Kandidati i pavarur, Arben Tafaj: Tiranës i pikon çatia, do jem usta i mire

April 18, 2015 17:35

Kandidati i pavarur, Arben Tafaj: Tiranës i pikon çatia, do jem usta i mire

Kandidati i pavarur për Bashkinë e Tiranës, Arben Tafaj, thotë se në zgjedhjet vendore të 21 Qershorit do bëjë fushatë shtëpi më shtëpi dhe do mbledhë firmat deri në fund të afatit.

Tafaj shprehet se ambicia e tij për të garuar për Tiranën nuk është e ekzagjeruar, ndërsa thotë se kandidimi vjen në kohën e duhur.

 “Kandidimi për Tiranën nuk është ambicie e ekzagjeruar. S’kam pasur probleme me regjistrimin në KQZ. Do mbledh firmat deri në fund të afatit, politikës i mungon një kandidaturë si e imja”, tha Tafaj për News 24.  Ai deklaroi ndër të tjera se, garat e forta janë për burra të fortë. “Gara nuk duhet të jetë një ring ku të baltosim njëri-tjetrin”. Tafaj u shpreh se kryeqyteti ka mjaft probleme, ndërsa shtoi se do shpalosë programin e tij me nisjen e fushatës. “Tirana është qytet me problematika të mëdha, i pikon çatia, unë premtoj se do jem usta i mirë”.

April 18, 2015 17:35
Komento

10 Komente

 1. Aneja nha Mallakastra April 18, 17:42

  Je usta I mire ,po te mungojne tjegullat e nuk ke me se I nderron apo aq me keq t’i vesh të reja…….. degjom mua , jam Aneja .

  Reply to this comment
  • feniks April 19, 11:41

   Zoti Arben!
   Ne se ty te duket se Tiranes i pikon catia,duket qe vete banoke ne SARAJET E MBRETIT qe nuk e di per cfare vuan Tirana!
   Tirana vuan per ADMINISTRATORE JO POLITIKE DHE IDEALISTE,qe t’i shokojne qytetaret jo nje here ne 4 vjet!
   Edhe Lulka keshtu tha:QYTETARET JANE TE PARET,por ne faskt ne ishim te fundit!!
   Tirana vuan nga PLEHRAT E RRUGES,qe ndonese firma e tenderuar ka marre MILIONA,por punen e ben sikur ha BUKE MISRI!!!
   Shikoji kazanet e plehrave,larg pallateve,,prane stacioneve te autobuzeve,pisllek i madh dhe ne mes te rruges!
   Kazanet e plehrave ne rruget kryesore jane TURPI I BASHKISE dhe SHPERDORIM I BUXHETIT TE SHTETIT!
   Tirana ka nje TRANSPORT URBAN KRIMINAL!
   Ai nuk u sherben qytetareve,por MAFIES qe e ka licensuar dhe vete firmave!!!
   Askush nuk e kontrollon FITIMIN e tyre KOLOSAL ditor,prandaj ata kercenojne me rritje te cmimit te biletave!
   Pse nuk hiqet MONOPOLI KRIMINAL NE TRANSPORTIN URBAN,ku konkurenca do te sdjelle zhillim dhe do t’u sherbeje me mire qytetareve???
   Pse nuk pyetet populli ne forma te ndryshme ne se jane te kenaqur me SHERBIMIN URBAN para se t’i licensojne perseri???
   Pse duhet te kete stacione ne cdo 100-200 metra dhe autobuzet qendrojne gjate per te mbushur vendet?
   Pse ne kohen e fillimit e mbarimit te punes nuk 2-3 fishohen autobuzet,apo te levizin shpejt qe njerezit te mos shtypen si SARDELE???
   Pse u lejohet firmave te vene shofereve orar per cdo stacion,kur fare lehte orari i tyre duhet te jete qe te te cojne pasagjeret sa me pare ne punet e tyre???
   Pse nuk hiqen FATORINOT,TURPI I KETIJ SHERBIMI ANADOLLAK???
   Pse linjat e Kamzes,Kasharit,Yzberishit etj NUK PRANOJNE E NUK I NJOHIN ABONETE,KARTAT E INVALIDIT APO VETERANIT???
   Bile ka edhe me keq se autobuzet e Kasharit e Yzberishit NUK JAPIN AS BILETA,duke vjedhur HAPUR dhetin sepse fshehin xhiron???
   Pse nuk futen ne BURG inspektoret e Basdhkise se Tiranes,qe mbulojne Transportin Urban qe kane rene ne UJDI me Kasharin,Kamzen dhe Yzberishin per te mos pranuar abonete???
   Ka plot te tjera,por keto i kam edhe per EDI RAMEN,qe ka HESHTUR kur behet fjale per SHPORRJEN E MONOPOLEVE KUDO,por sidomos ne transportin URBAN!!!

   Reply to this comment
 2. Sokoli April 18, 17:45

  Me thuaj me ke rri ,te te them cili je…… Qysh nga personi qe ke dal ne foto, me nje hajdut e kriminel…….. Tiranen e ke kundra me perjashtim te fisit tend……

  Reply to this comment
 3. Popull April 18, 17:56

  Ja edhe nje afije e Bashes. Sa qesharake!

  Reply to this comment
 4. miroo April 18, 20:03

  je mire o kokrra debilit , me se do rregullosh catine, kush te jep kokerr leku po fitove.
  jemi mesuar duke premtuar hotele me pese yje, kemi 25 vjet qe mo fleme me hotele me miliona yje…….d.m.th ne qiell te hapur

  Reply to this comment
 5. ilo April 18, 20:18

  Loje e bukur …duke e ditur 100% qe nuk e marin dot Tiranen jane gati qe te cojn dem sa e sa vota te djathtesh duke i genjyer me kandidate si ky gjynofi..apo bojaxhiu!!….Ketu duket sa shume e duan Tironen kto te “djathtet” mer amoooonnnn.

  Reply to this comment
 6. Arian April 18, 23:05

  Z.Arben,ju po hyni ne gare si nje person i ndershem,ku me punen te ndershme ,keni bere nje pasuri prallore,kjo nuk eshte e vertete,ju jeni nje mashtrus,ju i keni vu kazmen prones se huaj, dhe mbi te keni ndertuar restorantin dhe per keq keni fasifikuar dokumentat.Prandaj Tiransit nuk mund ta japin ty voten

  Reply to this comment
 7. Arben April 19, 05:57

  Me Arben e pa Arben
  Me Bojaxhi e pa Bojaxhi
  Specialistet…rilindesit desha te them e kane te garantuar fitoren edhe sikur ne vend te Vilajet Qyrkut te kishte kandiduar nje majmun nga kopshti zologjik.
  Nuk e di ku e gjeni kete zell per ti ofruar ndihme dikujt qe realisht nuk ka nevoje per ju!

  Reply to this comment
 8. luzati April 19, 12:47

  Ben shko pi raki me Tirenesit e sofres , dhe mos kujto se do te marresh vota me as per kryetar lagje…..

  Reply to this comment
 9. "Horri i Bulevardit" April 19, 13:13

  Arben, Tirana nuk kerkon ustallare, se ata i kemi me bollek ne parlament, por kerkon nje administrator qe ti fuse ne pune ustallaret.
  Administratori, duhet ti heqe te drejten e rakise ustallareve dhe ti fuse ne pune.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*