Vettingu konfirmon në detyrë kreun e Prokurorisë së Kurbinit

July 8, 2019 10:31

Vettingu konfirmon në detyrë kreun e Prokurorisë së Kurbinit

Drejtuesi i Prokurorisë së Kurbinit Zeqir Hoda ka kaluar Vettingun duke u konfirmuar në detyrë.

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit në seancën dëgjimore konstatoi mungesë burimesh të ligjshme në blerjen e dy apartamenteve në Tiranë si dhe ngriti dyshime për dy raste konflikti interesi, ndërkohë që prokurori Zeqir Hoda tha se i kishte dokumentuar pasuritë dhe kërkoi konfirmimin.

Relatorja Etleda Çiftja bashkë me anëtarët e tjerë të Komisionit të Pavarur të Kualifikimit pasi shqyrtuan dokumentacionin me raportet përkatëse vendosën sot konfirmimin në detyrë të prokurorit.

e.t./dita

July 8, 2019 10:31
Komento

1 Koment

  1. Aladini me eskorte July 8, 10:35

    Kurbini mos eshte Laçi??
    Si ka mundesi ne nje qytet me nivel aq te tmerrshem kriminaliteti, prokurori i qytetit te jete ne rregull?

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim