Karta greke dhe italiane false, arrestohen 4 persona në Rinas

July 4, 2017 11:55

Karta greke dhe italiane false, arrestohen 4 persona në Rinas

Katër persona janë arrestuar gjatë 12 orëve të fundit, pasi kanë tentuar të kalojnë kufirin me karta të huaja të falsifikuara.

Ata janë arrestuar në Rinas nën akuzat e “Falsifikimi i letërnjoftimeve, pasaportave ose i vizave”.

Kështu, u arrestua në flagrancë Edmond Z., 29 vjeç banues në Tiranë, pasi në Rinas, ju gjet e bllokua një kartë identiteti italiane, e falsifikuar.

Beqir Gj., 18 vjeç banues në Tiranë, pasi në Rinas, ju gjet e bllokua një kartë identiteti italiane, e falsifikuar.

Xhemil C., 20 vjeç, banues në Durrës, pasi në Rinas, ju gjet e bllokua një kartë identiteti greke, e falsifikuar.

Redon Ç, 30 vjeç, banues në Lushnjë, pasi në Rinas, ju gjet e bllokua një kartë identiteti greke, e falsifikuar.

 

July 4, 2017 11:55
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim