Kanadaja i jep fund sistemit të lotarisë për bashkim familjar

August 21, 2018 14:11

Kanadaja i jep fund sistemit të lotarisë për bashkim familjar

 

Kanadaja ka dhënë njoftimin, se do t’i jap fund sistemit të bashkimit familjar për emigrantët.

Kjo do të thotë, se prindërit nuk do mund të ribashkohen me fëmijët e tyre që kanë emigruar në këtë shtet.

Qeveria e Justin Trudeau e ndryshoi funksionimin e ribashkimit familjar në fund të vitit 2017, në favor të një sistemi të përzgjedhjes me short i përshkruar nga shumë emigrantë si “mizor” dhe
“pa zemër”.

Mësohet se nga 95 000 dosje të prindërve apo gjyshërve që dëshirojnë të vendosen në Kanada, do të përzgjidhen vetëm 10 000.

l.h/ dita

August 21, 2018 14:11
Komento

2 Komente

  1. Po , Po August 21, 18:47

    Ne se eshte e vertete , kjo qe shkruan komentuesi i pare , atehere duhet kuptuar ndryshe artikulli . Konkretisht duhet ta kuptojme si dizinformim dhe jo informim . Prapa ketij dizinformimi mund te fshihen interesa te tjera te pa moraleshme , por edhe mund te jete thjesht per shkak te gazetareve injorante dhe idjotesise qe sundon sot ne mediat tona ! Meriton te falenderohet komentuesi i pare , qe duket se eshte me i sakte dhe i mireinformuar per kete problem !

    Reply to this comment
  2. Aqo August 21, 23:46

    Ku eshte komentuesi i pare!!???

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim