Kanos fqinjin për çështje prone, ndalohet 35-vjeçari

October 6, 2016 10:49

Kanos fqinjin për çështje prone, ndalohet 35-vjeçari

Policia në Bulqizë ka parandaluar përshkallëzimin e një konflikti mes dy personave, duke ndaluar një shtetas që kanosi me jetë fqinjin e tij.

Burime policore lokale bëjnë të ditur se ka qenë personi i kërcënuar, me inicialet G.Xh, që ka bërë denoncimin pranë komisariatit ndaj shtetasit Sahit Alimani.

Sipas burimeve, kanosja ka në sfond motive pronësie dhe akti ndodhi në pronën e denoncuesit. Menjëherë uniformat blu kanë bërë ndalimin e 35-vjeçarit Alimani, ndaj të cilit janë ngritur akuzat për “kanosje” dhe “pushtim toke”.

Materialet i kanë kaluar Prokurorisë së Dibrës për procedim të mëtejshëm.

October 6, 2016 10:49
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*