Kapet 1 ton kokainë në kuti bananesh në Gjermani, arrestohen 12 persona

May 14, 2018 21:38

Kapet 1 ton kokainë në kuti bananesh në Gjermani, arrestohen 12 persona

 

Policia gjermane në Bavari ka shkatërruar një rrjet ndërkombëtar të trafikut të drogës, duke sekuestruar afro një ton kokainë.

Sipas asaj që raporton Zyra Shtetërore e Policisë, këtë të hënë, janë arrestuar 12 të dyshuar, shumica e të cilëve shqiptarë.

Sasia e konsiderueshme e lëndës narkotike është trafikuar në kuti bananesh drejt Gjermanisë.

Hetimi për këtë grup ndërkombëtar trafikantësh ka çuar në përfundimin se, në total është trafikuar rreth 1.8 tonë kokainë, me një vlerë prej 400 milionë eurosh.

Hetuesit flasin për një goditje “të ndjeshme” kundër trafikut të drogës, por më shumë detaje do të japin ditën e mërkurë.

l.h/ dita

May 14, 2018 21:38
Komento

16 Komente

 1. Jane ish gardistat e salih berrishes shoket e bashes May 14, 21:24

  po tash ku ka me e fut koken bashuki e berisha ?!

  Reply to this comment
 2. Prokuroria menjiher te urdheroje arrestimin e te berishes dhe bashes May 14, 21:34

  me paret qe i vodhen shtetit shqiptare
  bejne Drogen ne europe .
  gjermani e hollande
  dy krietaret e pd-se BB
  pu-up-pu-pu ci ka me i punu balla ktyne

  Reply to this comment
 3. çiftelia e bjeshkeve May 14, 21:52

  Hajde grupi Bananja e Tropojes, falimentuat fare!
  Zeniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii

  Reply to this comment
 4. Sali o le le, o nene. May 14, 22:42

  Jane grupi i nipit te Saliut, Erzen Brek-carit (Brecani).

  Reply to this comment
 5. info analitike May 14, 22:43

  Shoke keni nje minister te suksesshmem ne arrest si kapo e trafikut te droges e nipcen e kumandarit ne burg si pjese e grupeve te narkotrafikut e akoma derdellitni me Saluk e Bashuk!!! Ore e ndizni ndonjehere ate te shkrete neuron apo snuk fare! Po mire mo se per Tahorrin dilnit te gjithe garant se nuk paska prova por per keta te tjeret cfare provash ju japin kaq siguri? Te keqen e mendjes qe me kini oi oi oi oi qe ia kaloni edhe shokut Bedri oi oi oi. Ore po doganat shqiptare cfare bejne, pulat ruajne? Po pse ore truthare qy eshte shteti qe doni te beni?!

  Reply to this comment
  • N.VJOSA May 14, 23:14

   Hajde ne Vehte
   O Info truthari,
   Ka ikur Dimri
   Ka ardhur Behari…!
   ***
   Ne Gjermani
   Është bërë Baterrdia
   Po bie Nokaut
   Grupi “Ciftelia”…!
   ***
   Po bie Daullja
   Grupi Ciftelia…
   Kulishi e Zeni,
   S y p e s h k a q e n i …!
   ***
   Shpejt Pampersa
   Pret Xha Saliu,
   Shpejt se i mbushi
   Poturret i Ziu….!
   ***
   Nuk i bën derman
   As vet Liria,
   Nga te gjitha anët
   I pikon C A T I A….!
   ***
   Nuk bëhet Shaka
   Aspak me Gjermanin
   Nga shishja e nxorën,
   E nxorën SHEJTANIN…!

   Reply to this comment
  • çiftelia e bjeshkeve May 15, 00:01

   Ohoooooo, filloi punen Info-Bytha, goria e Sali Qenit.

   Reply to this comment
 6. Kan me irras mrena shpellart e s'kan me dal mo rropsit e Kombit May 14, 22:51

  nuk kann len pislliqe pa i bo shqipnise salih berisah basha zeni kurva .
  por ja qe vjen dita .
  kann mi poagu keq te gjitha .
  nga bytha ka me i dal shpirti

  se bon shqiperine shesh lufte per pushtet
  i shkaterruan jeten qytetarve shqiptare bijt e putanave serbe

  Reply to this comment
 7. N.VJOSA May 14, 23:17

  Hajde ne Vehte
  O Info truthari,
  Ka ikur Dimri
  Ka ardhur Behari…!
  ***
  Ne Gjermani
  Është bërë Baterrdia
  Po bie Nokaut
  Grupi “Ciftelia”…!
  ***
  Po bie Daullja
  Grupi Ciftelia…
  Kulishi e Zeni,
  S y p e s h k a q e n i …!
  ***
  Shpejt Pampersa
  Pret Xha Saliu,
  Shpejt se i mbushi
  Poturret i Ziu….!
  ***
  Nuk i bën derman
  As vet Liria,
  Nga te gjitha anët
  I pikon C A T I A….!
  ***
  Nuk bëhet Shaka
  Aspak me Gjermanin
  Nga shishja e nxorën,
  E nxorën SHEJTANIN…!

