Kandidati i PD-së për Tiranën, njëri mes Ristanit dhe Bogdanit?

April 5, 2015 17:01

Kandidati i PD-së për Tiranën, njëri mes Ristanit dhe Bogdanit?

Prej kohësh janë duke qarkulluar emra të shumtë, si kandidatë të PD-së për Bashkinë e Tiranës.

Së fundmi raportohet se kësaj gare i është bashkuar edhe Gerti Bogdani.

Madje, thuhet se ai dhe Arben Ristani janë dy kandidatët kryesorë të PD-së dhe njëri prej tyre mund të jetë i përzgjedhur për Tiranën.

Për bashkinë e kryeqytetit janë përmendur edhe emrat e Halim Kosovës, Eduard Halimit, Grida Dumës e Jorida Tabakut.

Por, dy të preferuarit duket se janë Ristani dhe Bogdani.

Por, kjo pritet të merret vesh vetëm pas zyrtarizmit të kandidaturave.

April 5, 2015 17:01
Komento

18 Komente

 1. Xhimi April 5, 17:09

  Jam krejtesisht i sigurte se kandidati demokrat per Tiranes vihet per tu bere “Scapegout” (Koketurku), pasi shanset per te fituar i ka minimale, per te mos thene ZERO!

  Reply to this comment
 2. KOZI April 5, 17:33

  UNE PER VEHTE KOM ME VOTUE RISTANIN SE ME KA ARDH NJE HERE NE SHTEPI TAPE E ME KA THONE 1000 FJALE TE BUKRA!
  O LULZIM TU BEFSHA FERRE,
  VEJ RISTANIN KETE HERE!

  Reply to this comment
 3. mushkonja April 5, 17:34

  njeri horr tjetri qorr
  njeri pijanec
  tjetri kalec

  Reply to this comment
 4. ali April 5, 17:42

  Njeri mut e tjetri kak !

  Reply to this comment
 5. Banori Tiranes April 5, 17:50

  Sa me thene kandidad……se banda e di fundin e saj!

  Reply to this comment
 6. leshi April 5, 18:13

  bir selmani nenes ke te qaj me par

  Reply to this comment
 7. enea April 5, 18:18

  me e mira ne keto momente per PD mos te veri kandidat sepse do te jete me e nderuar sepse grupi qe i vjen pase do ta kete me te lehte ne zgjedhjet e tjera sepse te gjithe zullumet dhe pa aftesine e Lulushit do ti paguaj kandidati i mjere qe do marri guximin te dale.E imagjinoni se me cfar motivi do bej fushate pd kur kater vjet lulushi nuk beri asgje si do te justifikohen. por megjithate do ti marri disa vota te familiareve dhe te ca te pagdhendurish akoma nga 24 vjet demokraci kane ngelur akoma te shpella dhe te mali.

  Reply to this comment
 8. "BALASHI" April 5, 18:54

  Po ç’ ne kriminela ne ate perti? Asgje s’ kane bere kuner vendit. As ish kryetari, as gjoja kryetari!!!

  Reply to this comment
 9. Kilivili April 5, 19:17

  Të dy koqe kandari,midis koqeve s’caktohet i pari, midis tyre rri kollodoku/ ai që i ndan dhe i bën së toku! Kiu fiu… firifiu!

  Reply to this comment
 10. Popull April 5, 21:48

  Luli eshte I pazevendesueshem.Ai eshte “yll ne ngjitje”, “snajper ne qitje”, “Nastradine per te genjyer”, “mjeshter parashe, per te rrembyer”. Si lume ata qe e degjojne, pas bythe pas le ti shkojne, se femijet e tyre po shkaterojne.

  Reply to this comment
 11. dardan April 5, 22:31

  Do te deshiroja qe te dy te ishin kanidate ,por do sygjeroj te jete “”RISTANI”kanidat se ate me te gjatin do fitoje ne TIRANE.

  Reply to this comment
 12. Pelani April 6, 01:37

  Ju bej rixha qe te caktoni Ristanin, qe ta mri vesh sa i vlen lekura. Nga deshira per tu bere k/bashiak mbase heq dore nga rakia.

  Reply to this comment
 13. NAN MYZEQARI April 6, 07:42

  basha do fitonte shume pike ne se do mbeshtesi Gjergj Bojaxhin.

  Reply to this comment
 14. Azemi April 6, 07:59

  “Hyn i i forte e del i bute i merren mend e i derdhen trute” keshtu jane keta koqete e Salushit.e Lulushit.

  Reply to this comment
 15. Koco April 6, 10:31

  Lulit i duhet te kandidoje Ristanin si fundin e te keqes , ate fytyre te poshter i cili i ka te gjitha veset e poshtersite , Dhe Bashes kjo i intereson , ” pas tija te behet qameti ” sepse Saliu , Luli e pjese nga obori jane anti shqiptare , kerkojne shkaterim , destabilizim , mjerim , gjakderdhje. mbase keto zgjedhje do ti nxjerin edhe si subjekt pd nga politik berja e ketij vendi . Do ishte me vend qe kandidature te prezantonte F. R. D Kandidature e spikatur e saj zoti Gazmend Oketa !

  Reply to this comment
 16. I.Troplini April 6, 12:16

  Midis Ristanit dhe Bogdanit,

  nga stani i lepurusheve, paskan zgjedhur “me te talentuarit”. Me ate te parin, mund te shkosh te shtunen tek pazari i gjese se gjalle dhe mund te ulesh “kembekryq” me ata kasapet, qe pasi kane kryer punen e tyre, marrin melcite e qinjgjave dhe i bejne meze per raki. Ky eshte vendi, ku Ristan faqorja, ndihet “i nderuar” dhe “i respektuar”. Si ai peshku ne det, ashtu leviz Ristani, midis faqoreve te rakise. Xhan,,,,t,ka Sali o Ristan.
  Ky i dyti, ka qene kot, qysh ne barkun e nenes. As syzet dhe as veshjet firmato, nuk ia heqin dot konturin e kotesise. Eshte prototipi i asaj kenges se vjeter tiranase,,,,,,si m,je bo mi t,morsha t,ligat/ qeke bo me t,var opingat.
  Kjo “opozita” shqiptare, eshte per te vene kujen. Edi Rames,,,, i ka ngelur, vetem te dale me pushke ne dore rrugeve te kryeqytetit per te vrare njerez. Kjo do ishte mbase nje nga arsyet, per te humbur zgjedhjet. Po te ishte per keta kandidate te “opozites” si alternative qeverisese,,,,,,,, ai do dilte ne pension ne zyren e Kryeministrit dhe kandidat per Tiranen,,,mund te vendoste ose Erion Veliajn ose Ver Llapen. Ky i dyti, do kishte edhe efektin zbavites ne vetvete.
  Sa me teper emra “kandidatesh faqoresh” hidhen ne arenen e cirkut shqiptar te politikes, aq me teper rritet hendeku midis ketij populli te vuajtur dhe klases se tij politike, aq me teper venitet shpresa e nje politike per popullin.
  Kryeministri i MERITOKRACISE, nuk po shkeputet dot nga formati i bajraktarit, te paraardhesit se tij dhe bajraktarizmit si forme e te egzistuarit. Nuk jane forumet e partise dhe baza e saj, qe vendosin per kandidatet,,,,,por eshte bajraktari, qe nxjerr lepurushet nga cilindri i zi.

  Reply to this comment
 17. shvejk April 6, 12:38

  Me Bogdanit dhe Ristanit i be qe te jete Bostani.

  Reply to this comment
 18. caci April 6, 15:13

  Eshte per te qeshur dhe per te qare, kur shikon se si eshte katandisur P.D.-ja. nuk kane nji njeri te sakte per te kandiduar per Tiranen. Per genjeshtra, hajdutlliqe e mashtrime kane Ristanin, Paloken, Halim xhuxhin e Hirushes, per propagande Griden,macen e zeze, per Pallosh Bogdanin. Ndersa per poza joshese bjonden Vokshi. Si shifet kane shume kandidat per te siguruar humbjen e madhe. Kurse Lulushi dhe Salushi jane bere per ti qare me llahinka. Hajde demokrate hajde! Hypini trapit te Lulit dhe nisuni per ne Kinen e Saliut, por mundesisht bjerini per shkurt nga Vicidoli.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*