“Kam prova të reja”, Tahiri sot në Prokurori

October 29, 2018 12:02

“Kam prova të reja”, Tahiri sot në Prokurori

Ish-ministri i Brendshëm Saimir Tahiri do të paraqitet në Prokurorinë e Krimeve të Rënda ditën e sotme në orën 12:30.

Vetë Tahiri konfirmoi për ‘Ballkanweb’ se do të paraqesë prova të reja.

Tahiri do të shoqërohet nga avokati i tij Maks Haxhia.

Ende nuk dihet se për çfarë çështje do të jenë provat që ish-ministri do paraqesë në Prokurori.

Të premten Saimir Tahiri paralajmëroi një konferencë për shtyp, por të cilën e anuloi.

Kujtojmë se Krimet e Rënda kanë shtyrë hetimet për Tahirin deri në muajin janar, ndërsa më pas do të vendoset edhe ‘fati’ i tij, lidhur me akuzat për përfshirje në trafikun e drogës me bandën “Habilaj”.

l.h/ dita

October 29, 2018 12:02
Komento

3 Komente

 1. Alban I October 29, 13:11

  realisht, nuk ka fakte qe e denojne ish-ministrin e Brendshem te Shqiperise, pervec shpifjeve te demonit te cmendur te demokracise shqiptare, ish-komunistit ekstremist, djegesit dhe shkaterruesit te shtetit dhe tokes se Shqiperise, Sali Berisha. Afati nuk duhej te shtyhej me!.

  Reply to this comment
 2. minushe October 29, 13:58

  cfare kuptojme me “perfshirje” …apo presim ta kishte emrin ne listen e personave te grupit Habilaj.. ?????

  Reply to this comment
 3. Fidel Kastro October 29, 20:14

  Vaj vatani mjer mileti , Shqiperi e gjore seç te gjeti !!!!!!!!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim