Kategoritë që do të përfitojnë kompensim të çmimit të energjisë elektrike

January 14, 2015 16:59

Kategoritë që do të përfitojnë kompensim të çmimit të energjisë elektrike

Qeveria miratoi sot vendimin për kompensimin e kategorive që përfitojnë nga rritja e çmimit të energjisë.

Familjet në nevojë, do të marrin shtesë të drejtpërdrejtë të përmuajshme, të pensionit, pagesës për aftësinë e kufizuar apo ndihmës ekonomike.

Shuma që secili prej këtyre individëve do të marrë si shtesë automatike në pagesën e familjes së vet është 6480 lekë në muaj.

Krahas pensionistëve, në total do të përfitojnë 200 mijë kryefamiljarë.

Kategoritë që përfitojnë:

88.094 Familje me ndihmë ekonomike

80.000 Kryefamiljarë në pensione pleqërie e invaliditeti

7000 Familje që kanë në përbërje persona me aftësi të kufizuara

13.016 Të verbër (sipas VKM nr. 404, 20.6.2012)

6818 Para e tetraplegjikë (sipas VKM nr. 404, datë 20.6.2012)

9000 Punonjës buxhetorë me pagë nën 35 mijë lekë në muaj

January 14, 2015 16:59
Komento

3 Komente

 1. Lul January 14, 18:56

  Mos harroni Liken se po bene fizioterapi per ulje ne peshe.

  Reply to this comment
 2. Shkrimtari January 14, 18:56

  Nasruddin

  Nuk po e kuptoje ,
  perse shtyn Kumandari Ine Nasrudin
  te marre pensionin e Sistemit Komunist .

  UNE dhe Ai kemi qene , dhe punuar kundra
  atij sistemi ?
  Kumandar Nastruddin e shikon qe ai sistem
  u dha pension te gjithve ,
  Dhe jo si sistemi Kapitalist qe te Jep Lemoshe.

  Reply to this comment
 3. Shenvasili January 14, 19:34

  Pomire o Ramush ,te pakten e beje 10000 lek ne muaj ,apo ke hall se nuk te dalin leket per rritjen e rrogave te deputeteve. Si nuk te ha mortja jone.Harram i pacit dhe ta dini se dhe ju do i paguani nje dite .Keni per te humbur shume ne zgjedhjet lokale. Te gjatin keni per te mar.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim