Kapet në Kamëz, vinte nga Burreli me tritol në brez

February 25, 2014 12:26

Kapet në Kamëz, vinte nga Burreli me tritol në brez

Një 49-vjeçar u ndalua mesditën e sotme në Kamzë, pasi u kap me katër kallëpe tritoli të lidhura në brez.

Gëzim Allushi u arrestua sapo zbriti nga furgoni i linjës Burrel-Tiranë. Mësohet se ai ka deklaruar se lëndën shpërthyese e kishte që nga viti 1997. Hetimet e policisë pritet të hedhin dritë mbi shkaqet e “armatosjes” së 49-vjeçarit me tritol

 

February 25, 2014 12:26
Komento

7 Komente

 1. loni February 25, 12:55

  ke do godisje mor rrace prej kafshe,popullin per ti bere qefin saliut o malok qe duhet te te varin te trekendeshi.

  Reply to this comment
  • ruxheli February 25, 17:04

   Cudi e madhe! Mo,po c`behet keshtu!Fjalen ” malok” e keni ne maje te gjuhes.A mos valle ju qe e perdorni kete fjale kaq shpesh duke etiketuar verioret jeni vete me malok ne ate kuptim qe e perdorni kete fjale,Vetem duhet ta dini se, me kete gjuhe qe perdorni nuk i sherbeni aspak qytetarise,por vazhdoni t`i sherbeni urrejtjes e percarjes.kunder se ciles jane ngritur rilindasit e patriotet shqiptare qe nje shekull e gjysem me pare.Sidoqofte ato qe i sherbejne urrejtjes,percmimit e percarjes se shqiptareve, turpin e pacin per vete.Lexuesi normal i ketyre komenteve sigurisht qe eshte ne gjendje te beje diferencen e te distancohet nga keto mendjemedhenj , driteshkurter e mendjefyell.Edhe nje here turpin e pacin per vete,

   Reply to this comment
   • agron February 25, 17:23

    Jam plotesisht dakort. Do te shtoja qe jane disa, qe perpiqen te etiketojne me termin malok pa e ditur ne vetevete se cfare do te thote kjo fjale. Sepse sidoqe ta kete perdorur kete term e ka perdorur ne menyre te gabuar.

    Nese malok i referohet banoreve te veriut, kjo tregon injorancen pasi as nuk e di ky zoteri i nderuar qe Burreli eshte jo me shume se 70 km larg Tiranes. Nese e perdor fjalen malok per njerzit qe jetojne ne fshatra malor (ku duhet thene qe territori shqiptare eshte 70 % malor dhe i bie qe te kemi malok nga Kukesi e malok nga Kolonja) prap tregon injorance pasi Burreli eshte zone kodrinore me lartesine me te madh nese nuk gaboj te 327m mbi nivelin e detit.

    Per ta mbyllur i dashur Ruxhel, duke iiu bashkangkjitur mendimit tend dhe pa i hequr asnje presje, thjeshte doja te shtoja qe Loni edhe pa e ditur kuptimin e fjaleve i perdor kuturu vend e pavend.

    Kjo eshte si te degjosh nga nje femi tre vjec fjalen “integral” por kjo s’do te thote qe ky femije di te zgjedh ushtrime me integrale.

    Keshu eshte dhe puna e Lonit thote malok, por messa duket nuk i ka qellur ndonjehere ne dore fjalori i gjuhesh shqipe qe te shikoje perkufizimin e kesaj fjale.

    Reply to this comment
 2. Pëllumb zaimi February 25, 12:59

  Me siguri i ka ngarkuar saliu ne tiranë ndonje mision tritolvënës. Mos e shihni thjesht si akt ordiner. Ky eshte gabimi që bëni shpesh. Dhe tritolvënësit politikë shpetojne nepermjet alibive ordinere!?

  Reply to this comment
 3. franci February 25, 22:43

  mos e krruani me burrelsa se ju vejme tritolin ju fusim edhe plumbin ci keni keto jo malok jo malesor pse ju jugoret mos jeni me te mire po ju te vrisni mbrapa shpine te pakten ne burrelsat ose me sakt maloket sic thoni ju jemi aq burra sa te dalin perballe ne jemi te gjith shqipetare skemi pse te shajme njeri tjetrin po kush eshte burr te dali me emer dhe jo me pseudonime

  Reply to this comment
 4. Plaku February 26, 04:24

  TURP ME KETO ETIKETIME,NJEREZ PA KULTURE.

  Reply to this comment
 5. Mark uk February 26, 09:46

  Do replikoj pak me ata qe perdorin emrin malok per veriort.Nga ishte Gjergj Kastrioti.Nga ishte Nene Tereza.Kush e shkroj fjalen e pare te shejt ne gjuhen shqipe.Ishte Pal Engjulli nga Shkodra dhe i shkroj kto fjal ne Shqip:Une po te pagzoj ne emer te Atit e te birit e te shpirtit shejt.Nga ishte Pjeter Budi qe shkroj te parin liber ne gjuhen shqipe.Ku u luajt fotboll per here te pare ne Shqiperi.Nga ishte ai qe hapi studio fotografike ne Shqiperi se pari.Po gara me bicikleta ku u organizue per here te pare.Pra cdo gje qe ka ardhur ne shqiperi nga Europa nga veriu ka ardhur.Ju mbaheni vetem me rregjimin komunist qe sollet.Po harrova edhe Ismail Qemalin qe solli flamurin turk nga turqia qe ja dha xhaxhaj i tij ta siellte.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim