Kampionati Europian i Atletikës, Luiza Gega zë vendin e katërt

August 12, 2018 21:44

Kampionati Europian i Atletikës, Luiza Gega zë vendin e katërt

Luiza Gega ka arritur t’i bëjë të gjithë shqiptarët krenarë në garat e vrapimit në Kampionatin Europian të Atletikës, ndonëse është renditur në vendin e katërt.

Atletja shqiptare e mbylli garën me kohën 9 minuta e 24 sekonda, duke u renditur vetëm 32 të qindtat larg zonës së medaljeve.

Në garën finale të 3000 metrave, që u zhvillua në Berlin të Gjermanisë, Luiza shfaqi vështirësi në kalimin e pengesave. Ndërsa në vijë të drejtë, ajo iu afrua shumë vendit të tretë.

Kampionati Europian i Atletikës u fitua nga atletja gjermane Gesa Felicitas Krause.

Gesa Felicitas Krause.

s.a/dita

August 12, 2018 21:44
Komento

3 Komente

 1. demo August 12, 22:20

  Kjo sado te stermundohet,eshte ne limitet e aftesive te saj fizike.Eshte shume e shkurter per te kapersyer me lehtesi pengesat.Aty humbet shume kohe..Nje bravo te forte per kurajon dhe durimin.Ne kushtet ku stervitet eshte nje vend
  optimal.

  Reply to this comment
 2. h August 12, 23:15

  Bravo atletes,beri gare të mrekullueshme.
  Të gjatë duhen ata që mbledhin fiq.

  Reply to this comment
 3. Zzzzzz August 13, 11:52

  BRAVOOOOOOOO………………………..O

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*