Kandidatët e PS, Rama prezanton Musa Ulqinin dhe Mimoza Hafizin

Redaksia Online May 1, 2013 11:39

Kandidatët e PS, Rama prezanton Musa Ulqinin dhe Mimoza Hafizin

Musa Ulqini dhe Mimoza Hafizi i shtohen listës së kandidatëve të PS-së për zgjedhjet e 23 qerhsorit.

Kreu i PS-se, Edi Rama, duke vleresuar maksimalisht, me fjalet me te mira dy kandidatet e rinj ne listat e PS, i ka prezantuar ata publikisht ne nje konference per shtyp.

“Jam shumë i kënaqur që në këtë ditë të vecantë të prezantoj dy pjesëtarë të rinj të skuadrës sonë kombëtare të rilindjes, por që vijnë nga një rrugëtim i kahershëm politik dhe nga një fazë e jetës politike me lëkundje për shkak të zgjedhjeve të bëra në vitin 2009″- tha Rama.

Sipas tij, përfshirja në skuadrën tonë e Musa Ulqinit nuk është thjesht reflektimi i tij për një socialist 24 karad si Musai me të cilin politika e njohu dhe i bëri miq si rrallëherë ndodh të të bëjë politika dhe i ndau përkohësisht për disa kohë kur Musai nuk u përfshi në pjesën e sigurtë të listës së vitit 2009.

“Ky është edhe momenti për të nënvizuar respektin për kontributin e një pjesëtari të PS që pavarësisht se në atë kohë u ndje iu ngrënë në hakun e vet nuk doli në rrugën e mllefit në emër të egoizmit e sedrës por pavarësisht ndarjes me mua në këndvështrime kontribuoi për PS në komunitetin ku jeton. Por edhe më shumë se kaq se lista e deputetëve nuk ndërtohet si stenda e një muzeu, apo kapitulli i një historie, Ulqini vjen sot si një vlerë e shtuar në atë pjesë të patjetërsueshme të ballafaqimit zgjedhor është është pjesa e komunikimit intensiv në bazë me njerëzit”- tha Rama

Mesohet se Ulqini do te kandidoj ne Elbasan ndersa Hafizi ne Shkoder.

Redaksia Online May 1, 2013 11:39
Komento

5 Komente

 1. mensi May 1, 12:16

  ja pra kjo quhet rilindje sipas ps,rikthen ne parti ata deputet qe perpara i nxorri jashte,a mendon se ket radhe do tia vlej Musai per te “rrezuar” MBRETIN,sigurisht qe jo…….
  budalleqe pa fund

  Reply to this comment
  • Mark.uk May 1, 13:06

   o karafil dyzden i beni pak grafine selise blu se po heq 3 demokrate nga listat dhe po emeron 3 kurvat e ikura nga ps,islami dogjani e kadeli kete shikoni ju plera se na e shkerdhyet pd-ne fare me ne krye nje komunist me te meta mendore saliu per pd-ne duhet te shikoni e jo te tjeret ,hajt shnet..

   Reply to this comment
 2. Mark uk May 1, 14:45

  I kerkoj stafit te ksaj gazete se kush ka shkruer ne emrim tim.Pa ndermjetsin tuaj nuk do ishte arrit.Ne fakt nuk me behet vone se fundja e di se cfar bulmeti ka ky stan.

  Reply to this comment
 3. china May 1, 15:59

  Te pakten keta jane dinjitoze.nuk u perputhen mendimet ndahen dhe bashkohen prape,kurse Berisha i ka rrahur gjysmen e partise.Imamin,Ceken,Pollon,Selamin,etj

  Reply to this comment
 4. arjanita May 1, 17:32

  Bukur PS.Hafizi ne Shkoder perballe Jozit.Profesoresha
  perballe dezinjatores.Zotnilleku perballe harbutllekut,
  qytetaria perballe rruga¢erise.Te shohim ke do
  zgjedhin shkodranet.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim