Kapet kanabis në Maliq, Pogradec dhe Lezhë

August 1, 2016 12:50

Kapet kanabis në Maliq, Pogradec dhe Lezhë

3570 rrënjë kanabis janë sekuestruar këtë të hënë në Maliq, Pogradec dhe Lezhë.

Nga kontrolli në dy fshatra në juglindje,  policia ka gjetur dhe sekuestruar 2137 bimë të mbjella në Maliq dhe 30 te tjera në Pogradec, këto të fundit të kultivuara në 2 parcela.

Ndërsa në Klos, Fanë, Mirditë u gjenden dhe u asgjësuan me djegie 1420 bime të dyshuara Cannabis Sattiva. Gjate aksionit u zbuluan gjithashtu edhe një armë gjahu.

Bimët narkotike u asgjësuan me anë të djegies dhe një pjesë e tyre, u morën si provë materiale.  Por policia nuk ka ende asnjë te dyshuar si posedues të hashashit.

August 1, 2016 12:50
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim