Karaxhiç dënohet me 40 vite burg nga Gjykata e Hagës

March 24, 2016 15:43

Karaxhiç dënohet me 40 vite burg nga Gjykata e Hagës

Gjykata e Hagës e ka shpallur fajtor ish-presidentin e serbëve të Bosnjës, Radovan Karaxhiç dhe e ka dënuar atë me 40 vjet burg për akuzat e genocidit dhe krimeve të luftës gjatë viteve (1992-1993) në Bosnjë.

Karaxhiç është shpallur fajtor edhe për genocid në Srebrenicë dhe për rrethimin e Sarajevës.

Gjyqtarët thanë se Karaxhiç ka kontribuar në planin që shkaktoi vdekjen e 12 mijë burrave muslimanë, gjatë bombardimeve që kishin si shënjestër civilët./E.T

 

 

March 24, 2016 15:43
Komento

6 Komente

 1. Roberta March 24, 16:32

  Ne kete fytyre gjej dicka qe me kujton Sali B(er)ishen.
  Po ju te tjereve?

  Reply to this comment
  • perkthyesi March 24, 17:12

   Keni te drejte Roberta! Ndryshimi i vetem mendoj se eshte te koha, kur do e shohim “engjellin” tone prapa hekurave!

   Reply to this comment
  • perkthyesi March 24, 17:13

   Keni te drejte Roberta! Ndryshimi i vetem mendoj se eshte te koha, kur do e shohim “engjellin” tone ne vendin qe do lere bosh ky serbo-boshnjak i zi!

   Reply to this comment
  • perkthyesi March 24, 17:13

   Keni te drejte Roberta! Ndryshimi i vetem mendoj se eshte te koha, kur do e shohim “engjellin” tone ne vendin qe do lere bosh ky serb i zi!

   Reply to this comment
 2. jim March 24, 16:45

  Do jene merzitur shume ne Greqi….

  Reply to this comment
 3. Arben March 24, 21:30

  NUK ARRIJ TA KUPTOJ, CFARE RRETHANASH LEHTESUESE KA MARRE PARASYSH KJO PSEUDOGJYKATE, QE I KA KURSYER BURGIMIN E PERJETSHEM, PA TE DREJTE APELIMI.

  PRAKTIKISHT KY KRIMINEL DO TE VDESE NE BURG, NE TE DYJA RASTET, POR NGA ANA MORALE KA NDRYSHIM SHUME TE MADH.

  NUK E KUPTOJ CFARE RRETHANASH LEHTESUESE KA MARRE PARASYSH GJYKATA, QE KA KYRSYER DENIMIN ME BURG TE PERJETSHEM

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim