Kamionisti hungarez tenton të shtypë emigrantët (VIDEO)

November 28, 2015 20:36

Kamionisti hungarez tenton të shtypë emigrantët (VIDEO)

Një videoskandal i publikuar në mediat botërore ka tronditur opinionin publik. Në videon e publikuar, shihet një drejtues kamioni në Kale të Francës, që tenton të shtypë emigrantët në krah të rrugës.

Videoja është cilësuar si e papranueshme nga mediat dhe shoqëria civile në Francë dhe Britani. Kale është qyteti nga ku nis kanali i “Le Manshit” që lidh Francën me Britaninë. Shumë prej emigrantëve që tentojnë të hyjnë në Britani përdorin pikërisht kamionët e mallrave.

 

 

 

The lorry driver films for more than 14 minutes as a crowd of migrants walk along the side of the three-lane road that bypasses Calais

 Even though the lorry moves onto the hard shoulder, one migrant is seen picking up what looks like rubbish to hurl at the vehicle
November 28, 2015 20:36
Komento

6 Komente

 1. Altini November 28, 21:16

  Po shikoji majmunet e xhungles si gjuajne me gure e si shetisin rrugeve te frances pastaj akuzojeni shoferin.

  Reply to this comment
  • Edi November 28, 22:51

   Shiko ti qelbësirën çfarë gjuhe përdor dhe këta pastaj reagojnë me të drejtë. Janë në pikë të hallit. Kanë bërë mijëra kilometra në këmbë, u janë pridhur shtëpitë, u janë vrarë të afërmit.

   Reply to this comment
   • Refugjat VIP November 29, 08:28

    Edhe se jane ne hall nuk kane te drejte te ecin ne qender te autostrades!

    Reply to this comment
    • info-analitike November 29, 10:08

     Ti si refugjat e paske harruar si emigruan qindra, mijera shqiptare ne vitet ’90. Natyrisht ata ishin “te edukuar”, respektonin rregullat e qarkullimit. I ke parasysh ato skenat kur edhe ushqimet ia hidhnin me helikopter ne stadium?
     Mua me habit fakti se pikerisht disa syresh, nga popujt qe e kane provuar ne kurriz te tyre se cfare do te thote te emigrosh me familje e katandi nga halli, jane ata me intolerantet me emigrantet e sotem.

     Reply to this comment
 2. Arben November 29, 08:25

  NE SI SHQIPETARE KEMI PERGJEGJESI QE I DEBUAM KETA NJEREZ NGA SHTEPITE E TYRE DUKE MBESHTETUR NDERHYRJEN NE SIRI.

  SA ME SHPEJTE TA PRANOJME DHE TE MARRIM MASAT, AQ ME MIRE PER NE.

  Reply to this comment
 3. nje shqiptar ne Itali November 29, 17:55

  Pse nuk i mban Erdogani tend , more Arben turku ?

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*