Kapshticë, ndalohen 32 refugjatë nga Siria dhe Palestina

August 18, 2018 15:54

Kapshticë, ndalohen 32 refugjatë nga Siria dhe Palestina

Kapen 32 refugjatë të paligjshëm në Kapshticë.

Klandestinët e ndaluar, të gjithë meshkuj, janë nga Siria dhe Palestina.

Për dy ditë ata janë mbajtur në piken e postes në Kapshtice pasi drejtoria e kufirit nuk përballonte marrjen e deklarimeve të tyre pasi janë kapur shumë përgjatë muajve të fundit.

Refugjatet u nisen drejt qendrës se azilkërkuesve në Tiranë.

o.j/dita

August 18, 2018 15:54
Komento

3 Komente

 1. Vaiti August 18, 16:24

  E cuditshme ceshja.Ata kane hyre nepermjet nje vendi anetar te Be,Greqia.Si ka mundesi qe kalojne neper Evrope dhe kerkojne azil ne Shqiperi.Nuk merret dikush me hetimin e ketij fenomeni te cuditshem???

  Reply to this comment
  • Tani August 18, 17:57

   Mos i merrni. Jane te gjithe me mundesi per te kryer akte terrorriste. Kanadaja ka marre vetem ata qe kane familje, grua dhe femije. Te tjeret mund te jene derguarc per te kryer akte terrorriste.

   Reply to this comment
 2. Besi August 18, 22:33

  Jane tè gjithe terrorista islamike kthejini mbrapsht halet e mutit

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim