Kartolina e Ramës për 2015‐n

January 1, 2015 17:05

Kartolina e Ramës për 2015‐n

Nje kartoline e vizatuar, sigurisht plot ngjyra, ku bashke me bredhin tradicional dhe diellin jane pjesetaret e familjes kryeministrore.

Kjo eshte kartolina qe kreu i qeverise, Edi Rama ka zgjedhur te ndaje me gjithe miqte e ndjekesit e tij ne rrjetin social Facebook.

Dy prinderit ne qender, Rama dhe Linda, me floket e zeza dhe veshur krejt me te kuqe, ne mes Zaho i vogel, qe sapo ka mbushur 5­ muaj, dhe anash dy femijet e tjere, Rea dhe Gregu.

Sipas tyre, shkruar shkujdesshem, nje ‘Gezuar’ i madh per te gjithe shqiptaret. Poshte kartolines, sigurisht bashke me urimet e ndjekesve ne Fb nuk kane munguar kritikat per te parin e qeverise, qe per gjendjen e keqe ekonomike e deri te mungesa e dritave ne kete nderrim vitesh. Kreu i qeverise, Edi Rama ka zgjedhur te uroje gjithe shqiptaret permes nje kartoline te vizatuar.

January 1, 2015 17:05
Komento

17 Komente

 1. "Horri i Bulevardit" January 1, 21:14

  Te besh kryeministrin ne nje vend akoma anadollak ne mentalitet, eshte nje dicka teper e veshtire, por puna qe behet per ta nxjerre kete vend, nga mentaliteti taleban-salistan, ja shton me teper respektin kryeministrit Edi Rama, qe ka vendosur te rikrijoje edhe njehere shtetit dhe ti njerezoje berishianet.
  Gezuar edhe juve zoti kryeminister, paci nje vit te begate ne familjen tuaj.

  Reply to this comment
 2. [email protected] January 2, 10:42

  Jam ne mendimin tend Horri i bulevardit .

  Vras mendjen gjithmone ,qe pse nuk u rregullohet buza njerezve !?
  Kishim me pare nji Toptan e me keq se Toptani ,dhe njerezit i thurnin edhe elozhe ndonjihere.
  Ai e filloj sic e dime te gjithe ,me porosine e pare te udb,se…shkaterrimin total te industrise shqiptare ! Ka njeri qe ta justifikoje ? Nuk besoj !I veshi nenat shqipta pothuajse te gjitha me te zeza.Cdo gje e privatizoj ne drejtim te familjes se tij.Nuk foli nji here si burre,keto 24 vjete !E fillonte biseden me perimet e nxirrte tek gurorja ,pa asnji pike kuptimi.Eshkaterroj disa here totalishte ate vend.E beri piramidal universal !Nuk la te keqe pa shfaqur nga mizerja e karakterit te tij !

  Kurse tani ,kemi nji njeri te komunikueshem ,shqiptare me te gjitha ,i pjekur edhe politikishte edhe shume i pergjegjshem.Punetore i cmendur dhe i etur per ta bere kombin tone nji shtet model.Nji pjese e njerezve do te gjejne patjeter ironine ,ne vend te falenderimit !
  Do te gjejne mizerjen ,ne vend te miresise !
  Do te gjejne te qaret ,ne vend te gezimit !
  E kam thene dhe e them se ata njerez qe duruan atje 24 vjete ,kampin e perqendrimit ,te emeruar {demokraci} duhet te shpallen heronj !Eshte me se normale ,se durimi i tyre ka sosur ! Eshte dhe llogjike edhe mosbesimi tek politika dhe politikanet,porduhen gjetur forca nga ana e tyre ,qe te arrihet dalja nga kolapset e ndryshme ,perderisa duruan kaq shume !
  Megjithate ,mvaret se si i kupton cdo njeri gjerat qe ndodhin tani ne Shqiperi !

  I uroj te gjthe shqiptareve ,nji vite i mbare dhe tyre 2015 !

  Reply to this comment
 3. JOY -72 January 2, 12:26

  hahahhahaaaaa sa kom qesh te besh kryeministrin ne 1 vend anodollak eshte e veshtire,,,,,,,,duhet me i thone kallomit flm qe ka marre kete barre te rende,,,,,,o horri mos pi shume se te trashet truni,,,,,dmth sipas teje edhe gjyshi brekdhjere paska bere sakrifice kur ishte kryeminister,… ju duket vetja se dini ndonje gje po shkruani gjera me llogjike gomari,,,,kete kryeministrin e mire do jua lejme juve adhurusve te kallomave meqe e doni kaq shume,,,por nuk keni faj se shikoni ato qe trasmeton top muti qe eshte vegla e kallamit,,,,,,kena bo shume perpara aq sa edhe ne kohe te dulles nuk futej njeri ne burg per korentin aq shume perpara kemi bo kur nuk futej njeri atehere ne burg futeni trunin ne pune edhe llogjikoni pa bindje politike edhe jo duke i pare gjerat qe ju tregon top muti……….!!!!!!!!!!!(1 shembull konkret une smund te them asgje per situaten ne gjermani ose itali per ato qe shof ne tv sepse e dime te gjithe qe mediat jane te varura politikisht ))

