Kanceri vret kur lodheni nga jeta, stomaku dhemb për shkak të zemërimit, diabeti…

June 16, 2018 14:33

Kanceri vret kur lodheni nga jeta, stomaku dhemb për shkak të zemërimit, diabeti…

Sëmundjet shpesh janë konflikt ndërmjet personalitetit dhe shpirtit, prandaj ekziston një listë e madhe e problemeve shëndetësore, të cilat janë të lidhura me gjendjen shpirtërore të personit.

Spiritualistët konstatojnë që kur shpirti nuk është në harmoni dhe kur vuan, atëherë i gjithë trupi vuan.

Për të përmirësuar gjendjen tuaj shëndetësore dhe për të larguar disa probleme shëndetësore, shëroni  shpirtin tuaj.

Trembëdhjetë sëmundje të cilat spiritualistët i lidhin me gjendjen psikike të pacientit:

 1. Ftohja shfaqet kur personi nuk mund të qajë.
 2. Dhembja e fytit shfaqet kur personi nuk mund të shfaqë pikëllimin.
 3. Stomaku dhemb kur zemërimi nuk arrin të nxirret jashtë.
 4. Diabeti shfaqet kur personin e mundon vetmia.
 5. Njerëzit shtojnë peshë kur i mundon pakënaqësia.
 6. Dhembja e kokës ju mundon kur rriten dyshimet.
 7. Zemra “dobësohet” kur kuptimi për jetën përfundon.
 8. Shtrëngimi në gjoks shfaqet kur ju robëron krenaria.
 9. Shtypja e gjakut “ngrihet” kur ju robëron frika.
 10. Neurozat “paralizojnë” kur fëmija egërsohet.
 11. Ethet shfaqen kur trupi eksploron kufijtë e imunitetit.
 12. Gjunjët “dhembin” kur krenaria juaj nuk përkulet.
 13. Kanceri “vret” kur personi “lodhet” nga jeta.

 

o.j/dita

June 16, 2018 14:33
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*