Kastriot Islami: Test droge për politikanët e gazetarët

January 14, 2015 09:37

Kastriot Islami: Test droge për politikanët e gazetarët

Deputeti i opozitës, Kastriot Islami, thotë se përveç nismave ligjore për dekriminalizimin në politikë, duhet bërë test droge për politikanët dhe gazetarët.

Islami thotë se “Shqipëria është në një udhëkryq mes dekriminalizimit dhe mbretërimit të shtrirjes së oligarkisë”.

Sipas tij, ka dy rrugë për dekriminalizimin e politikës: rruga e butë, përmes hartimit dhe zbatimit të nismave dhe rruga e protestave dhe mosbindjes civile.

“Gjasat janë që ky proces të nisë sipas rrugës së parë, të vijojë si një kombinim i dy rrugëve dhe të përfundojë në rrugën e dytë,” shkruan ai.

January 14, 2015 09:37
Komento

10 Komente

 1. Naftetari January 14, 09:52

  Njeri i shplare po si i kujton njerzit ky tipi si puna e tije sahan lepires dhe xhuxhmaxhuxh.

  Reply to this comment
  • albania January 14, 14:23

   nuk eshte nisme e keqe edhe kjo e islamit

   por me rendesishmja dhe vendimtare per

   shqiperine do jete kur te behet testi i qytetarise.

   per sa kohe do te kete fshatare si puna e islamit

   harojeni zhvillimin shqiptar.

   Reply to this comment
 2. Kariz Matik January 14, 10:15

  Ke inat jepi hakun! Ketu ka shume te drejte. Testi i pare duhet te filloje nga ai qe ben propozimin qe te behet shembull per te tjeret…

  Reply to this comment
 3. Epiriiiii January 14, 10:38

  Kac Kerrcikuqi kesaj radhe ke te drejte, duhet me Patjeter testi i Droges ne Parlament qe Mos te Qerisemi nga Drogaxhin Lunatik dhe sasia ca kane konsumuar

  Reply to this comment
 4. Horri i Shqupit January 14, 11:32

  filloja te luli se ai shkon shpesh ne hollande nuk ka mundesi si nuk e ka provuar kush shkon atje ne hollande 100 per 100 qind e ka provuar atje eshte parajsa more lepur i nderzyer me dhelper

  Reply to this comment
 5. mëno January 14, 11:41

  Duhet te pyetet . Islami: Po per spiunet do ket ndonje test? Apo nuk i vjen per shtate.

  Reply to this comment
 6. Toni January 14, 12:21

  kastriot islami nje super-komunist i konvertuar ne demokrat ore qenie meter e gjys,po i kerko test psikollogik+psikiatrik se te tere juve te SHQUP-it keni copa cari ne vend te turit, filloni nga saliu se ka nje jete qe kurohet me haloperidol sa per test droge shoqata e juaj duhet ta filloje nga hollandezi lul basha e te perfundoje tek ristani..

  Reply to this comment
 7. goni January 14, 13:53

  islami eshte idiot te behetn test per psikopat dhe keni per te pare se ka per te dale psiko.

  Reply to this comment
 8. 2+2=5 ESHTE E VERTET. January 14, 14:08

  EDHE KURVA KA PAK KARAKTER,SE ATE QE E BEN E BEN PER QEJF,,,PO KY LILIPUTI NUK KUPTOHET,PER QEJF APO PER……..

  Reply to this comment
 9. ai January 14, 16:50

  Pse jo hapje dosjesh? Te tera ti dime ne si popull

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim