Kalonin makinat në kolaudim me pagesë, prangosen inspektorët

May 26, 2017 10:42

Kalonin makinat në kolaudim me pagesë, prangosen inspektorët

 

Dy inspektorë teknikë pranë “SGS Auto Albania Kukës” janë arrestuar pasi akuzohen për shpërdorim detyre dhe korrupsion.

Në pranga kanë rënë Ermal Islamaj, 32 vjeç, dhe Bujar Syla, 44 vjeç, të dy banues në  Kukës

“Arrestimi i këtyre shtetasve u bë pasi në kuadër të hetimit proaktiv një mujor, këta shtetas dyshohet se në kohë të ndryshme kalonin automjetet të llojeve të ndryshme në kolaudim, kundrejtë pagesës, jashtë kushteve teknike” informon policia e Kukësit.

Materialet do ti kalojnë Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Kukës, për veprime të mëtejshme, për veprat penale të “Shpërdorimi i detyrës” dhe “Korrupsioni pasiv i personave që ushtrojnë funksione publike”,  parashikuar nga nenet 248 dhe 259 të K.Penal.

May 26, 2017 10:42
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*