Kapet “polici” për grabitjet e shtëpive në Lazarat  

July 9, 2014 08:25

Kapet “polici” për grabitjet e shtëpive në Lazarat   

“Polici” arrestohet duke bastisur shtëpitë e banorëve të Lazaratit, shqetësim i ngritur prej shumë ditësh në këtë fshat, kurse agjentët kapën dy mushka me 100 kg marijuanë që kishin dalë nga ky fshat dhe drejtoheshin për në Vlorë nga dy trafikantët që i braktisën kur panë policinë. Agim Avdyli u kap i veshur si polic nga efektivët e FNSH-së së Tiranës ditën e djeshme, ndërsa dyshohet se ka kryer disa grabitje të banesave të familjeve në Lazarat, në bashkëpunim edhe me një tjetër. Kurse droga e kapur sipas policisë, ka dalë disa ditë më parë fshehurazi, me qëllim trafikimi, duke i shpëtuar vëzhgimit të parë të forcave të vendosura atje…

Shkrimin e plotë mund ta lexoni në versionin print të gazetës DITA. 

 

July 9, 2014 08:25
Komento

1 Koment

  1. Naci July 9, 08:55

    Njoh nje polic V.I.P si puna e ketij…ka bere nje lokal aty te vlera 1 milion € dhe kure e pyeta se ku i more parat qe e ndertove …me tha qe mi dergoj gjineka nga greqia….e pyeta cfare punon? Pastaj me tha qe pjesen me te madhe e kam ndertuar me rrogen time. Keto jane policet shqipetar.

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*