Kallëzohet kreu i komunës Qendër, pengoi procesin zgjedhor

June 19, 2015 17:03

Kallëzohet kreu i komunës Qendër, pengoi procesin zgjedhor

Kryetari aktual i Komunës Qendër në Vlorë, Fredo Berberi, është kallëzuar penalisht në prokurorinë e rrethit për pengim të procesit zgjedhor në këtë bashki si dhe për shpërdorim detyre. Kallëzimi penal u regjistrua paraditen e sotme në Prokurorinë e Vlorës:

“Kallëzimi penal është regjistruar bazuar në nenet 283 të Kodit të Procedurës Penale dhe nenit 248 të Kodit Penal, lidhur me nenet 52 dhe 56 të Kodit Zgjedhor. Duke qenë se bëhet fjalë për një ngjarje që ka lidhje me zgjedhjet, ne e kemi regjistruar kallëzimin me precedencë dhe kemi nisur menjëherë hetimet”,- thanë burimet e Prokurorisë së Vlorës.

June 19, 2015 17:03
Komento

4 Komente

 1. kreu June 19, 17:14

  nuk eshte cudi qe te lexojm perdite lajme te tilla per zyrtare te partise demokratike. ata duan qe te prishin zgjedhjet me cdo kusht per te mos njohur pastaj rezultatet per ne cdo rast askush nuk do e lejoj kete sespe vet populli eshte kategorkisht kunder saj!! i vetmi opsion per ata eshte platforma e qarte per drejtimin e duhur, aleanca per shqiperine evropiane!!

  Reply to this comment
 2. METEH June 19, 17:54

  Nuk kemi ç’presim gje tjeter nga lukunia-PD,hajdute votash e shkaterrim pronash,vrasje,shpifja,baltosje,duke mos ja dashur te miren ketij vndi.Prapa hordhive gjaksore fshihet ai,Salimillosheviçi qe ka 25 vjet qe nuk pushon

  Reply to this comment
 3. radiokashari June 19, 22:33

  edhe ky pa bythe fare ..ter kohen .ka shkuar nga fryn era

  Reply to this comment
 4. Labi Vlore June 20, 10:31

  Te kalbet ne burg Qeni i zgjebosur Fredo Berberi.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim