28 nëntori, kampionët e Botës Bega e Godelli ngrenë flamurin në Vlorë

November 28, 2014 13:15

28 nëntori, kampionët e Botës Bega e Godelli ngrenë flamurin në Vlorë

Shqipëria feston sot 102-vjetorin e pavarësisë, dhe Tirana e Vlora janë qendrat e festimeve.

Si çdo vitë e gjithë Shqipëria është veshur kuq e zi.

Presidenti Bujar Nishani, kryeministri Edi Rama dhe kryetari i Parlamentit Ilir Meta udhëtuan drejt Vlorës për të marrë pjesë në ceremoninë e ngritjes së flamurit shqiptar në sheshin “Pavarësia”.

Flamuri u ngrit nga dy shqiptarët që u shpallën kampionë bote në Peshëngritje, Romela Bega e Daniel Godelli.

Më pas, krerët e lartë të shtetit zhvilluan homazhe edhe te varri i Ismail Qemalit.

 

November 28, 2014 13:15
Komento

4 Komente

 1. eli November 28, 16:14

  bravo qeveria edhe 28 nentor1912 sportistet e ngriten flamurin?

  Reply to this comment
 2. Mark uk. November 28, 16:45

  Z.Rama,
  po na nderon Shqiperine, vazhdo luften kunder korrupsionit dhe sa me shpejt mbyll “gropen e vjedhjeve” qe la Sali Bisha dhe mos harro premtimin e popullit:

  Sali Bisha
  para drejtesise per gjithe ato bema te parriparushme qe i ka shktuar Shqiperine dhe demokracise.

  Reply to this comment
 3. LORA November 28, 17:14

  Jam e gezuar qe sot ne Vlore Flamurin e ngriten dy te rinjte Romela Begaj dhe Daniel Godelli,ata te cilet i kane bere nder Flamurit dhe Kombit neper evente nderkombetare.
  Gezuar,gezuar perjete Shqiperine e lire,,,,,,per gjithe qytetaret qe jetojne me djerse e nder.

  Reply to this comment
 4. Hajnrih November 29, 20:22

  Po moj Lora ! Kemi katandise te ngrejne flamurin ne Vlore “hamallet”. Nuk ka te tjere ketu ne shqiperine tone te mjere pervec Hamalleve moj Lora e ekzaltuar ? (Te me falin ngritesit e peshave kolege te Metes, nuk e kam me ta). Sa klase shkolle tek vitrinat keni Ju Lora? Sa te kete te tille delirium tremens keq e kemi. Zoti na ruajt nga mendje te tilla te hallakatura !

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim