gjasat e rezultateve që favorizojnë kualifikimin e Shqipërisë janë shumë më të vogla./ Respublica

June 20, 2016 15:54
Komento

1 Koment

 1. kujtesa June 20, 17:37

  Dakort jam me shkrimin parimisht!
  Ndersa statitikisht,jo!
  Kjo sepse duke qene se jane 3 ndeshje,pra 6 skuadra,dhe per cdo ndeshje ka tre rezultate te mundeshme,atehere kombinimi eshte shume me i madh se fifty-fifty(50 – 50).

  Mos i mbani keta njerez me frymen pezull!
  Ndoshta zoti kete vit eshte me ne,dhe na shikon te pakten nje here!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*