  Reply to this comment
  • Super gedichtet Hr.N.VJOSA May 15, 00:07

   Es wird immer Enger für die Verbrechern Bande aus Tropoja (ALB).
   Der Galionsfigur der ignoranz ,
   der Verbrecher der Höhlenmensch sali Berisha
   wird bald kriegen was er verdient
   der Hühne Kaka fressen

   Reply to this comment
  • info analitike May 15, 00:22

   Te kripsha mend o Neri ibreti qe ne katandisur kur te therret qameti! Te fa la nipces se kumandarit! Ore keta pasardhesit e biroisteve si shume trafikante e kriminele nxoren apo e la fajin sistemi?

   Reply to this comment
  • info analitike May 15, 07:28

   O ibret i shkrete po mire more i gjore po tani me tepsi e timon perse kriepsikopati po diskreditohet e po fut ne burg ministrat e vet e nuk po prek as Lulin e as Saliun e as Liken? E ke pietur veten mo apo c’te duhet ty se cfare thua ti! Ah i shkreti ti qe te ka lene shendene mendja. Ke ne arrest Tahorrin e ne burg nipcen e kumandarit e po rrezikon dhe Xhafa e ti thua ben cicin Saliu nga frika ooo Netiii a e kupton se cfare marrezish shkruan apo jo?

   Reply to this comment
   • N.VJOSA May 15, 08:59

    Info,
    Mos i ngaterro librat…
    Kriepsikopat një kemi!…
    Dhe ai e ka emrin Sali Tano Karridi Mitomani!….
    Ji pak origjinal!…
    Edhe Vrases Kryekriminel një kemi!…
    Ca gjera nuk i kupton dot ti info, se ta ka mpire Trurin Doktor Katastropha!…
    Tahiri eshtë karremi…
    Peshku madh eshtë Marshall Mortaja dhe Karabushi Rapatushi,Bashushi…
    Po morën me Vehte dhe Ciftin M…, Do bëhet skuadra e Recit Komplet….
    Prit,. se nuk ke pare gje akoma….
    Or Trap, pergjegjesia eshtë personale….nuk denohet Xhafa, se mund ti ketë marre koka erë te Vellait…
    Mban ti pergjegjesi se cfare ben Vellai…?!
    Ka perenduar ajo kohë kur denoheshin si farefis, …
    Ti sikur je edhe dhjemokrat…!
    Cdo FIS, e ka një PIS….
    Ka nisur zinxhiri Hetimit, info,
    ja do vije ky Kulishi vogel nga Gjermania….
    Kulish te tjere po dalin…!
    Po lidhen hallkat e Zinxhirit…
    Po ti mos u merzit…se këto pune keshtu e kanë…
    Doktor Katrahura, ashtu e ka stilin…:
    TOPI
    BAAAM…
    E
    SALUA
    TUTJE…!

    Reply to this comment
 8. N.VJOSA May 15, 09:10

  Info,
  Mos i ngaterro librat…
  Kriepsikopat një kemi!…
  Dhe ai e ka emrin Sali Tano Karridi Mitomani!….
  Ji pak origjinal!…
  Edhe Vrases Kryekriminel një kemi!…
  Ca gjera nuk i kupton dot ti info, se ta ka mpire Trurin Doktor Katastrofa!…
  Tahiri eshtë karremi…
  Peshku madh eshtë Marshall Mortaja dhe Karabushi Rapatushi,Bashushi…
  Po morën me Vehte dhe Ciftin M…, Do bëhet skuadra e Recit Komplet….
  Prit,. se nuk ke pare gje akoma….
  Or Trap, pergjegjesia eshtë personale….nuk denohet Xhafa, se mund ti ketë marre koka erë te Vellait…
  Mban ti pergjegjesi se cfare ben Vellai…?!
  Ka perenduar ajo kohë kur denoheshin si farefis, …
  Ti sikur je edhe dhjemokrat…!
  Cdo FIS, e ka një PIS….
  Ka nisur zinxhiri Hetimit, info,
  ja do vije ky Kulishi vogel nga Gjermania….
  Kulish te tjere po dalin…!
  Po lidhen hallkat e Zinxhirit…
  Po ti mos u merzit…se këto pune keshtu e kanë…
  Doktor Katrahura, ashtu e ka stilin…:
  TOPI
  BAAAM…
  E
  SALUA
  TUTJE…!
  _____________
  Që ta kuptosh tamam ti info Mullai,
  Atë strofën e fundit do ta korigjoja keshtu:

  Nuk bëhet Shaka,
  Aspak me Gjermanin,
  Prej Kutis Pandorës,
  E nxorën SHEJTANIN…!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim