Kapriçot e motit, sot vapë ekstreme dhe reshje shiu

August 3, 2018 10:04

Kapriçot e motit, sot vapë ekstreme dhe reshje shiu

 

Kapriçot e motit na kanë shoqëruar në vazhdimësi këtë verë.

Edhe sot moti dominohet me kthjellime e alternime vranësirash. Temperaturat e ajrit do të jenë të larta përreth 36 gradë, por do të ketë shira të dobët në zonat lindore.

Pas mesditës vranësirat fuqizohen duke intensifikuar lehtësisht shira në Lindje-Juglindje, ndërsa rrebeshe të izoluara në Qendër dhe zonat Jugore.

Mbrëmja sjell përmirësim të dukshëm të motit thuajse në gjithë territorin. Sipas Meteoalb era do të fryjë e lehtë dhe mesatare duke krijuar në det dallgëzim 1-2 ballë.

l.h/ dita

August 3, 2018 10:04
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*