Katër deputetë s’kanë mbaruar ende shkollën dhe emra e tre më jetëgjatëve në Parlament

August 6, 2017 10:21

Katër deputetë s’kanë mbaruar ende shkollën dhe emra e tre më jetëgjatëve në Parlament

 

Sali Berisha, Gramoz Ruçi dhe Pandeli Majko janë tre deputetët më të vjetër të Parlamentit të ri 2017-2021.

Të tre politikanët me eksperiencë kanë qenë prezent në jetën politike, por edhe në jetën Parlamentare, shkruan Panorama.

Kuvendi i ri do të ketë një përfaqësim interesant këtë legjislaturë, pasi do të ketë 4 deputetë të rinj, të cilët janë ende student.

Tre deputete femra janë dy në listën e Lëvizjes Socialiste për Integrim, që janë Kejdi Mehmeti dhe Floida Kërpaçi, ndërsa studentja e tretë është deputetja e PDIU-së në Dibër, Reme Lala. Mehmeti vazhdon studimet për Inxhinieri, Kërpaçi për mjekësi dega Farmaci, kurse deputetja Lala vazhdon studimet për degën Financë.

Ndërsa studenti i katër, por që ka mandat deputeti është Anduel Xhindi. Sipas CV-së së tij të dorëzuar në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve, Xhindi ka deklaruar se po vazhdon fakultetin e Ekonomisë që prej vitit 2006, por ende nuk e ka përfunduar atë.

August 6, 2017 10:21
Komento

4 Komente

 1. Monika Kryezeza ish prostitute tani shtetare e gazetare August 6, 10:28

  KINI HARRUAR LIKEN E TERE KUNGUJT E DHJETORIT QE SKANE MBARUAR ASNJE SHKOLLRE E SKANE ASNJE DITE PUNE E AS LIBNREZE PUNE NE JETE……

  Reply to this comment
 2. BABAGJYSHI August 6, 11:59

  Hipokrizi klasike , te presesh prej tyre te bejne ligje e te kontrollojne pushtetin ekzekutiv , etj. ! Kulmi i hipokrizise , qe kalon cdo kufi , eshte ky tjetri me mbiemrin Xhindi , qe nuk thoni se kujt partie i perket , duhet te jete ndonje trung e injorant ( 11 vjet “student” dhe s`ka perfunduar ende ), qe i hyn ne pune vetem kryetarit te partise , per te ngritur kartonin e per te bere zhurme , simbas rastit ! Shikoni produktivitetin e zhulit te deputeteve ,F.Noka, i rekrutuar dy here , nje here nga UDB-ja dhe se dyti nga Bajraktari neofashist i Vicidolit ! Deputete te pa arsimuar , nuk i duhen askujt dhe e neveritin popullin ! Kjo eshte politika populiste , ne te vertete antikombetare , qe e mbolli si fare , Ilir Floriri me Krye (Koke) madhen , qe kujtojne se kane bere shpikje , por presin vetem peshtyma (te merituara plotesisht ) ,nga populli ! Keta te rinj , deputete , po prishen ne karakter , qysh ne hapat e para , duke mos pasur asnje dite pune ne jeten e tyre , te pa arsimuar e krejt aguridhe e pa pervoje , per t`u futur ne fushen dinake , krejt te pa meshireshme ,gjith here te pa ndersme , me shpesh kriminale e mizore ! Banditet Ilir Meta , Monika Kryemadhi e mjaft te tjere , i rrembejne dhe rekrutojne “shelege” te till(e)a , dhe i hedhin ne mes te oazit , per te mesuar “not” , ashtu sic veprohej ne rendin skllavopronar me gladiatoret ! Zogeza , si puna e K.Mehmetit , F.Kerpacit e ndonje tjeter , i ndersejne kunder ujqerve e ulkonjave te vjetra , te rregjura me jeten parlamentare , duke i lene t`i carvalitin njomezoshet , kurse zonja e rende Kokemadhe , te zbavitet e pasurohet me tej , si ato padronet e shtepive publike ! (Iu kerkoj ndjese vajzave ,sepse s`kam asgje me to ) .

  Reply to this comment
 3. perkthyesi August 6, 13:34

  Monika Kryezeza, ata kane mbaruar shkollen e hajnise dhe te babezise!

  Reply to this comment
 4. Arber I August 6, 20:37

  Anduel Xhindi eshte deputet dhe bir deputeti i PS i vrare nga gjarperi me zyze, qe iu thye kafka me sopate…

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

A ËSHTË EDI RAMA I MAJTË?

Shiko rezultatin