Kapet banda e “Audi-t”

January 31, 2015 19:49

Kapet banda e “Audi-t”

Policia italiane ka arrestuar tre shqiptarë si të pastrehë me akuzën e vjedhjes. Në pranga kanë rënë Ded Deda, 32 vjeç, Artan Prenga, 38 dhe Julian Bushi, 23.

Ata akuzohen për të paktën tri grabitje dhe një të mbetur në tentativë. Ata u ndaluan nga policia dhe pas kontrollit rezultoi se makina me të cilin udhëtonin, Audi A3, rezultoi e grabitur në Pavia.

Gjatë ndjekjes, shqiptarët nuk iu bindën urdhrit të policisë duke plagosur një prej karabinierëve. Në makinë, policia gjeti edhe bizhuteri, aparate fotografikë dhe tre iPad, të vjedhur.

Vetëm një vit më parë, Artan Prenga u dëbua nga Italia dhe ai rezulton se ka hyrë në territorin italian në rrugë klandestine.

January 31, 2015 19:49
Komento

4 Komente

 1. Dardhari January 31, 22:21

  Keta Jane te gjithe bashke fshataret e Saliut

  Reply to this comment
 2. Taku halabaku February 1, 02:30

  Jo,keta jane bashkefshataret e komandant “SOKOLIT”,ju duheshin LEKA !

  Reply to this comment
 3. siciltechnoplus February 1, 10:43

  Keta jane shume,po shume fare te shemtuar.

  Reply to this comment
 4. i ri February 2, 13:11

  Hajde brezi i plehrave ,hajde ,madein albania ,prdhim i demokracise alla Sali,,,,,Turp turp ,,,,,,!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

MENDONI SE PËR TË ZGJIDHUR KRIZËN POLITIKE DUHET NJË MARRËVESHJE E RE RAMA-BASHA?