Kapet në Tiranë 50-vjeçari i shpallur në kërkim ndërkombëtar

February 27, 2018 10:06

Kapet në Tiranë 50-vjeçari i shpallur në kërkim ndërkombëtar

Policia e Tiranës ka arrestuar një 50-vjeçar nga Laçi, i shpallur në kërkim ndërkombëtar nga Italia.

Ai është Kastriot Menga, i dënuar në mungesë me 6 vite burgim nga Gjykata e Trentos në Itali.

Ai është dënuar për pjesëmarrje në organizatë kriminale, grabitje, armëmbajtje pa leje, shfrytëzim prostitucioni dhe emigracion të paligjshëm.

Menga do të ekstradohet në Itali ku do të vuajë dënimin me burg.

o.j/dita

February 27, 2018 10:06
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*