Kanabisi, Rama: Të shohin qorrat që nuk duan të shohin…

November 5, 2017 17:19

Kanabisi, Rama: Të shohin qorrat që nuk duan të shohin…

Kryeminsitri Edi Rama ka mbajtur “komunikimin e Javës” si çdo të dielë, nga ku foli për raportin e lexuar nga ministri i Brendshëm italian para dy ditësh në Tiranë.

Në deklaratën e tij Rama pohoi me krenari se 2017-ta e nxori Shqipërinë nga harta e kanabisit.

“Kemi mbyllur një cikël që e nisëm me fitoren e shtetit mbi krimin e organizuar që mbajti pushtuar Lazaratin për çerek shekulli dhe duke vazhduar me shumë arritje jo të lehta por edhe me dështime. Dhe sapo kemi fituar pas një beteje  pëllëmbë mbi pëllëmbë në gjithë hartën e Republikës. 2017 do të shënojë nxjerrjen e vendit nga harta e vendeve që kultivimin e kanë plagë dhe njollë.

Vetëm qorrat që nuk duan të shohin, shurdhët të dëgjojnë, apo kazanët që nuk duan të mësojnë.

Ka qenë një fushë e vështirë ku policia ka finalizuar shumë asete kriminale. Vetëm vitet e fundit janë sekuestruar 80 milionë euro.”, tha Rama.

Ai njoftoi gjithashtu se nesër qeveria do të miratojë Task-Forcë speciale në Policinë e Shtetit, se do të emërohet ‘forca e ligjit’ që do të jetë një veprimtari sekrete ku do të godasë strukturat kriminale.

“Nesër do miratojmë Task Forcën në Policisë e Shtetit. Kjo strukturë do marrë përsipër operacionin me afatgjatë kundër krimit të organizuar. Natyrisht nuk do jetë sekret misioni i operacionit që është punuar prej 3 muajsh. Ky operacion do jetë një orë e të vërtetës për marrëdhëniet mes krimit dhe politikës.”, përfundoi Rama.

November 5, 2017 17:19
Komento

10 Komente

 1. info analitike November 5, 17:23

  E thene nga nje qe shihte mushkonja ne vend te avioneve te shkrin gazit. Psikopati po degradon perhere e me shume me ligjerimet publike, kerkon akoma te binde njerezit me propaganden e trashe te gatuar nga ai vete ne bashkepunim me Endrinen. Vetem Bedriu, Viktori e ndonje syresh tjeter i beson akoma. Vajmedet thuaj!

  Reply to this comment
 2. O sali efendi ta vesh bythen ne zjarre nuk te beson me njeri November 5, 17:38

  O rame 90% e popullit eshte me ty , por ky 90% esh ka nje halle te madh . Kerkon treshen Basha Meta Berisha para ligjit, per te “mirat”qe i kane ber shqiperis per 20 e ca kusur vjet . Beje kete dhe shpalle shqiperin monarki !!!

  Reply to this comment
 3. jak November 5, 20:05

  Ju flet radio Rama.

  Reply to this comment
 4. perkthyesi November 5, 20:13

  Zoti Rama, megjithe respektin qe kam per juve, dua te them troc: Jemi ngopur gjer ne gryke me premtime, por nuk po shohim asnje realizim! A mund te me thuash, pse ndodh kjo, kush e mban pergjiegjesine? Jam krejtesisht i sigurte se njerezit jane merzitur ne kulm, dhe sigurisht qe kjo nuk eshte gje e mire per ju! Qofsha i gabuar!

  Reply to this comment
 5. Ylberi November 5, 20:21

  Nuk e kuptoje nese kjo Task.-Force do te hetoje implikimin e policise ne vitin 2016 ne kultivimin e canabisit apo ajo qofte e shkuar e harruar.

  Reply to this comment
 6. Eduarti November 5, 20:26

  Rama ka te drejte, ka sekuestru vertet 80 milion Euro a me shume por…ja ka gjetur vendin. I ka lene ne dore te Rilindjes ti perdore per perdorim te brendeshem.
  Po ik o pleher se mileti po flet me vehte nga skamja e ti do te mburresh, kokerr debili.

  Reply to this comment
 7. intelektuali November 5, 21:59

  Per cfare suksesesh flet ky Kryeminister karagjoz?

  Kur per 4 vjet e kusur ne pushtet e ka mbuluar Vatanin me droge dhe kanabis e ka vene policine dhe ushtrine ne sherbim te Habilajve te droges dhe shpall ARMIK kedo qe tenton ta demaskoje ne mashtrimet e tij enveriste?

  sepse:

  EDI RAMA PO KESHTU VEPROI ME REZILIN E KOKAINES SE XIBRAKES

  kur:

  Ne vend qe t’i kerkonin falje Botes dhe Gjermanise per laboratorin e kokaines ne Xibrake me administrator nipin e Enverit dhe Nexhmijes, Edi Rama dhe Sajme Qorri e paraqiten REZILIN si nje FITORJE te Rilindjes dhe mashtruan shqyptaret me demagogji enveriste.

  Reply to this comment
 8. Mark .U.K November 6, 09:45

  Prap e nxierrni ket surrat ta shohin njerzit.Jam i sigurt se vetem per ta shar e nxierrni.Edhe si puna e pules si shef anrra sikur ashte ne hambar.Po te thot e gjith bota o idiot.

  Reply to this comment
 9. Shqiptar November 6, 11:12

  Respekte Edi Rama!
  Pune te mbare e perkushtim.
  Shume individeve ju ka “mbetur” ora te “Çeku i bardhe” apo te koha e thirrjeve per shkaterrimin e gjithçkaje se do na i jape bota te reja.
  Shume e dine si sigurohet jeta se kane qene ose vazhdojne te jene ne emigrim mirepo ketu eshte krijuar nje tip qe e kerkon kerme vendin siç u gjet i katandisur ne 2013.
  Kush eshte mekati i Edi Rame?
  Çfare ka shkaterruar?
  Ke ka vrare e linçuar?
  Po pse e ha njeri helmin mediatik qe e shet varferine e ketij vendi si te shkaktuar te nesermen e qeverisjes se Edi Rames dhe i kerkohet kesaj qeverisje çdo gje.
  P.sh. sipas lulashit sot e perballon buxheti dhenien e librave falas ndersa “dje” jo!!!.
  Nerezit normale e dine mire çdo te thote ne gojen e “opozites” shkaterrim!!!.
  A nuk qe shkaterrim kendi i lojrave te liqeni, sheshi Skenderbej, bulevardi i ri etj, etj, deri te qendrimi me se i piset ne Himare i opozites.
  Çfare tregoi me kete “perkrahje” qe e do shqiperine qenef ne çdo cep?.
  Arsyeja e shendoshe e shqiptareve e neverit balten masive dhe tipat e tille si ky Eduarti qe thote se i mori Rilindja per para xhepi.
  Sinqerisht eshte niveli me balte i te shprehurit se 80 milione Euro jane vlera e pasurive te sekuestruara jo para kesh dhe ato i ndjek Adriatik Llalla si prokurori etj.
  E doni Edi Ramen para gazetareve qe ta “pyesin” per mustaqet e Çelos dhe ta manipulojne lajmin si e duan profesionistet e baltes?. Ju vret syte lajmi te ERTV se jepet mesazhi shume i qarte?.
  Jemi para gjendejes ku bejme pis si asgjekundi tjeter e qajme e shfrejme kunder qeverise pse ne bejme pis cdo cep te ketij vendi!.
  Jemi denuar nga mediatizimi i zhurmes boshe te opozites si te rasti dhise qe pretendoi se ja pa deles!.
  Ne shume “komente” tregojme qe jemi ne pike te hallit se ka rene ose ka mbaruar niveli i arsyes sepse interesi per cope kocke vret tiparin njerezor te te menduarit!.
  Nga do mbajme qe tu lene femijeve vend te jetushem?!.

  Reply to this comment
  • Stela November 6, 15:23

   O taulant Balla !
   Ver emrin tend dhe mos e perdhos emrin e nderuar SHQIPTAR me budallalleqet e tua dite per dite ( aq me teper qe poston te njejtin tekst)/

   Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*