  Reply to this comment
  • "Horri i Bulevardit" January 2, 13:51

   Jooooi xhoi, Saliu i mori shqiptaret njerez, qe shumica jane akoma njerez, por te lindurit mbas vitit 90, u detyruan te kthehen ne kafshe, se qeverine e kishte shtaza dhe ne kete kohe, te lindurit e 90-tes, qe sot jane mbi 20-vjecare, jane kontigjenti i krimit dhe droges, i kazinove dhe perdhunimit.
   Kur se ke intelektin te kuptosh, me mire hesht, se dukesh me e zgjuar.

   Reply to this comment
 4. [email protected] January 2, 14:52

  JOY 72 !
  Paske pare ti ne Itali dhe Gjermani qe te mos paguhen faturat elektrike per 10 vjete apo 20 vjete ,dhe nuk i paskemi pare ne !
  Ik ,or lolo bej shurren ,mos na bej ironi ,kur je vete per te qare hallin !

  Reply to this comment
 5. Qelbesira January 2, 15:03

  Ky Edi eshte palle komplet,duke filluar nga sot nuk duhet me ja vene re se eshte totalisht i papergjegjshem. Harron injoranti se i ka kaluar te 50 dhe nuk ja toleron kush me kalamanllekun e tepruar dhe vend e pa vend. Te futesh ne burg te varferit se nuk kane pra per te ngrohur femijet,se parate e ndihmes sociale harxhohen nga ministri Veliaj per dasma sulltanesh,te burgosesh shqiptaret se te shajne nga nena,te sulmosh kundershtaret vetem se nuk mendojne njesoj si ti,keto jane risite e Ed palles qe e zgjodhem me aq deshire dhe shprese te madhe. Zgjedhjet lokale zere se erdhen,korrupsioni i qeveritareve ka arritur kulmin dhe une uroj qe kesaj mizerje ti vije fundi. Keta funderrina duhen futur ne burg nese nuk largohen njehere e mire nga pushteti. Keta jane arsyeja e vetme e mjerimit tone qe po vret dhe ska te ngopur. Zgjohuni milet se ju zuri gjumi i vdekjes!!!

  Reply to this comment
  • "Horri i Bulevardit" January 2, 16:54

   E pakse pagezuar emrin qe te vura para 5 vjetesh, kur per here te pare, Saliun e quajta qelbesire.
   ?
   Ata te “varfrit”, sot po ankohen se sportelet, jane te pakta dhe kerkojne te punojne me orar te zgjatur, per te plotesuar kerkesat e “varfanjakeve”, qe jane dyndur, per te paguar energjine elektrike, qe se kishin paguar kurre ne nje dhjetvjecar, se kishin teseren dhe fotografine te varur ne dhomen e pritjes, te Saliut.
   Shpellar, ti me mire se kushdo ja kupton dialektin ketare te “varferve”, kur i ankohen Lules, se dhe vete je bashmalok i “varfanjakeve”.

   Reply to this comment
  • Landi January 2, 21:42

   Qelbesira ka te drejte. Njerezit futen ne burg per dritat (e vjedhura!!!!!), nderkohe qe jepen tapi per tokat e vjedhura, te cilat kushtojne shume, shume me teper se sa dritat. Per me teper, ata qe vjedhin banken shkojne tere pordhe ne ballon e Jarit.

   Reply to this comment
 6. Lul January 2, 17:05

  Pa dashje Zaho kishte derdhur bojen!!!!

  Reply to this comment
 7. Bocari January 2, 18:06

  Perse kryeministri e shkruan germen e pare te emrit ne krahun e kundert? Kush di ta deshifroje kete mesazh?

  Reply to this comment
 8. Bocari January 2, 18:15

  Edhe nje element tjeter interesant. Femijet jane pa shpute ndersa Edi dhe linda kane 3 kembe ose me mund te thuhet se kane dy kembe dhe nje bisht. Shume domethenese kartolina per shqiptaret. Cfare mesazhe po na jep k/ministri?

  Reply to this comment
 9. Mark uk January 2, 19:12

  Duket se ka qene nen efektin e droges si ky si ata servil qe e perkrahin edhe ne komente.Populli don mireqenje o jo zhgarravinat tuaja o idiot.

  Reply to this comment
 10. Mark uk January 2, 21:18

  shko e bej nje sy gjume se paske ikur per lesh.Lodhe mendjen e gjeje se cili jam.

  Reply to this comment
 11. liana January 2, 21:38

  @detar
  marku me dobesi gjuhesore shkruhet mark.uk ky i dyti nuk ka pike.

  Reply to this comment
 12. [email protected] January 2, 21:46

  perdori ilacet sipas keshilles se doktorit ,zoti Mark YYKK !
  Tani e kuptova se je ai uku ,kusheriri i maloqit !
  gezuar 2015 !

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*