Kampionët e Realit mposhtin Dortmundin, por mbeten të dytët

December 6, 2017 23:03

Kampionët e Realit mposhtin Dortmundin, por mbeten të dytët

Pësoi dy gola në “Bernabeu” nga gjermanët e Dortmundit, por në fund kampionët në fuqi të Champions League arritën të triumfojnë me rezultatin 3-2.

 I riu Mayoral dhe më pas Ronaldo shënuan dy gola të shpejtë për madrilenët, por në fundin e pjesës së parë, Aubameyang ngushtoi diferencën.

Me fillimin e pjesës së dytë ishte sërish Aubameyang që realizoi duke barazuar shifrat. Kur ndeshja po shkonte në një barazim 2-2, Lucas i dhuroi fitoren Realit të Madridit 9 minuta para fundit të kohës së rregullt.

Pavarësisht fitores, Reali u rendit në vendin e dytë në grup, pasi janë anglezët e Tottenham të parët, të cilët fituan 3-0 në ndeshjen e fundit nga Apoel.

December 6, 2017 23:03
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*