Kapja e të arratisurve, Agimi i Artë kërkon të vendosen mina në kufi

Redaksia Online November 30, 2013 10:33

Kapja e të arratisurve, Agimi i Artë kërkon të vendosen mina në kufi

Ministri grek i Rendit Publik dhe Mbrojtjes së Qytetarëve, Rikos Dendias, ka inspektuar zonën kufitare më Shqipërinë, ku pak ditë më parë u kapën tre të arratisurit nga burgu i Drenovës.

Dendias është takuar me punonjësit e policisë, të cilët kanë bërë arrestimit, dhe i ka përgëzuar ata për punën e bërë, shkruan sot “Panorama”.

Ministri ka premtuar pajisjen e komisariatit me automjete, kamera termike dhe ndihme të tjera të karakterit teknik.

Ndërkohë, nga ana tjetër, pas kapjes së tre të arratisurve shqiptarë, Agimi i Artë i kërkon qeverisë greke bllokimin e kufirit me Shqipërinë, duke ngritur kampe për dëbimin e shqiptarëve.

Partia ekstremiste greke shkon deri aty sa kërkon edhe instalimin e minave antinjeri në kufirin shqiptaro-grek.

 

Redaksia Online November 30, 2013 10:33
Komento

1 Koment

  1. tanino November 30, 11:01

    po keto palaco u fol sikur do i nxirnin jashte lugjit si parti ?

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*